Kosmetyki wegańskie i wegetariańskie – czy są równie skuteczne?

przez EcoAndWell
kosmetyki wegańskie, wegetariańskie, cruelty free

Kosmetyki wegańskie i kosmetyki wegetariańskie

Zainteresowanie wegetarianizmem czy weganizmem nie słabnie, a wręcz stale się rozpowszechnia, wpływając już nie tylko na sposób odżywiania się, ale także na inne dziedziny życia.

Jeszcze kilka lat temu na próżno było szukać kosmetyków dla wegetarian czy wegan, ale obecnie pojawia się coraz więcej kosmetyków przeznaczonych dla tej wymagającej grupy. Podobnie jak kosmetyki wegetariańskie, kosmetyki wegańskie to takie, które nie były testowane na zwierzętach, nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, ani też pozyskiwanych w sposób przysparzający zwierzętom cierpienia. Przeprowadzanie testów na zwierzętach jest w UE zakazane prawem, a informacja „cruelty free” powinna być zbędną. Niestety prawo to nie jest przez wszystkich przestrzegane :( W kosmetykach wegetariańskich nie znajdziemy m.in. piżma, ambry, kolagenu, elastyny, keratyny, lanoliny, witaminy A. Z kolei wegańskie kosmetyki nie zawierają także mleka, wosku czy miodu.

Wegańskie kosmetyki – w pełni roślinne

Skoro wiemy czego wegetariańskie i wegańskie kosmetyki nie zawierają, odpowiedzmy sobie na pytanie co wchodzi w skład poszczególnych produktów. W odróżnieniu do kosmetyków wegetariańskich, kosmetyki dla wegan powstają tylko z naturalnych ekstraktów kwiatów, ziół, warzyw, owoców oraz olejków eterycznych. Świat roślin obfituje w wiele składników, które z łatwością mogą zastąpić te pochodzenia odzwierzęcego. W kosmetykach wegańskich znajdziemy np. dobroczynnie działający ekstrakt z alg morskich, aloes, rumianek, krwawnik pospolity i wiele innych. Kosmetyki dla wegan często posiadają certyfikaty ekologiczne, co świadczy o najwyższej jakości składników użytych w danym produkcie.

Kosmetyki dla wegan i wegetarian – równie skuteczne co tradycyjne?

Stosując naturalne kosmetyki dla wegan czy wegetarian z odpowiednimi certyfikatami możemy mieć pewność, że są bezpieczne dla naszej skóry (o ile któryś składnik nas nie uczula). Nie znajdziemy w ich składzie żadnej chemii, niepożądanych konserwantów przedłużających ich żywotność, barwników, aromatów, parabenów. Nie zawierają jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby nam zaszkodzić. Roślinne komponenty są w pełni skuteczne i wartościowe w pielęgnacji skóry.

Warto pamiętać, że kosmetyki wegańskie są skierowane nie tylko do wegan, lecz do wszystkich świadomych konsumentów, którzy są miłośnikami zwierząt oraz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej