Baza pod cienie do powiek – dlaczego to niezbędne wyposażenie kosmetyczki?

przez EcoAndWell
baza pod cienie

Są takie kosmetyki, które w takiej czy innej formie znajdzie się właściwie w każdej kobiecej kosmetyczce. Jednym z nich jest, a przynajmniej powinna być, baza pod cienie do powiek. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – to ona odpowiada za trwałość codziennego makijażu, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jak działa baza pod cienie do powiek?

Baza pod cienie do powiek ma właściwie dwa zadania. Mowa o utrwaleniu makijażu, oraz podkreśleniu jego kolorów. Bazę taką nakłada się na powieki jeszcze przed rozprowadzeniem na nich kolorowego cienia, przez co stanowi ona barierę pomiędzy nim a skórą. Dzięki temu cień nie gromadzi się w zagięciach powiek, co jest szczególnie często spotykanym problemem wśród kobiet, które lubią używać makijażu na co dzień. Rano, jeszcze przed rozpoczęciem długiego dnia pełnego obowiązków, przed wykonaniem makijażu wystarczy użyć właśnie bazy pod cienie, żeby aż do wieczora wyglądać idealnie. Cień nie powinien się wówczas ścierać nawet podczas panujących na zewnątrz wysokich temperatur, które, jak dobrze wie każda kobieta, niestety nie sprzyjają trwałości makijażu.

Baza pod cienie do powiek to jednak nie tylko ich utrwalenie, ale także podkreślenie ich odcienia. Gdy cień zostanie nałożony na profesjonalną bazę, jego kolor będzie widoczny dokładniej, niż w przypadku, w którym zostanie on nałożony bezpośrednio na skórę. Dzięki temu cały makijaż jest znacznie bardziej wyrazisty.

Jak wybrać i nakładać bazę pod cienie do powiek?

Wybór odpowiedniej bazy pod cienie do powiek powinien zależeć przede wszystkim od jej odcienia, który warto wybrać tak, aby jak najlepiej pasował do koloru skóry. Dzięki temu baza nie tylko utrwali makijaż, ale również wyrówna koloryt skóry i wygładzi jej niedoskonałości. Profesjonalne kosmetyki tego typu takie jak baza pod cienie do powiek w puderikrem.pl dodatkowo rozświetlają i ułatwiają rozprowadzenie cienia, kredki, czy eyelinera.

Bazę pod cienie do powiek powinno się nakładać na suchą i czystą skórę okolic oczu. Szczególnie na początku, gdy nie ma się jeszcze wprawy w stosowaniu takich kosmetyków, warto uważać z ich ilością. Jeśli na powieki nałoży się zbyt dużo bazy, może powstać efekt zwany skorupą, a wówczas cały makijaż może nie wyglądać dobrze. Skóra powinna być sucha i umyta, aby produkt nie mieszał się z innymi kosmetykami i jednolicie pokrył powieki przed nałożeniem kolorowego cienia.

Stawiając przede wszystkim na trwałość makijażu, po nałożeniu bazy i cieni do powiek, warto całość delikatnie przypudrować dla dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli jednak baza do powiek ma głównie podkreślać kolory wykonanego makijażu, puder można pominąć, ponieważ jego obecność może delikatnie tonować odcienie cieni.

Baza pod cienie do powiek występuje w różnych formach

Profesjonalne kosmetyki, które nakłada się przed wykonaniem makijażu oczu, mogą mieć bardzo różną formę. Bazy bywają sypkie i zamykane w słoiczkach, sprasowane podobnie jak tradycyjny puder, w sztyfcie, lub fluidzie. To, która forma sprawdzi się najlepiej, zależne jest od indywidualnych preferencji oraz kosmetyków, z którymi się je łączy. Warto więc przetestować kilka możliwości, zanim wybierze się tę jedną, która znajdzie na stałe miejsce w kosmetyczce.

Bazy pod cienie występują także w wielu odcieniach. Oczywiście znaczna większość z nich dostosowana jest do różnych odcieni skóry – od bardzo jasnych, cielistych barw, aż po głębokie brązy, z których chętnie korzystają kobiety o ciemniejszej karnacji. Warto jednak wiedzieć, że część z nich to także bazy kolorowe, z czego większość z nich po nałożeniu na cerę dostosowuje się do jej naturalnej barwy.

Artykuł sponsorowany

Innych zainteresowały również

1 komentarz

Marta 2 listopada 2020 - 15:50

Na początku przygody z makijażem myślałam, że te bazy pod cienie, to ściema i coś całkowicie zbędnego. Męczyłam się z rolującymi się cieniami, które ścierały się w kilka godzin. Ale w końcu zakupiłam porządną bazę do wypróowania i… WOW! To naprawdę działa! Bylejakie cienie trzymają się 12 godzin bez żadnego ścierania, to niesamowite. Polecam bardzo!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej