Makijaż na cienie pod oczami – jak go zrobić, żeby spojrzenie odzyskało blask? [6 żelaznych zasad]

przez EcoAndWell
makijaż na cienie pod oczami

Jaki mankament urody najtrudniej zamaskować makijażem? Wiele kobiet nie ma wątpliwości. To cienie pod oczami. Nieumiejętny makijaż, zamiast przywrócić świeże spojrzenie, jeszcze bardziej podkreśli worki, sińce pod oczami i zmarszczki. Jak więc wykonać makijaż na cienie pod oczami, żeby nie spędzał Ci snu z powiek?

O czym przeczytasz w tym artykule:

Makijaż na cienie pod oczami – problemy

Co powoduje, że makijaż na cienie pod oczami jest trudniejszy niż na innych partiach twarzy? To specyficzna budowa skóry pod oczami. Skóra ta jest bardzo cienka i ma mniej gruczołów łojowych, dlatego szybciej traci nawilżenie. Na przesuszonej skórze nieumiejętny makijaż raz-dwa zaczyna się rolować i opadać.

Na dodatek skóra wokół oczu jest wciąż rozciągana przez ruchy gałek ocznych, co osłabia trwałość makijażu i sprawia, że wszelkie korektory czy pudry mocniej wchodzą w załamania skóry.

Trzeba też pamiętać, że pod cienką skórą wokół oczu wyraźniej widać naczynka krwionośne, przez co skóra ma nieco inny odcień niż reszta cery. Dlatego właśnie normalny makijaż często nie zakrywa cieni, a jeszcze bardziej je uwypukla.

Makijaż na cienie pod oczami – tych zasad przestrzegaj

Z powodu wyjątkowej budowy skóry pod oczami makijażu na cienie pod oczami rządzi się swoimi prawami. Jakimi? Oto 6 kluczowych zasad – zastosuj je, a makijaż pod oczami na długo zatuszuje sińce i podpuchnięcia.

1.    Przygotuj skórę pod makijaż

Jeśli skóra pod oczami będzie przesuszona czy podrażniona, żaden – nawet najbardziej mistrzowski – makijaż nie da sobie rady z cieniami. Ale uwaga! Nie chodzi tu o bazy pod makijaż, jakie pewnie stosujesz na całej twarzy. One są zbyt ciężkie dla delikatnej skóry pod oczami.

Najlepszą bazą pod makijaż jest… dobre nawilżenie skóry. Przed nałożeniem korektora nałóż pod oczy odrobinę kremu nawilżającego od wewnętrznego do zewnętrznego kącika i delikatnie wklep.

Jeśli oprócz cieni doskwiera Ci także opuchlizna pod oczami, przed nałożeniem kremu zrób masaż rollerem. Najlepiej schłodzonym w lodówce. Masaż poprawi krążenia krwi i limfy, co zmniejszy opuchnięcia.

2.    Używaj specjalistycznego kremu pod oczy

Używaj kremu nawilżającego przeznaczonego specjalnie pod oczy. Mają one silne działanie nawilżające i ujędrniające, a jednocześnie nie podrażniają oczu.

Warto sięgnąć po kremy ze składnikami, które pomogą w walce z sińcami pod oczami, np.:

  • Pigmenty odbijające światło – wizualnie rozjaśnią skórę pod oczami.
  • Kofeina – obkurczy naczynia krwionośne.
  • Kwas alfa-hydroksylowy – wyrówna pigmentację.

3.    Zastosuj korektor w odpowiednim kolorze

Cienie pod Twoimi oczami są bardzo widoczne i tworzą ciemnofioletowe podkówki? W takim razie, zanim sięgniesz po lekki korektor w odcieniu Twojej cery pod oczami, nałóż korektor w kolorze pomarańczowym, złotym lub brzoskwiniowym.

Żeby zatuszować ciemne podkówki pod oczami, nałóż go tylko na tym obszarze. Jeśli wyjedziesz poza cienie, korektor zacznie przebijać spod makijażu, tworząc pomarańczową obwódkę. 

Jak właściwie nałożyć silniejszy korektor? Namaluj korektorem literę  „V” tak, aby wierzchołki znajdowały się w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka, a następnie rozprowadź korektor pędzlem.

4.    Konturuj worki pod oczami

Podczas makijażu konturujesz owal twarzy lub kości policzkowe? Konturowanie pomoże Ci także, gdy chcesz zatuszować worki pod oczami. W jaki sposób?

Weź gęsty korektor o 2-3 odcienie jaśniejsze od Twojej skóry i nałóż go na dolnej części worków pod oczami. Dokładnie tam, gdzie widzisz cienie tworzone przez opadającą skórę. Ten trik wizualnie uniesie skórę pod oczami i zniweluje cienie.

5.    Nałóż korektor w płynie

Teraz pora na lekki korektor zbliżony do odcienia Twojej skóry pod oczami. I tu bardzo ważna rzecz – ten korektor nałóż nie tylko na cienie pod oczami, ale na większy obszar, żeby granice korektora naturalnie połączyły się z podkładem na całej twarzy.

Jak to zrobić?

Narysuj korektorem odwrócony trójkąt. Górne kąty trójkąta powinny znajdować się na wysokości cieni pod oczami, a wierzchołek powinien kończyć się w połowie policzka. Następnie wklep korektor tak, żebyś nie była w stanie dostrzec granicy korektora.

Podczas nakładania korektora uważaj, żeby nie ciągnąć czy szarpać skóry. Jeśli korektor w płynie trudno się rozprowadza, wymieszaj go serdecznym palcem – ciepło Twojego ciała zmiękczy strukturę korektora i łatwiej będzie Ci go równomiernie rozsmarować.

6.    Przypudruj obszar pod oczami (opcjonalnie)

Na samym końcu możesz przyprószyć obszar korektora przeźroczystym pudrem. Zwłaszcza jeśli masz worki pod oczami. To sprawi, że skóra stanie się gładka, a worki jeszcze mniej widoczne. Puder zneutralizuje także wydzielane sebum, więc korektor nie będzie się rolował. 

Uwaga! Jeśli masz cerę suchą lub nie masz worków pod oczami, zrezygnuj z pudru. Puder może w tym przypadku przesuszyć cerę i podkreślić zmarszczki.

Makijaż na cienie pod oczami – to nie wszystko

Oczywiście makijaż na cienie pod oczami zatuszuje problem, ale go nie rozwiąże. Żeby zlikwidować podkrążone, podpuchnięte oczy, trzeba uporać się ze źródłem problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co może powodować cienie i worki po oczami, przeczytaj artykuł Cienie pod oczami – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?

Innych zainteresowały również

1 komentarz

michaśka 5 listopada 2023 - 22:00

kolor neutralizujący, a później neutralny. zazwyczaj o jeden ton jaśniejszy. inna sprawa, że też staram się nie nakładać podkładu pod oczy. tylko te 2 korektory i później też tylko puder, żeby utrwaliło, bo inaczej dramacik. inna sprawa że dużym ułatwieniem jest rozjaśnienie cieni np. lusime czy innymi kremami pod oczy.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej