9 wskazówek, które zapewnią gładkie nogi po goleniu

przez EcoAndWell
gładkie nogi po goleniu

Jedwabiście gładkie nogi, bez podrażnień i zaczerwienień są marzeniem wielu kobiet. Niestety, szybko rosnące włoski wymagają częstej depilacji, która zazwyczaj przyczynia się do pojawienia nieestetycznych krostek, skaleczeń lub zapalenia mieszka włosowego. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, pozwalające na dłużej utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry. Poznaj nasze wskazówki, które zapewnią gładkie nogi po goleniu!

1. Pamiętaj o peelingu

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa pięknych i zadbanych nóg. Dzień przed każdą depilacją należy więc wykonać peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka, co znacząco ułatwi późniejsze golenie. Prosty zabieg złuszczania odsłania bowiem włoski znajdujące się pod grubszą warstwą skóry. Dzięki temu można jeszcze skuteczniej usunąć niechciane włoski, a tym samym uzyskać rezultat bardziej jedwabistych nóg. 

2. Depilacja tylko na mokro

Golenie nóg „na sucho” to jeden z największych błędów popełnianych podczas depilacji. Brak właściwego przygotowania skóry sprzyja podrażnieniom, wysypce oraz powoduje nieprzyjemne pieczenie. W takiej sytuacji nawet najlepsza maszynka do golenia dla kobiet nie spełni swojej roli. Zwilżenie nóg sprawi, że włoski ulegną zmiękczeniu, przez co staną się łatwiejsze w usuwaniu. Golenie nóg na mokro jest więc o wiele dokładniejsze i bardziej precyzyjne, a przy tym w dużym stopniu ogranicza ryzyko skaleczenia. 

3. Używaj ciepłej wody

Zarówno przed, jak i w trakcie depilacji, warto korzystać z ciepłej wody. Cieplejszy strumień otwiera pory w skórze, przyczyniając się do efektywniejszego golenia. Z kolei zimny prysznic sprzyja gęsiej skórce, zaś gorąca woda sprawia, że skóra staje się zbyt wrażliwa, co w dużej mierze utrudnia prawidłową depilację. 

4. Używaj delikatnego żelu do mycia ciała

Zabieg golenia nóg rozpoczynaj od ich umycia delikatnym żelem myjący. Optymalnie jeśli będzie to kosmetyk wzbogacony o składniki nawilżające jak aloes czy niektóre oleje.

5. Stosuj żel lub piankę do golenia

Szczególnie ważne jest, aby podczas każdej depilacji stosować piankę lub żel do golenia. Tego typu produkty nie tylko zmiękczają włoski, ale także nawilżają całą powierzchnię nóg, dzięki czemu skóra po zabiegu jest bardziej gładka i jedwabista. Nie powinno się też zapominać, że większość kosmetyków do golenia posiada w swoim składzie wiele cennych składników, które wspomagają ogólną kondycję skóry. Ponadto korzystając z pianek i żeli do golenia można uniknąć bolesnych podrażnień oraz nieprzyjemnej wysypki.

6. Używaj dobrej maszynki do golenia

Nie każda maszynka do golenia dla kobiet zapewnia taki sam efekt. Urządzenia z kilkoma ostrzami i ruchomą główką dokładniej ogolą trudniej dostępne miejsca (np. okolice bikini, kostek, podudzia czy kolan), co znacząco wpłynie na komfort całego zabiegu. W przypadku skóry skłonnej do przesuszania, warto też stosować maszynki wyposażone w paski nawilżające. Znacząco ograniczają one ryzyko podrażnień. Jeśli używasz maszynki z wymiennymi wkładami, zmieniaj je odpowiednio często (https://www.aptekagemini.pl/gillette-venus-smooth-wklady-wymienne-4-sztuki-0079954). Tępe ostrze to ryzyko niepotrzebnych podrażnień.

7. Gol uważnie

Każdy zabieg depilacji nóg wykonuj z uwagą. Bądź delikatna i gol nogi małymi partiami. Każdorazowo płucz maszynkę do golenia. Depilacja powinna być wykonana zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Taka metoda sprawia, że unikasz ciągnięcia włosków i w konsekwencji ich wrastania oraz mikro skaleczeń. Sama skóra jest wówczas zdecydowanie bardziej gładka. Jeśli jednak niektóre partie wymagają poprawy, pod koniec zabiegu można delikatnie poprowadzić maszynkę pod włos, ale tylko na tych obszarach.

gładkie nogi po goleniu maszynką

8. Stosuj balsamy i kremy po depilacji

Po zakończonym zabiegu, dobrze jest nałożyć na skórę krem lub balsam po depilacji. Tego typu kosmetyki łagodzą ewentualne podrażnienia, nawilżają oraz wspierają uszczelnianie gładkości. Dodatkowo pomagają utrzymać skórę w lepszej kondycji, dzięki czemu można dłużej cieszyć się gładkimi i miękkimi nogami. 

9. Codzienna pielęgnacja to podstawa!

O właściwą pielęgnację skóry nóg należy dbać przez cały czas. Aby zapobiec szybkiemu wzrostowi włosków koniecznie trzeba więc pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingu, szczotkowaniu i codziennym nakładaniu balsamów bądź olejków. Zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie, jednocześnie zwalniamy jej proces zrogowacenia i tym samym opóźniamy wzrost włosów, przez co możemy dłużej cieszyć się wymarzonymi, gładkimi nogami. To do dzieła! 

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej