Japoński masaż twarzy Kobido: lifting bez skalpela

przez EcoAndWell
masaż twarzy kobido, japonski masaz kobido

Japoński masaż twarzy Kobido należy do najstarszych technik na świecie. Dobre wykonanie zabiegu wymaga wiedzy i wprawy. Pozwala przy tym uzyskać widoczny efekt liftingu bez ingerencji skalpela. Jak to możliwe?

Czym jest i na czym polega masaż twarzy Kobido?

Kobido to zestaw technik masażu o przeróżnej intensywności i rodzaju nacisku. Zakłada potrzebę równowagi między zdrowiem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Bazując na tym założeniu, nasz wygląd to odzwierciedlenie ogólnego stanu organizmu.

Kobido wpływa nie tylko na to, co widoczne dla oka, ale również na głębiej położone warstwy skóry i mięśnie. Jego podstawowym celem jest usunięcie napięcia, poprawa przepływu limfy i krwi, uaktywnienie nerwów, a co za tym idzie zwiększenie przepływu Qi (energii). Dzięki temu możliwy jest efekt liftingu i uzyskanie młodszego wyglądu. Masaż Kobido wykonuje się na twarzy, ale nie tylko. Zabieg może objąć także inne części ciała: brzuch, pośladki, dekolt… Lifting, to nie jedyny benefit z wykonania zabiegu, o czym dowiesz się z dalszej części tekstu.

Masaż Kobido może być wykonywany na twarzy, ale także innych częściach ciała: brzuchu, pośladkach, dekolcie…

Ta sztuka masażu twarzy (bo z pewnością Kobido to więcej niż tylko technika masażu) została wypracowana w Japonii w XV wieku i przez setki lat dostęp do niej mieli ekskluzywnie członkowie rodziny cesarskiej i bogate elity. W ostatnich latach Kobido przyciągnęło duże zainteresowanie, zyskując na popularności. Decydując się na zabieg, warto sprawdzić dokładnie jego opis. Nie każdy bowiem japoński masaż to Kobido.

Jakie są etapy masażu Kobido?

Kobido twarzy to ponad tysiąc technik ucisku, pogrupowanych na 48 kategorii. Cały zabieg standardowo ma 3 etapy:

  • masaż rozluźniający – delikatne, relaksujące ruchy pozwalające usunąć napięcia, które utrudniałyby kolejne etapy zabiegu,
  • masaż tkanek głębokich– to najbardziej intensywna faza masażu, bazuje na ruchach perkusyjnych, podbieraniu i podszczypywaniu,
  • akupresura – czyli ucisk wybranych punktów na ciele, wpływający na funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Kiedy warto zrobić masaż Kobido?

Masaż twarzy Kobido to optymalna propozycja jeśli nie chcesz robić zabiegu medycyny estetycznej. To technika nieinwazyjna i w pełni naturalna. Warto go wykonać jeśli chcesz: zlikwidować napięcia mięśniowe głowy, szyi oraz karku, masz wiotką skórę z oznakami starzenia, a także potrzebujesz rozładować napięcie. Jeśli zależy ci na młodym wyglądzie, a zastrzyki z botoksu są nie dla ciebie, Kobido może być strzałem w dziesiątkę.

Jak często robić masaż Kobido?

Jeśli zależy ci na liftingu twarzy, dla najlepszych efektów warto wykonać serię masaży: początkowo co tydzień (5-7 zabiegów), później co kilka miesięcy dla utrwalenia efektów.

Przeciwskazania – kiedy lepiej zrezygnować

  • stany zapalne skóry,
  • rany i otarcia,
  • nadciśnienie,
  • podwyższona temperatura

Dodatkowo, należy pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu czasu jeśli korzystało się z innych zabiegów kosmetycznych. Dla przykładu, między zabiegiem botoksu, a masażem Kobido powinny upłynąć przynajmniej 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.

Jakie są efekty masażu twarzy Kobido?

Japoński masaż Kobido działa liftingująco. Co istotne, efekt ten obejmuje wiele poziomów: skórę, tkankę podskórną, tłuszcz, powięzi i mięśnie. Wielość wykorzystywanych technik masowania oraz rozmaita intensywność masażu umożliwiają redukcję napięć mięśni twarzy. W rezultacie zmniejsza się widoczność zmarszczek mimicznych.

Masaż wpływa także na mięśnie twarzy położone głębiej, rozluźnia je i stymuluje do pracy, co prowadzi do poprawy owalu twarzy. Intensywny ucisk to sygnał stymulujący produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze. Składników potrzebnych dla utrzymania jej napięcia i jędrności. Ruch drenujący z kolei, skutecznie pomaga odprowadzić z twarzy nadmiar limfy. Kobido to także rewelacyjna metoda na opadające powieki.

Masaż Kobido, w ostatnim etapie, wykorzystuje elementy akupresury. Poprzez uciskanie określonych punktów na twarzy, metoda ta wpływa więc na organy wewnętrzne, stymulując je do sprawniejszego działania.

Efekty są bardziej spektakularne i widoczne znacznie szybciej niż np. w masażu twarzy przy użyciu rollera czy też kamienia gua sha.

Masaż Kobido: efekty dla urody

piękna skóra, azjatka, efekt masażu twarzy kobido
Japonki słyną z pięknej cery
  • wyrównanie zmarszczek i bruzd na skórze,
  • lifting i zwiekszenie jędrności skóry,
  • rozluźnienie mięśni twarzy, szyi, dekoltu oraz karku,
  • zmniejszenie widoczności worków oraz obrzęków pod oczami,
  • przywrócenie skórze blasku,
  • uniesienie owalu twarzy,
  • pozbycie się toksyn,
  • przygotowanie do tapingu twarzy.

Poprawa wyglądu twarzy jest natychmiastowa. Efekty zobaczysz zaraz po zakończeniu pierwszego zabiegu. Owal twarzy będzie uniesiony, a skóra stanie się promienna i widoczne odmłodzona.

Masaż Kobido: efekty zdrowotne

  • zmniejszenie efektu bruksizmu,
  • przeciwdziałanie sztywności twarzy,
  • poprawa wzroku,
  • regulacja bilansu energetycznego ciała,
  • łagodzenie bólów głowy,
  • relaks i odprężenie,
  • zmniejszenie problemów obejmujących układ pokarmowy

Masaż twarzy Kobido – czy warto?

Dla wielu największą korzyścią wynikającą z udania się na masaż Kobido jest doskonały lifting twarzy bez użycia skalpela. Jest to świetna propozycja dla osób ceniących sobie naturalne zabiegi. Co ważne, masaż jest bardzo przyjemny, relaksuje zarówno ciało jak i umysł. To skuteczna metoda na pozbycie się stresu, nadmiernego napięcia, ale również na polepszenie działania całego organizmu. Na pytanie o to, czy warto, odpowiadamy zdecydowanym – tak! Przekonałyśmy się na własnej skórze ;)

Dowiedz się więcej

Jeśli interesujesz się naturalnymi metodami zapobiegania starzenia się skóry lub rytuałami pielęgnacyjnymi, oto nasze ulubione artykuły w tych tematach:

Innych zainteresowały również

12 komentarzy

Antonina 18 czerwca 2021 - 18:47

ostatnio zrobiono mi super masaż kobido w Bellderma. Na pewno niebawem tam wrócę.

Odpowiedz
Julka 2 lipca 2021 - 14:22

Kobido jest rewelacyjne. Polecam w klinice Sekrety piękna w Krakowie panią Edytę.

Odpowiedz
Irmina 7 stycznia 2022 - 10:41

Podpisuję się pod tą opinią. Pani Edyta w Sekretach najlepsza!

Odpowiedz
Zawszenaturalnie 5 sierpnia 2021 - 15:26

Byłam kila razy na takim masażu i muszę przyznać, że naprawdę polecam. Czułam się po nim o wiele lepiej. Na pewno jeszcze kiedyś się na taki masaż wybiorę, bo uczucie po nim jest cudowne.

Odpowiedz
Jadwiga 26 sierpnia 2021 - 18:19

Kobido to niezwykłe odkrycie. Świetny masaż twarzy wykonany przez Panią Edytę z Setretów Piękna. Wracam kiedy tylko mogę.

Odpowiedz
Jadwiga 7 stycznia 2022 - 10:42

Dodam jeszcze, że Kobido spowodował że moja twarz się odmłodziła, zmarszczki wygładziły. Cuda :)

Odpowiedz
Ewa 20 września 2021 - 18:33

Polecam Kobido Master® w wykonaniu Michała. Super masaż. świetne ręce:)

Odpowiedz
Beata 27 października 2021 - 13:04

Świetny zabieg, jestem bardzo zadowolona. Polecam ręce p. Kasi w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni.

Odpowiedz
Moni 7 stycznia 2022 - 10:43

Polecam kobido w sekretach piękna.

Odpowiedz
karolina 7 stycznia 2022 - 10:45

Kobido jest świetnym masażem. Polecam w klinice Sekrety Piękna.

Odpowiedz
JustynaDD 7 marca 2022 - 20:26

Od dawna jestem zwolenniczką naturalnych metod liftingu twarzy. Masaż Kobido to moje ostatnie odkrycie. Robię w SCM etetic w Krakowie. Efekty są naprawdę super. Najbardziej jestem zadowolona z tego, że widocznie zmniejszyła się moja koszmarna lwia zmarszczka. Nie wspomnę już o tym jakie to relaksujące, bezcenne!

Odpowiedz
Zofia 26 lipca 2022 - 15:47

Odkrycie masażu Kobido to był dla mnie game changer! Ja chodzę do salonu Perfect Look Clinic w Zielonej Górze i naprawdę widzę poprawę wyglądu mojej twarzy!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej