Brązowe rzęsy – czy warto je zaproponować klientce?

przez Materiał zewnętrzny
brązowe rzęsy

Kolorowe rzęsy przez większość kobiet traktowane są jako ciekawy dodatek, po który sięga się jednak przy bardzo konkretnej okazji. Większość na co dzień preferuje jednak czarne rzęsy. Czy warto przekonać klientki do brązu? Dlaczego dobrze jest mieć takie rzęsy w ofercie salonu?

Brąz kontra czerń

Brązowe rzęsy mają bardzo poważną konkurencję w postaci klasycznej czerni. Nie ma się czemu dziwić, jest to najbardziej naturalny, automatyczny wręcz wybór klientek. Większość z nich, przychodząc do salonu stylizacji rzęs, oczekuje idealnego, kruczoczarnego wachlarza, który wydobędzie piękno spojrzenia. Klientki z reguły nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia alternatywy w postaci brązowych rzęs. Informacja o kolorowych rzęsach gdzieś się tam przewija, natomiast zdecydowana większość klientek nie zwraca na nią uwagi, tym bardziej nie bierze pod uwagę, że w codziennej stylizacji mogłoby się coś zmienić. Nie ma się tutaj co dziwić. Rzęsy naturalnie bliższe są kolorowi czarnemu niż brązowemu. Naturalne rzęsy najczęściej malujemy czarnym, a nie brązowym tuszem do rzęs. Paradoksalnie jednak, w przypadku wielu kobiet to właśnie brązowe rzęsy mogą dodać efektu wow. Tyle tylko że o takiej możliwości klientkę trzeba nie tylko informować, ale i ją do niej przekonać.

Brąz da się lubić

`Brązowe rzęsy mogą okazać się bardzo ciekawą alternatywą przede wszystkim dla tych klientek, które cenią sobie subtelny i delikatny efekt. Wkomponowane w naturalne rzęsy sprawiają, że całość wygląda bardzo naturalnie, świeżo, ale i tworzy piękną oprawę dla oka. Bardzo często na tego typu rozwiązanie dają się namówić klientki dojrzałe, choć i wśród młodszych kobiet zdarzają się te, które ponad wszystko przedkładają naturalny efekt i chcą jedynie delikatnie podkreślić swoje spojrzenie, a nie budować bardzo wyrazistą oprawę dla oczu. 

Brązy to rozwiązanie, które powinno się także rekomendować osobom z bardzo jasną cerą. Przy delikatnej karnacji czarne, mocne rzęsy naprawdę nie zawsze wyglądają dobrze. Dają efekt wyostrzenia rysunku twarzy, zdają się dominować i przykuwać uwagę, a to przecież nie o to chodzi w stylizacji rzęs. Dla blondynek o bardzo jasnej karnacji brązowe rzęsy to najlepszy wybór. Dają one harmonijny efekt, dobrze komponują się w cerą, kolorem włosów. To także dobry wybór dla kobiet o typowo słowiańskim typie urody – jasne włosy i brwi wręcz proszą się o dopełnienie w postaci brązowych rzęs. Jeśli uda ci się przekonać do nich klientkę, zobaczysz jak sama będzie pozytywnie zaskoczona. W końcu ten typ rzęs sprawdzi się dobrze także w przypadku kobiet o miedzianych włosach. Rudowłose piękności z pewnością docenią to rozwiązanie.  

Oczywiście nie możesz zrobić nic na siłę i wbrew klientce, ale możesz spróbować ją przekonać do takiego rozwiązania. Przede wszystkim zadbaj o zdjęcia przykładowych stylizacji z wykorzystaniem brązowych rzęs. Pokaż, jak wyglądają rzęsy w kasetce. Zwróć uwagę na typ urody, na efekt, jaki chcecie wspólnie osiągnąć. Jest spora szansa, że argumenty o delikatnej stylizacji, mniejszym kontraście kolorystycznym sprawią, że klientka odważy się na to rozwiązanie.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej