Roller do twarzy: jak używać, jaki wybrać, efekty

przez EcoAndWell
roller do twarzy, jak używać rollera, jka robić masaż twarzy rollerem

Roller do twarzy nie jest chwilową modą. Jego historia sięga starożytnych Chin. Chcąc dobrze używać tego narzędzia warto poznać je lepiej. Ważny bowiem jest zarówno materiał, z którego jest wykonany, jak i technika masażu twarzy. W końcu celem jest poprawa kondycji skóry i wyglądu twarzy i nie ma tu miejsca na błądzenie po omacku.

Co to jest roller do twarzy?

Roller do twarzy, powszechnie znany również jako masażer, służy do masażu twarzy. Rytuały, w których jest wykorzystywany są nie tylko relaksujące, ale przede wszystkim pielęgnacyjne. Tajemnicą zabiegu jest poprawa krążenia krwi i limfy. Dzięki masażowi rollerem skóra staje się ujędrniona i wygładzona, wyrównuje się jej koloryt. Część specjalistów twierdzi, że regularne stosowanie ma pozytywny wpływ na usuwanie zmarszczek, stymulowanie produkcji kolagenu i łagodzenie stanów zapalnych skóry. Z praktycznego punktu widzenia rollery do twarzy działają podobnie, jak każda inna forma masażu twarzy. Skóra prawdopodobnie będzie bardziej świetlista i jednocześnie mniej opuchnięta.

Tradycje wschodnie są kolebką wielu technik masażu twarzy: kobido, kassaji, tanaka… Po raz pierwszy rollery wykorzystywane były w starożytnych Chinach. Wówczas były one tworzone z jadeitu, czyli kamienia szlachetnego, po który sięga się do ich produkcji także dzisiaj. Więcej szczegółów na temat kamieni z jakich robi się masażery znajdziesz w dalszej części artykułu.

Roller do twarzy: jak używać? – instrukcja krok po kroku

Korzystanie z rollerów do twarzy wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. Jeśli będziemy robić to w nieodpowiedni sposób, wówczas nie zauważymy pozytywnych efektów. Wystarczy jednak przestrzegać kilku zasad, a na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać.

1. Przygotuj skórę do masażu

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek czynności właściwe, pamiętaj o odpowiednim oczyszczeniu skóry. Następnie zaaplikuj swój ulubiony krem, serum lub olej. Drugi krok nie jest absolutnie konieczny, możesz też rolować twarz na sucho. „Poślizg” sprawi jednak, że masaż będzie delikatniejszy dla skóry i unikniesz niepotrzebnego szarpania.

2. Używaj schłodzonego rollera

Używaj schłodzonego wcześniej masażera. Zimny kamień przyniesie skórze więcej korzyści m.in. pomoże zamkną pory i zmniejszyć opuchlizny.

masaż rollerem
Masuj zawsze od dołu ku górze i na zewnątrz twarzy

3. Przestrzegaj kolejności i kierunku masażu twarzy rollerem

  • Rozpocznij od masowania szyi, przeciągając roller ku górze.
  • Następnie przenieś się w okolice szczęki. Wykonuj ruchy od szczeki do ucha i od szczęki do kości policzkowej.
  • Policzki masuj w kierunku od nosa do ucha.
  • Nie zapominaj o masażu czoła. Prowadź wałek od linii brwi w kierunku linii włosów.
  • Każdy ruch powtarzaj 5-10 razy.
  • Cały masaż musi odbywać się w kierunku do góry i na zewnątrz, w stronę węzłów chłonnych.
  • Uważaj, aby nie wykonywać ruchów powrotnych w dół twarzy.

4. Zabieg powtarzaj przynajmniej raz dziennie przez 5 minut

Specjaliści twierdzą, aby masowanie rollerem wykonywać przynajmniej raz dziennie. Optymalna długość tego zabiegu powinna oscylować w granicach 5 minut.

5. Masuj z wyczuciem

Jeśli chodzi o odpowiednią siłę masowania – powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji. Nie zapominajmy o tym, że masaż ma być przede wszystkim przyjemnością. Gdy zaczniemy odczuwać uciążliwy ból, wówczas zakończmy zabieg.

Jak czyścić roller?

  • Przetrzyj rolkę miękką, czystą ściereczką, która dobrze zbierze pozostałości kremu lub oleju, którym posmarowałaś twarz na początku zabiegu.
  • Umyj rolkę wodą z delikatnym płynem do mycia twarzy lub z mydłem.
  • Dokładnie spłucz rolkę letnią wodą. Unikaj bardzo gorącej wody i długiego moczenia masażera.
  • Połóż roller poziomo na czystym, suchym ręczniku do wyschnięcia.

Roller powinien być myty przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej po każdym użyciu.

Roller do twarzy: efekty

Regularny masaż rollerem ma bezpośredni wpływ na poprawę krążenia krwi i limfy. W praktyce oznacza to, że cienie pod oczami i wszelkie obrzęki ulegają zmniejszeniu. Dzięki drenażowi limfatycznemu ze skóry są usuwane toksyny. Mięśnie twarzy stymulują się, jednocześnie stają się bardziej elastyczne. Powoduje to, że pozbywamy się drobnych zmarszczek.

Regularne korzystanie z rollera do twarzy prowadzi do złagodzenia podrażnień i do zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów. Wyostrza się owal twarzy, dodatkowo usuwany jest martwy naskórek. Roller do twarzy skutecznie koi skórę, pod warunkiem, że kamień jest odpowiednio schłodzony. Różnica zauważysz także we wchłanialności kosmetyków.

Podczas zabiegu powinno towarzyszyć nam uczucie zrelaksowania i odprężania. Co ciekawe, eksperci twierdzą, że masażer ma pozytywny wpływ na bolące zatoki, co jest potwierdzone odpowiednimi badaniami.

Roller do twarzy: jadeit czy kwarc?

Zastanawiasz się co jest lepszym rozwiązaniem – roller jadeitowy czy kwarcowy i czy w ogóle ma to znaczenie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W praktyce, niezależnie od kamienia, działanie masażu na skórę jest niemalże identyczne. Wybór powinien opierać się przede wszystkim na estetyce i duchowności.

Jeśli mają dla ciebie znaczenie kwestie duchowe dobierz roller kierując się tym, co dla ciebie ważne.

Roller jadeitowy

Kamień występuje w wielu odmianach. Najbardziej popularny jest zielony, w odcieniach od bladego, aż po głęboki szmaragd. Spotkasz także jadeit biały, różowy, a nawet czarny. W tradycji chińskiej wierzy się, że kamień ten wyciąga negatywną energię i przywraca równowagę. Ponadto wzmacnia organizm. Uważa się go również za kamień, który przyciąga bogactwo.

Roller kwarcowy

Roller kwarcowy

Kwarc jest cięższy i nieco lepiej trzyma chłód niż jadeit. W konsekwencji sprawdzi się do walki z obrzękami. Kwarc w tradycji chińskiej stosuje się w przypadku bólów głowy i mięśni, jako remedium w stresie i bezsenności. Zgodnie z legendą swój jasnoróżowy kolor zawdzięcza Adonisowi i Afrodycie, których krople krwi spadły na kamień nadając mu delikatnie różową barwę. Stąd przekonanie, że kwarc wydziela wibracje miłości i niesie poczucie szczęścia.

Roller z ametystu

Ametyst to kamień harmonii i relaksu. Wierzy się, że przynosi spokój i wyciszenie. Uwalnia od stresu i problemów z zasypianiem. W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się go do łagodzenia bólu głowy, przy migrenach i bezsenności.

Niezależnie od wykorzystanego materiału, możesz liczyć na pozytywny wpływ masażu na kondycję skóry. Ostatnimi czasy popularnością cieszy się również kamień gua sha, który, podobnie jak roller, w tradycyjnej kulturze wschodu od stuleci jest stosowany do masażu twarzy.

Czy warto zdecydować się na roller do masażu?

Roller do twarzy jest prosty w użyciu, ale żeby zauważyć efekty trzeba być wytrwałym. Trudno spodziewać się rezultatów po pierwszym użyciu. Niemniej jednak lepsze ukrwienie skóry, zmniejszanie opuchlizny, obrzęków i cieni, zmniejszenie widoczności niewielkich zmarszczek czy też ukojenie skóry, to efekty, które zachęcają do regularnego masażu twarzy rollerem. Jeśli dołożyć do tego fakt, że taki masaż to doskonały sposób na skuteczny relaks i zniwelowanie stresu, trudno się nie pokusić o uzupełnienie rytuału pielęgnacyjnego o masażer.

Od czego zależna jest cena rollera?

Cena rollera zależy przede wszystkim od materiału, z którego jest zrobiony. Jeśli kamień jest naturalny, masażer będzie droższy. Cenę może zwiększyć także popularność kamienia. Jeśli nie będą to powszechne roller kwarcowy czy jadeitowy, możesz zapłacić więcej. Wybierając swój roller zwróć też uwagę z jakiego metalu są wykonane elementy łączące rolkę z uchwytem. Szkoda byłoby gdyby masażer zaczął rdzewieć wkrótce po zakupie.

Polecamy:

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej