Domowa maseczka z awokado. Przepisy, które trzeba wypróbować

przez EcoAndWell
domowa maseczka na twarz z awokado

Smakuje pysznie, ale ma też imponującą listę korzyści w pielęgnacji skóry. Awokado, bo o nim mowa, to prawdziwa bomba odżywcza, pełno w nim zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów. Nic więc dziwnego, że domowa maseczka z awokado to super hit w pielęgnacji twarzy DYI . Mamy dla was kilka przepisów na maseczki domowej roboty z tego superfood, które pomogą uzyskać zdrowszą, nawilżoną i bardziej promienną cerę. Gotowe na masking?

Przechodzimy od razu do rzeczy. Poniżej kilka przepisów na domowe maseczki do twarzy z awokado. Znajdź taką, która najbardziej odpowiada potrzebom twojej cery. Efekt cię oczaruje!

Maska DYI z awokado i płatków owsianych

domowa maseczka z awokado i płatków owsianych, maseczka nawilająca DYI

Przepis: Ugotuj płatki owsiane. Rozgnieć dojrzałe awokado. Wymieszaj obydwa składniki możliwie najlepiej. Nałóż na oczyszczoną twarz i pozostaw na około 15 minut.

Dla kogo: Ta maseczka na twarz będzie idealna dla cery z niedoskonałościami i potrzebującej nawilżenia.

Maseczka na twarz z awokado, banana i żółtka

maseczka na twarz z awokado, banana i żółtka, domowa maska nawilżająca

Przepis: Wybierz miękkie awokado i rozgnieć je z bananem. Dodaj żółtko i wymieszaj składniki do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż na twarz na 10 do 15 minut.

Dla kogo: Tę domową maseczkę polecamy osobom o skórze tłustej. Pomaga ona bowiem ograniczyć wydzielanie sebum i pomoże zapobiegać trądzikowi i wypryskom.

Zobacz również: Maseczki z glinki – jakie, jak je zrobić?

Maska z awokado i miodu

domowa maseczka z awokado i miodu, maska na twarz DYI

Przepis: Rozgnieć obrane awokado i wymieszaj je dokładnie z 1 łyżką miodu do uzyskania gładkiej pasty. Nałóż maskę na twarz na około 15 minut.

Dla kogo: Zarówno awokado, jak i miód nawilżają skórę. Maska ta pomaga usunąć wszelkie oznaki matowej cery i nadaje skórze promiennego blasku. Zakochasz się od pierwszej aplikacji ;)

Sprawdź również przepisy na domowe maseczki nawilżające.

Domowa maseczka z awokado i jogurtu

maseczka na twarz z awokado i jogurtu

Przepis: Weź ¼ awokado i dokładnie rozgnieć. Do pasty dodaj 1 łyżeczkę jogurtu organicznego i ponownie wymieszaj. Pozostaw maseczkę na twarzy przez 10-15 minut.

Dla kogo: Jak zawsze w przypadku maseczek z awokado, także ta przywraca niezbędne nawilżenie twarzy. Ponadto kwas mlekowy zawarty w jogurcie pomaga leczyć trądzik.

Jeśli masz problemy z trądzikiem, może Cię zainteresować ta maseczka z drożdży na twarz.

Maseczka do twarzy z awokado, miodu i cytryny

maseczka na twarz z awokado, miodu i cytryny

Przepis: Rozgnieć awokado. Dodaj ½ łyżki miodu i ½ łyżeczki soku z cytryny. Całość dokładnie wymieszaj. Optymalny czas aplikacji to 20 minut.

Dla kogo: Awokado nawilża skórę, a połączenie miodu i cytryny działa w tandemie, rozjaśniając skórę. Przekonaj się jak bardzo po tej masce skóra wygląda na bardziej odżywioną i promienną.

Poznaj także rozjaśniającą maseczkę z miodu i kurkumy.

Dlaczego warto robić maseczki z awokado na twarz?

Branża kosmetyczna kocha awokado. Niewiele składników daje bowiem aż tyle korzyści równocześnie. A maski na twarz z awokado to najprostszy i niezwykle efektywny sposób na wykorzystanie właściwości owocu. Dlaczego warto, co takiego oferuje awokado?

  • Pomaga zwalczyć trądzik i inne niedoskonałości – awokado zawiera wyjątkową kombinację tłuszczy, minerałów i witamin, idealnie wpisujących się w potrzeby cery z niedoskonałościami. Te same składniki odżywcze poprawiają z resztą wygląd spierzchniętej skóry i wyrównują jej koloryt.
  • Zapobiega uszkodzeniom wywoływanym przez promienie UV – badania przeprowadzone przez Trusted Source wykazały, że związki zawarte w awokado mogą chronić cerę przed uszkodzeniami słonecznymi i stanami zapalnymi. Zawartość witaminy C dodatkowo działa antyoksydacyjnie, uzupełniając w ten sposób kompleksowe działanie awokado.
  • Poprawia elastyczność skóry – jak wynika z badań zdrowe tłuszcze i przeciwutleniacze to idealna recepta na poprawienie elastyczności skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek.
  • Zapobiega wysuszaniu skóry – awokado jest doskonałym źródłem biotyny. Wiadomo, że substancja ta, stosowana miejscowo, zapobiega wysuszaniu skóry. Może również pomóc w zapobieganiu łamliwości włosów i paznokci.

Innych zainteresowały również

4 komentarze

Ela 6 kwietnia 2021 - 10:17

Uwielbiam maseczki z awokado

Odpowiedz
Maja 4 grudnia 2021 - 19:24

A żółtko ma być gotowane czy surowe ?

Odpowiedz
Agnieszka Kruk 5 grudnia 2021 - 15:03

Żółtko w maseczce powinno być surowe

Odpowiedz
Ewelina 23 listopada 2022 - 16:47

czy maseczkę można przyrządzić i trzymać w jakimś pojemniku ?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej