Kiedy warto udać się do endokrynologa?

przez Materiał zewnętrzny
kiedy do endokrynologa

Endokrynolog diagnozuje i leczy przeróżne zaburzenia hormonalne. Sprawdź, kiedy należy zgłosić się do specjalisty i jak wybrać lekarza, który cieszy się wysoką renomą. Poznaj szczegółowe informacje, a dobre zdrowie będzie na wyciągnięcie ręki.

Najczęstsze objawy zaburzeń endokrynologicznych

Zaburzenia hormonalne mogą powodować wiele problemów. Gabinet często odwiedzają osoby, którym towarzyszy bardzo szybki przyrost lub spadek masy ciała, niepowiązany ze zmianą diety, bądź stylu życia. Kolejne objawy to trądzik (również u dorosłych) czy nadmierne owłosienie ciała. Pacjentów niepokoją również napady senności i nieuzasadniona nadpobudliwość.

Do specjalisty zgłaszają się także osoby z bólami głowy o niejednoznacznej przyczynie. Niepokoić mogą również uderzania gorąca, wypadanie włosów, obrzęk dłoni i stóp oraz zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Ponadto wskazaniem do wizyty są objawy zbyt przedwczesnego dojrzewania u dzieci czy zahamowany wzrost. Zdarzają się także zaburzenia proporcji ciała.

Warto zaznaczyć, że opisane objawy mogą występować przy innych schorzeniach. Należy jednak dokładnie poszukać przyczyn, aby specjalista mógł zdiagnozować problem. Pamiętaj, aby udać się do polecanego eksperta. W tym celu wystarczy zajrzeć na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic i umówić się na wizytę.

Schorzenia leczone przez endokrynologa 

Doświadczony specjalista pomoże Ci przy wielu problemach. Odpowiednia diagnoza połączona ze skuteczną terapią ma kluczowe znaczenie. Jakie choroby leczy endokrynolog? Bardzo często eksperta odwiedzają osoby z nadczynnością czy niedoczynnością tarczycy, a także chorobą Hashimoto.

Do endokrynologa zgłaszają się również osoby z chorobami trzustki, cukrzycą, chorobami przysadki mózgowej, nadnerczy czy niepłodnością, która wynika z zaburzeń hormonalnych. Niekiedy niedobór hormonów odpowiada również za stany depresyjne, które stają się powodem do poszukiwania pomocy endokrynologicznej. Pamiętaj, że dziś medycyna jest bardzo skuteczna, a wsparcie doświadczonego specjalisty pozwoli wyeliminować wiele problemów.

Jak wybrać dobrego lekarza?

Przede wszystkim wybierz specjalistę, który wykazuje zaangażowanie oraz empatyczną postawę. Warto zajrzeć na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Znajdziesz tu kontakt do zaufanych specjalistów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów.

Ponadto możesz liczyć na badania diagnostyczne w bardzo przystępnych cenach. Co więcej, tutejsi eksperci prowadzą konsultacje stacjonarnie i online. Konsultacje zdalne zapewniają wsparcie nawet w przypadku zaostrzenia sytuacji epidemicznej. Wszystko to sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się wielu pacjentów z całej Polski. PsychoMedic to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą uzyskać szybką diagnozę oraz fachową pomoc. Jeżeli więc towarzyszą Ci wymienione w tym poradniku objawy, nie czekaj. Wczesne wykrycie dolegliwości pozwoli Ci szybko pozbyć się kłopotów.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej