Jak dbać o zdrowy i piękny uśmiech? Suplementy, profilaktyka i higiena

przez Materiał zewnętrzny
zdrowe zęby, jak dbać o zęby

Zarówno młodzi, jak i starsi ludzie pragną mieć zdrowy oraz piękny uśmiech. To możliwe, ale tylko przy stosowaniu odpowiednich metod zapobiegania występowaniu próchnicy i osadów nazębnych. Warto też mieć na uwadze fakt, że regularne wizyty u stomatologa to konieczność, jeśli chcesz utrzymać swoje uzębienie w idealnym stanie! Sprawdź, jak możesz zadbać o swoje zęby i dziąsła, a także jakie suplementy pozytywnie wpłyną na ich stan.

Problemy z uzębieniem dotykają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Próchnica, osłabione szkliwo oraz kruszenie się zębów to tylko najpopularniejsze problemy z uzębieniem. W celu leczenia zębów, koniecznie udaj się do specjalisty, jakim jest stomatolog. Nie trzeba długo szukać  czy wpisywać w wyszukiwarkę fraz takich jak „dentysta Sosnowiec”, by nawet w tak stosunkowo niedużym mieście bez problemu znaleźć kontakt do wykwalifikowanego stomatologa.

Wizyta u dentysty – jak często warto wybrać się do stomatologa?

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa to podstawa, jeśli chcesz mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech przez wiele lat. Specjaliści wskazują, że kontrola u dentysty powinna odbywać się przynajmniej raz do roku, a najlepiej raz na pół roku. W razie ewentualnych problemów z uzębieniem, wystąpienia ubytków lub nawet złamania zęba – należy bezzwłocznie udać się do dentysty. Nieleczone schorzenia mogą skutkować nawet koniecznością ekstrakcji zęba pod znieczuleniem miejscowym, a to mimo wszystko bywa bolesne i nieprzyjemne.

Suplementy na zdrowe i mocne zęby – co warto zażywać?

W sklepach internetowych, a nawet w aptekach możesz kupić naprawdę wiele suplementów diety, które zawierają w sobie składniki niezbędne do utrzymania dziąseł i zębów w należytym stanie. Budowa zębów jest podobna do kości, dlatego warto wybierać suplementy zawierające w składzie witaminę D3 i K2, a także witaminę C. Preparaty zawierające w sobie magnez, cynk oraz inne składniki odżywcze również będą mieć dobroczynne działanie na zęby i dziąsła. Oprócz zażywania polecanych suplementów, zastanów się nad włączeniem zdrowej i zbilansowanej diety na co dzień. Dzięki temu dostarczysz do swojego organizmu wapnia, fluoru oraz innych składników budulcowych dla zębów.

Higiena jamy ustnej – czy pozwoli uniknąć wizyty u dentysty i utrzymać zdrowe zęby dłuższy czas?

Jedną z najważniejszych kwestii wpływających na stan uzębienia i dziąseł jest higiena jamy ustnej. Regularne płukanie i codzienne szczotkowanie zębów to podstawa. Jeśli nie zadbasz o właściwą higienę jamy ustnej – nie tylko po posiłkach, narazisz swoje zęby na uszkodzenie szkliwa czy nawet pojawienie się pierwszych oznak próchnicy.

Słowem podsumowania: warto pamiętać o tym, że nie tylko regularne mycie zębów, zdrowa dieta i suplementacja przekładają się na utrzymanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Kluczowe są regularne wizyty u dentysty, które pozwalają odpowiednio wcześnie wyeliminować pojawiające się schorzenia. Można śmiało powiedzieć, że profilaktyka dentystyczna to sprawa, o jakiej nie powinien zapominać żaden człowiek dbający o swoje uzębienie.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej