Pędzle do makijażu – rodzaje, zastosowanie

przez Joanna Kamysz
Pędzle do makijażu

Pędzel do podkładu mineralnego

Perfekcyjny makijaż to nie tylko znakomite kosmetyki, ale również akcesoria, które będą dotrzymywały im kroku. Pędzel do nakładania podkładu mineralnego można używać zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom skraca czas wykonywania makijażu, dając poczucie prawidłowo wykonanego make-up’u.

Pędzel do podkładu mineralnego powinien być wykonany z miękkiego, syntetycznego włosia. W celu osiągnięcia wysokiej jakości, krótkie włosie należy ułożyć maksymalnie gęsto. Specjalnie zaprojektowany kształt pędzla pozwala efektywnie wykorzystać jego powierzchnię, a przez to nabrać odpowiednią ilość podkładu.

Włosie znakomicie chwyta sypki podkład, więc kosmetyk nie rozsypuje się podczas malowania. Syntetyczne włosie wykorzystane do wykonania pędzla eliminuje ryzyko alergii, co jest bardzo ważne w przypadku kontaktu z delikatną skórą twarzy.

Pędzelek do cieni

Pędzelek do cieni powinien być wykonany z myślą o wrażliwych oczach. Należy zwrócić uwagę na to, aby włosie było miękkie i hipoalergiczne. Te właściwości zapewniają bezpieczeństwo Twoim oczom i eliminują ryzyko wystąpienia alergii.

Syntetyczny pędzel do nakładania ceni często posiada bambusową rączkę, która wygodnie leży w dłoni. Komfort użytkowania pozwala na precyzyjne nakładanie kolorowych ceni, a później ich rozprowadzanie na powiekach.

Miękkie, zaokrąglone włosie ułatwia malowanie powiek, bez obaw o nałożenie zbyt grubej warstwy kosmetyku. Pędzel umożliwia stopniowanie intensywności makijażu za sprawą aplikacji subtelnych, cieniutkich warstw.

Aby nałożyć cień, wystarczy nabrać jego niewielką ilość na pędzelek, strzepnąć nadmiar pyłu i przeciągnąć nim po powiece. Jeżeli natomiast chcesz oczyścić pędzelek z danego koloru, należy przytrzymać go włosiem w dół pod bieżącą wodą. Można też użyć delikatnego szamponu, spłukując go dokładnie po myciu. Powinien schnąć naturalnie, w pozycji poziomej, by woda nie dostała się do środka podstawy.

Pędzel do różu

Skośnie zakończony pędzel do różu i bronzera najczęściej wykonany z syntetycznego włosia. Idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy ułatwiając modelowanie i cieniowanie jej owalu. Ścięcie pod kątem ułatwiająca aplikację sypkiego kosmetyku (od jasnych do ciemnych odcieni) na kości policzkowe, pięknie je uwypuklając.

Pędzel do różu ułatwi ci precyzyjne wymodelowanie lub cieniowanie owalu twarzy. Możesz go używać zarówno do różu, jak i bronzera mineralnego.

Odpowiednio ukośnie ścięte włosie, gęste i miękkie, pozwala równomiernie rozprowadzić kosmetyk. Pędzel idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Odpowiedni poziom sprężystości włosa umożliwia nałożenie make-up’u bez tworzenia plam i nienaturalnie wyglądających wypieków. Możesz być pewna, że z pomocą pędzla do różu uda ci się ładnie nałożyć kosmetyk, rozcierając granice i uzyskać naturalnie wyglądający efekt.

Ważnymi cechami takiego pędzla powinna być trwałość i delikatność. Ważne jest, aby nie tracił włosia, nie odkształcał się, a przy tym był tak delikatny, że mogą go używać kobiety o wrażliwej skórze.

W celu aplikacji różu, należy nabrać niewielką ilość kosmetyku na końcówkę pędza i delikatnie strzepać jego nadmiar, po czym lekko przeciągnąć nim po policzkach. Można delikatnie zmiękczyć brzegi okrężnymi ruchami, by nadać makijażowi większej naturalności. Aby przeczyścić pędzel, nie należy moczyć go w stojącej wodzie, a jedynie spłukać, trzymając akcesorium włosiem do dołu. Warto też delikatnie umyć włosie delikatnym szamponem. Pędzel powinien wyschnąć naturalnie, leżąc na boku, by woda nie spływała do nasady.

Pędzel flat top

Flat top to płasko ścięty pędzel który zapewnia mocniejsze krycie niż pędzel Kubuki.

Włosie ścięte w tym pędzlu na płasko ułatwia nakładanie podkładu i zapewnia równomierną aplikację bez smug.

Pędzel kabuki do podkładu mineralnego

Zadbaj o równomierną aplikację podkładu mineralnego za sprawą pędzla do twarzy kabuki! To akcesorium, które zapewni Ci perfekcyjne rozprowadzenie kosmetyku i osiągnięcie efektu gładkiej, nieskazitelnej cery. Pędzel kabuki jest niezwykle miękki i posiada zaokrąglone brzegi, aby ułatwić Ci nałożenie sypkiego kosmetyku.

Sposób nakładania podkładu mineralnego za pomocą kabuki jest bardzo prosty. Należy nasypać odrobinę podkładu na zakrętkę lub miseczkę, delikatnie wkręcić włosie w kosmetyk, po czym lekko je strzepnąć, pozbywając się nadmiaru proszku. Aplikację przeprowadza się okrężnymi ruchami, lekko przyciskając pędzel do twarzy. Czynność należy powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu. Dobre, równomierne krycie bez efektu maski uzyskasz nakładając kilka warstw podkładu, a nie jedna grubą.

Jak myć pędzle do makijażu?

Aby makijaż był jeszcze bardziej bezpieczny warto zadbać o pędzle również po wykonaniu makijażu.

Przechowując pędzel należy zadbać o to, aby nie osiadał na nim kurz oraz by włosie zachowało kształt. W kurzu znajduje się wiele bakterii, które w kontakcie ze skórą powodują rozmaite wysypki i bardzo często są przyczyną alergii skórnych. Natomiast zniekształcony pędzel traci swoje pierwotne właściwości, a wykonywanie makijażu staje się mało precyzyjne. Kolejną bardzo ważną kwestią jest higiena. Można go myć wodą i delikatnymi środkami myjącymi.

Mycie pędzla powinno odbywać się co 2-3 tygodnie, co pozwoli utrzymać go w czystości. Czysty pędzel to czysta skóra. Aby dokładnie umyć pędzel należy umieścić na dłoni odrobinę środka myjącego (np. szamponu dla dzieci lub szarego mydła) i wykonywać koliste ruchy. Po spłukaniu nieczystości letnią wodą, czynność można powtórzyć, aby wszystkie pozostałości podkładu mineralnego zostały usunięte. Bardzo ważne jest suszenie pędzla i zwrócenie uwagi na to, aby woda nie dostała się pod skuwkę. Pędzel należy suszyć włosiem w dół lub poziomo w suchym miejscu.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej