Obrączki ślubne: wybór na lata. Jak być z niego zadowolonym?

przez Materiał zewnętrzny
obraczki, oryginalna obraczka

Niedługo wstąpisz razem ze swoją drugą połówką, na nową drogę życia. Jednak zanim tak się stanie, musicie wybrać obrączki ślubne. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. Po drodze pojawi się wiele komplikacji oraz wątpliwości. Jak więc zrobić to sprawnie? Jak dobrać unikatowe obrączki ślubne?

Dobierz odpowiedni materiał dla obrączek ślubnych

Aby wasze obrączki był trwałe, i pięknie wyglądały przez całe życie, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału.  Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście złoto. Złote obrączki ślubne wykonane są z zazwyczaj z próby 585 lub 750. Jednak złoto nie jest jedynym materiałem, który możemy brać pod uwagę, warto rozejrzeć się za innymi opcjami. Obrączki z tytanu również będą się świetnie prezentowały, a ponadto będą niezwykle trwałe i odporne na zarysowania. Można się również zdecydować na obrączki ze stali szlachetnej, które z kolei będą bardzo odporne na odkształcenia, a wybierając obrączki z kobaltu możemy być pewni, że nie zmatowieją. Ciekawą opcją są także obrączki dwukolorowe. Należy pamiętać, że złoto to nie jedyna opcja. Najczęściej wybierane jest wciąż żółte złoto, jednak przyszłe panny młode mogą zdecydować się także na białe złoto czy różowe złoto.

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Gdy już zdecydowaliśmy się na odpowiedni materiał, warto zastanowić się teraz, jaki styl nam najbardziej odpowiada. Tutaj również mamy dość spory wybór. Minimalistyczne obrączki będą odpowiednie dla osób, które na co dzień cenią sobie funkcjonalność oraz prostotę. Ponadto będą pasować do wszystkiego, więc jeśli z upływem lat nasz styl się zmieni, nasze obrączki nadal będą do nas idealnie pasować.

nietypowe obrączki
Obrączki nie muszą być identyczne

Wybrać również możemy obrączki nietypowe, czyli takie, które będą się mocno wyróżniać i podkreślać nasz indywidualny styl. Nietypowe obrączki mogą się wyróżniać zarówno kształtem, jak i kolorem. Natomiast w przeciwieństwie do obrączek minimalistycznych, trudniej wam będzie dopasować ich formę tak, abyście obydwoje mieli identyczne. Dla pary młodej, która podąża za tradycją, odpowiednie będą obrączki ślubnie klasyczne, będą one proste, oraz utrzymane w tym samym stylu. A może jednak zdecydować się na obrączki ślubne nietypowe?

Obrączki ślubne takie same czy inne?

Ostateczna forma na jaką się zdecydujemy nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia, ponieważ obrączki muszą odpowiadać wam. Pojawiają się jednak sytuacje, gdzie para młoda posiada inne oczekiwania jeśli chodzi o wygląd obrączek. Delikatna kobieta, wielbicielka złota oraz pięknych zdobień, z drugiej strony mężczyzna, który ceni to co praktyczne, jak rozwiązać konflikt? Para młoda, może zdecydować się wtedy na dwa różne rodzaje obrączek ślubnych, można je wtedy połączyć jakimś wspólnym elementem, i mimo że będą inne, to i tak będą do siebie nawiązywać. 

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej