Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – 2 kroki do promiennej cery
Bez właściwego oczyszczania twarzy, skóra nie ma większych szans żeby dobrze wyglądać. Dlaczego? Codzienność nie jest dla niej łatwa — mocne zanieczyszczenie powietrza, stosowanie używek i makijaż to tylko niektóre obciążenia, które mogą pogorszyć jej stan i tym samym zmienić jej wygląd na zdecydowanie niekorzystny. Po intensywnym dniu potrzebuje ona ukojenia i właściwej pielęgnacji. Nie wystarczy przetarcie twarzy samym tonikiem, chociaż nie można powiedzieć, że takie działanie w ogóle nie ma sensu. Jednak jeśli chcemy prawdziwie zadbać o cerę, warto rozważyć dwuetapowe oczyszczanie twarzy.
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy — sekret Koreanek
Wieczorna toaleta bywa bardzo krótka. Wiele z nas marzy o tym, by jak najszybciej znaleźć się w łóżku, stąd też pielęgnację przeprowadza naprędce lub też — o zgrozo — całkowicie ją pomija. Nieoczyszczona skóra szybko zacznie się buntować i naszym oczom pokaże się w mało atrakcyjnym, szaroziemistym kolorze. Dodatkowo zafunduje nam wszelkiego rodzaju zmiany skórne, począwszy od wyprysków, poprzez zaczerwienienie na plamach kończąc.
Przykładem dla nas powinny być Azjatki, które wyjątkowo profesjonalnie i w pełni dbają o skórę. To właśnie one pokazały, czym jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy, zestawiając ze sobą dwa całkowicie przeciwstawne kosmetyki pielęgnacyjne. Dwustopniowy sposób oczyszczania cery polega na całkowitym i dogłębnym usunięciu wszystkich zanieczyszczeń, zarówno tych typu tłuszczowego, jak i wodnego. Oczywiście, należy to zrobić delikatnie, by cała procedura nie spowodowała ani wysuszenia naskórka, ani jego podrażnienia czy spowodowania nasilenia problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Mówiąc wprost, dwuetapowe oczyszczanie twarzy jest doskonałą i pełną metodą pielęgnacyjną, które perfekcyjnie oczyszcza, usuwa zanieczyszczenia, zwęża pory i odżywia.
Metoda stosuje dwa produkty o przeciwnej formule, które finalnie gwarantują czystą cerę bez efektu przetłuszczenia, podrażnień czy lepkiego filmu. Najczęściej zestawia się produkty na bazie tłuszczu oraz wody. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, że moc oczyszczania można dostosować do indywidualnych potrzeb.
Przeczytaj również: Naturalne kosmetyki do oczyszczania i demakijażu twarzy. Jakie wybrać?
Oczyszczanie twarzy w dwóch etapach w praktyce
Koronną zasadą prawidłowego oczyszczania twarzy jest odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju cery. Tak naprawdę do przeprowadzenia pielęgnacji dwuetapowej nie potrzebujemy wielu preparatów — wystarczą zaledwie dwa. Nie ma też konieczności rezerwowania sobie więcej czasu na pielęgnację, ponieważ ta przebiega sprawnie i szybko.
Podstawowa zasada dzieli oczyszczanie na:
- etap 1 – użycie mleczka, olejku lub płynu miceralnego
- etap 2 – użycie pianki lub żelu na bazie wody.
Ważne, by kosmetyki były bliskie naturze i łagodne dla naszej skóry, a więc takie, które posiadają fizjologiczne pH oraz charakteryzują się krótkim składem. Metoda wykorzystuje prostą zasadę, która mówi, że tłuszcz łączy się z tłuszczem, a woda z wodą. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, za to jest absolutna zgoda z wszystkimi prawami natury.
Etap 1 – oczyszczanie olejami
Pierwszy krok to usunięcie tłustych zanieczyszczeń, stąd też wpierw sięgamy po olejki lub mleczka. W tym kroku dwuetapowego oczyszczania twarzy usunięte zostają tłuste emolienty oraz nadmiar sebum. Skóra zacznie oddychać, a pory zostaną właściwie oczyszczone. Faza tłuszczowa powinna być dobrana odpowiednio do rodzaju cery i poziomu zanieczyszczenia. Innymi słowy, nie zawsze konieczne jest stosowanie oleju do demakijażu, który oczywiście sprawdza się podczas głębokiego oczyszczania.
Po dokładnej aplikacji tłustego preparatu konieczne jest umycie twarzy letnią wodą, która idealnie zbierze i wypłucze tłuszcz. Następnie należy przemyć skórę zimną wodą, która zamknie oczyszczone pory. Pominięcie tych dwóch kroków może doprowadzić do zalegania tłuszczu głęboko w porach.
Etap 2 – kosmetyk na bazie wody
Etap drugi to oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody. Kosmetyk, po który sięgamy, powinien zawierać lekkie, naturalne detergenty (unikaj SLS i SLES) oraz emulgatory, które ułatwiają spłukiwanie tłuszczu ze skóry. Warto postawić na kosmetyk pieniący się o delikatnym działaniu. Po nałożeniu preparatu należy go chwilę wmasować w skórę, a następnie zmyć chłodną wodą. Finalnie skóra powinna być gładka, przyjemna w dotyku i wyraźnie oczyszczona.
Pielęgnacja po dwuetapowym oczyszczaniu twarzy
Dobrze oczyszczona skóra jest gotowa na zastrzyk witamin i minerałów, które nocą będą podwójnie pracowały na naszą korzyść. Po wykonaniu dwuetapowego oczyszczania twarzy koniecznie sięgnij po tonik, który odświeża i dopełnia dzieła poprzez usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń, które oparły się fazie wodnej ( przeczytaj: 5 powodów dlaczego warto używać toniku ). Rewitalizujący tonik dotrze głębiej i tym samym przyniesie olśniewającą i dobrze wyglądającą cerę.
Całość warto zwieńczyć kremem, którego jednym z najważniejszych zadań jest nawilżenie cery.
Dwuetapowe oczyszczanie można stosować praktycznie codziennie, niemniej, jeśli nasza skóra nie jest mocno zanieczyszczona, można je spokojnie przeprowadzać 3-4 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem.
Odkąd zaprzyjaźniłyśmy się z tą metodą, w łazience na stałe goszczą u nas dwa kosmetyki do oczyszczania twarzy. Lubicie ten rytuał pielęgnacyjny?
Kosmetyki do dwuetapowego oczyszczania – polecamy:
Etap 1:
- Veoli Olejek 2w1 do demakijażu i masażu twarzy z kawałkami pomarańczy
- Clochee Wygładzający olejek do mycia twarzy i demakijażu
- GoCranberry Olejek do demakijażu twarzy OCM
- Resibo Olejek do demakijażu
- Nacomi Olejek do demakijażu – różne rodzaje w zależności od typu cery
Etap 2:
- Fitomed Żel oczyszczający do cery tłustej
- Mokosh Odżywczo-nawilżający żel do mycia twarzy Figa
- Sensum Mare Deliaktny Żel do mycia twarzy
- Alkemie Ekstremalnie łagodna pianka do mycia twarzy i demakijażu
- Clochee odświeżająca pianka do mycia twarzy
1 komentarz
[…] w salonie fryzjerskim, za które włosy będą ci… Jaki olej na włosy wysokoporowate? TOP 10 Dwuetapowe oczyszczanie twarzy czyli koreańska metoda na piękną cerę Masaż twarzy – jak go zrobić i dlaczego warto? [Kompletny… Co to jest olej bazowy? Dlaczego […]