Szukasz naturalnego kosmetyku o pięknym zapachu, który pozwoli Ci się zrelaksować, a przy tym skutecznie zadziała? Szukaj nawilżających kosmetyków regenerujących, które doskonale sprawdzą się w codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Sprawią, że skóra będzie aksamitnie gładka i długotrwale nawilżona. Stosowane regularnie sprzyjają redukcji drobnych linii i zmarszczek, kompleksowo pielęgnują cerę, dostarczając jej ogromnie różnorodne składniki. Tylko, aby były skuteczne, ich skład powinien być odpowiedni – aby pomóc Ci w wyborze przedstawiamy, jakich składników należy szukać w kosmetykach regenerujących.
- Kosmetyki regenerujące – kiedy stosować?
- Składniki aktywne w naturalnych kosmetykach regenerujących
- Jak stosować naturalny krem odżywczy?
Kosmetyki regenerujące – kiedy stosować?
Bez względu na porę roku, nasza cera wymaga ciągłej troski i dbałości. Zimą z powodu mrozu i zimnego wiatru, latem natomiast z powodu upałów i narażenia na ciągłą ekspozycję na promienie UV. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków, takich jak regenerujące kremy. Zadbają o cienką i delikatną skórę twarzy, nawilżając ją i kojąc. Mogą posiadać naturalne ekstrakty z róży damasceńskiej oraz wyjątkowe komórki macierzyste z jabłka. Dowiedz się, jakie jeszcze składniki aktywne wykorzystują producenci kosmetyków naturalnych.
Składniki aktywne w naturalnych kosmetykach regenerujących
Róża damasceńska skutecznie wzmacnia naczynka krwionośne, a także głęboko oczyszcza i wygładza. Do istotnych działań jakie wykazuje, należy też poprawa elastyczności skóry, ukojenie i działanie antyseptyczne. Przeciwdziała starzeniu się skóry i daje uczucie lekko ściągające.
Komórki macierzyste jabłka aktywnie chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a ponadto efektywnie wspomagają funkcje komórek macierzystych skóry. Po użyciu kremu z ich dodatkiem, skóra zyskuje na jędrności, staje się bardziej promienne i jędrna.
Botulina zmniejsza napięcie mięśniowe, przeciwdziała zmarszczkom mimicznym, a także wygładza skórę. Dzieje się to poprzez pobudzenie wydzielania beta-endorfin w skórze, co sprawia, że jest ona rozluźniona, a to wspomaga wygładzenie zmarszczek. Jest ważnym składnikiem wspomagającym pielęgnację skóry twarzy.
Lakesis, czyli ekstrakt z „łez” drzewa pistacia lentiscus, skutecznie pobudza produkcję tzw. białka młodości. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, wygląda na pełniejszą a także odzyskuje gęstość. Często znajduje się w kremach przeciwzmarszczkowych, jednak nie w tak skoncentrowanej dawce.
Wysoce skuteczny olej marula wykazuje intensywne działanie antyoksydacyjne. Ponadto goi i regeneruje, warto stosować go w codziennej pielęgnacji twarzy.
Skwalan roślinny odpowiada za spłycenie zmarszczek. Zapobiega utracie wilgotności, a także dba o odpowiednią elastyczność i gładkość cery. Stanowi składnik skutecznych naturalnych kosmetyków do twarzy.
Najwyższej jakości pochodna witaminy C zapobiega powstawaniu nieestetycznych przebarwień oraz wyprysków. Dziek niej sera wygładzające mają właściwości rozjaśniające.
Oprócz tego w naturalnych kosmetykach regenerujących można znaleźć:
- ekstrakt z aceroli, który działa przeciwutleniająco i rozjaśnia skórę,
- ekstrakt z algi brunatnej to biotechnologiczny składnik aktywny – zwiększa syntezę i sieciowanie kolagenu i elastyny, przez co zmniejsza objętość i powierzchnię zmarszczek,
- ekstrakt z bambusa nawilża skórę i daje uczucie miękkości i gładkości,
- olej z szałwii hiszpańskiej dzięki 60% stężeniu kwasu Omega-3 poprawia elastyczność skóry,
- olejek z kadzidłowca usuwa objawy starzenia się skóry,
- lanolina ma działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe,
- masło shea bogate jest w witaminy A i E – sprawia, że skóra po jego zastosowaniu jest gładka i zabezpieczona lipidowym filmem, ponadto zaleca się, aby regularnie stosować witaminę E na twarz,
- olej z kiełków pszenicy jest bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, zawiera naturalne przeciwutleniacze neutralizujące działanie wolnych rodników.
Jak stosować naturalny krem odżywczy?
Aby kosmetyk regenerujący był skuteczny, należy go stosować regularnie. A jak? Niewielką ilość kremu nawilżającego stosuj co rano na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, omijając okolice oczu. Delikatnie wmasuj lub wklep do wchłonięcia. Aby zwiększyć jego działanie, wykonuj także peelingi do twarzy, które ułatwią wchłanianie składników aktywnych.