Zastanawiasz się jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy i oczu? Z jednej strony bowiem makijaż to jedna z najlepszych rzeczy, której mężczyźni mogą zazdrościć kobietom. Odpowiednio wykonany może całkowicie zmienić wygląd naszej twarzy. Dzięki makijażowi mamy możliwość wyglądać każdego dnia inaczej. Z drugiej natomiast wiele kobiet nie wie, jak prawidłowo zmyć makijaż. A ten krok pielęgnacji twarzy znacząco wpływa na kondycję naszej cery.
- Jakie są najczęstsze błędy w demakijażu twarzy i oczu?
- Jak prawidłowo wykonać demakijaż? Instrukcja krok po kroku
- O czym jeszcze warto pamiętać robiąc demakijaż?
Jakie są najczęstsze błędy w demakijażu twarzy i oczu?
-
Niezmywanie makijażu
Zdarzyło Ci się kiedyś pójść spać w makijażu? To ogromny błąd. Kosmetyki kolorowe powinny być całkowicie usunięte, zanim przyłożysz głowę do poduszki. Niezrobienie demakijażu może doprowadzić do zapalenia spojówek, a także do zatkania porów skóry i w konsekwencji do pojawienia się zmian trądzikowych.
-
Niedomywanie makijażu
Czasami demakijaż wykonywany jest niedokładnie, co ma równie duże konsekwencje, jak nie zmycie go w ogóle. Resztki kosmetyków zatykają pory i uniemożliwiają skórze oczyszczenie się.
-
Używanie niewłaściwych kosmetyków do demakijażu
Płatek kosmetyczny może być już czysty i Tobie będzie się wydawało, że dokładnie zmyłaś makijaż, a prawda będzie całkiem inna. Dlaczego? Dlatego że użyłaś niewłaściwych produktów, a te po prostu nie były w stanie rozprawić się z kosmetykami. Np. zmywałaś wodoodporny tusz do rzęs zwykłym mleczkiem.
Jak prawidłowo wykonać demakijaż? Instrukcja krok po kroku
- Zacznij od zmycia makijażu oczu. Jeżeli stosujesz zwykły tusz i cienie, możesz je zmywać płynem micelarnym. Jeżeli wodoodporne – zastosuj preparat do demakijażu, który poradzi sobie z tego typu kosmetykami.
- Wylej preparat na płatek kosmetyczny i zacznij wycieranie od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Nigdy odwrotnie, bo „wciśniesz” kosmetyki do worka spojówkowego.
- Maskarę zmywaj ruchami pionowymi i bardzo dokładnie, tak by między włoskami nie pozostały nawet najmniejsze ilości kosmetyku.
- Zmyj makijaż z twarzy. Zmieniaj płatki lub waciki kosmetyczne tyle razy, aż ostatni będzie całkowicie czysty. Możesz też odwracać płatki, dzięki czemu wykorzystasz ich mniej oraz zużyjesz mniej preparatu do demakijażu.
- Prawidłowy demakijaż zakończ tonizowaniem skóry. Tonik przywróci skórze naturalne pH (5,5) i przygotuje ją na zastosowanie kremu do twarzy. Zanim kupisz tonik, sprawdź, czy nie ma w składzie alkoholu.
O czym jeszcze warto pamiętać robiąc demakijaż?
- Jeżeli masz skórę suchą, stosuj mleczko do demakijażu. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, wybierz piankę lub żel. W przypadku każdego rodzaju cery, w tym wrażliwej bardzo dobrze sprawdza się olejki do demakijażu. Przy okazji mają one doskonałe właściwości pielęgnacyjne.
- Stawiaj na naturalne kosmetyki do demakijażu z olejkami. Oleje doskonale rozprawiają się z sebum i większością lekkich kosmetyków. Ale pamiętaj, że lepiej nie zmywać nimi oczu.
- Do demakijażu możesz wykorzystać też naturalne mydła np. mydło z czerwoną glinką, jeżeli masz skórę wyjątkowo suchą i podrażnioną. Warto wypróbować alternatywne metody np. OCM czy też dwuetapowe oczyszczanie twarzy.
- Nie trzyj skóry, staraj się płynnie „prowadzić” po niej płatek kosmetyczny. Unikaj zbytniego naciągania skóry wokół oczu, szczególnie gdy jest cienka i delikatna.
- Nie używaj do demakijażu samej wody, bo nie będzie ona sobie w stanie poradzić z usunięciem większości kosmetyków. Ostrożnie podchodź też do zwykłych mydeł. W większości przypadków mocno wysuszają skórę.