Jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy i oczu?

przez EcoAndWell
Jak wykonać demakijaż twarzy i oczu, zmywanie makijażu

Zastanawiasz się jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy i oczu? Z jednej strony bowiem makijaż to jedna z najlepszych rzeczy, której mężczyźni mogą zazdrościć kobietom. Odpowiednio wykonany może całkowicie zmienić wygląd naszej twarzy. Dzięki makijażowi mamy możliwość wyglądać każdego dnia inaczej. Z drugiej natomiast wiele kobiet nie wie, jak prawidłowo zmyć makijaż. A ten krok pielęgnacji twarzy znacząco wpływa na kondycję naszej cery.

Jakie są najczęstsze błędy w demakijażu twarzy i oczu?

 1. Niezmywanie makijażu

  Zdarzyło Ci się kiedyś pójść spać w makijażu? To ogromny błąd. Kosmetyki kolorowe powinny być całkowicie usunięte, zanim przyłożysz głowę do poduszki. Niezrobienie demakijażu może doprowadzić do zapalenia spojówek, a także do zatkania porów skóry i w konsekwencji do pojawienia się zmian trądzikowych.

 2. Niedomywanie makijażu

  Czasami demakijaż wykonywany jest niedokładnie, co ma równie duże konsekwencje, jak nie zmycie go w ogóle. Resztki kosmetyków zatykają pory i uniemożliwiają skórze oczyszczenie się.

 3. Używanie niewłaściwych kosmetyków do demakijażu

  Płatek kosmetyczny może być już czysty i Tobie będzie się wydawało, że dokładnie zmyłaś makijaż, a prawda będzie całkiem inna. Dlaczego? Dlatego że użyłaś niewłaściwych produktów, a te po prostu nie były w stanie rozprawić się z kosmetykami. Np. zmywałaś wodoodporny tusz do rzęs zwykłym mleczkiem.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż? Instrukcja krok po kroku

 1.  Zacznij od zmycia makijażu oczu. Jeżeli stosujesz zwykły tusz i cienie, możesz je zmywać płynem micelarnym. Jeżeli wodoodporne – zastosuj preparat do demakijażu, który poradzi sobie z tego typu kosmetykami.
 2. Wylej preparat na płatek kosmetyczny i zacznij wycieranie od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Nigdy odwrotnie, bo „wciśniesz” kosmetyki do worka spojówkowego.
 3. Maskarę zmywaj ruchami pionowymi i bardzo dokładnie, tak by między włoskami nie pozostały nawet najmniejsze ilości kosmetyku.
 4. Zmyj makijaż z twarzy.  Zmieniaj płatki lub waciki kosmetyczne tyle razy, aż ostatni będzie całkowicie czysty. Możesz też odwracać płatki, dzięki czemu wykorzystasz ich mniej oraz zużyjesz mniej preparatu do demakijażu.
 5. Prawidłowy demakijaż zakończ tonizowaniem skóry. Tonik przywróci skórze naturalne pH (5,5) i przygotuje ją na zastosowanie kremu do twarzy. Zanim kupisz tonik, sprawdź, czy nie ma w składzie alkoholu.

O czym jeszcze warto pamiętać robiąc demakijaż?

 1. Jeżeli masz skórę suchą, stosuj mleczko do demakijażu. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, wybierz piankę lub żel. W przypadku każdego rodzaju cery, w tym wrażliwej bardzo dobrze sprawdza się olejki do demakijażu. Przy okazji mają one doskonałe właściwości pielęgnacyjne.
 2. Stawiaj na naturalne kosmetyki do demakijażu z olejkami. Oleje doskonale rozprawiają się z sebum i większością lekkich kosmetyków. Ale pamiętaj, że lepiej nie zmywać nimi oczu.
 3. Do demakijażu możesz wykorzystać też naturalne mydła np. mydło z czerwoną glinką, jeżeli masz skórę wyjątkowo suchą i podrażnioną. Warto wypróbować alternatywne metody np. OCM czy też dwuetapowe oczyszczanie twarzy.
 4. Nie trzyj skóry, staraj się płynnie „prowadzić” po niej płatek kosmetyczny. Unikaj zbytniego naciągania skóry wokół oczu, szczególnie gdy jest cienka i delikatna.
 5. Nie używaj do demakijażu samej wody, bo nie będzie ona sobie w stanie poradzić z usunięciem większości kosmetyków. Ostrożnie podchodź też do zwykłych mydeł. W większości przypadków mocno wysuszają skórę.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej