Czy warto używać kremu na dzień ze śluzem ślimaka?

przez Materiał zewnętrzny
krem ze śluzem ślimaka

Rynek produktów kosmetycznych jest naprawdę bogaty i oferuje wiele ciekawych i często bardzo oryginalnych pozycji. Jednym z takich właśnie ciekawych kosmetyków jest krem na dzień ze śluzem ślimaka. Czym jest taki krem, jak powstaje, a także, dlaczego warto go stosować?

Czym jest krem ze śluzem ślimaka?

Najważniejsze pytanie, na które trzeba znaleźć odpowiedź w przypadku takiego kremu, to czym on tak właściwie jest. Z jakiego powodu to właśnie śluz ślimaka jest tak wysoko ceniony i wykonuje się na jego bazie kremy?

Jak się okazuje, jest to naprawdę ciekawa i bardzo pozytywna dla ludzkiej skóry substancja. Pierwsze pozytywne efekty zauważone zostały przez pracowników fizycznych pracujących przy ślimakach, którzy cieszyli się pięknymi i bardzo delikatnymi dłońmi. W efekcie tych obserwacji zaczęły powstawać hodowle ślimaków, z których pozyskuje się śluz do produkcji kremów. Co jednak bardzo ważne, ślimaki te hodowane są w bardzo bezpiecznych dla nich warunkach. Nie chodzi tu tylko o aspekt czysto humanitarny, lecz jak się okazuje, zestresowane ślimaki mogą wydzielać z siebie niebezpieczną dla ludzkiego zdrowia toksynę.

Jaki jest skład takiego kremu?

Kolejną sprawą, o której należy się dowiedzieć w przypadku takiego kremu, jest to, jaki jest jego skład. Jakie substancje zawarte są w takim kremie i jak oddziałują one na ludzkie ciało?
Zdecydowanie najważniejszą substancją obecną w śluzie ślimaka jest kwas glikolowy. Krem ze śluzem ślimaka posiada on bardzo silne działanie opóźniające procesy starzenia, a także ogranicza wydzielanie ze skóry sebum. Co więcej, poprawia on regenerację skóry oraz oczyszcza jej pory.

Kolejnym ważnym składnikiem jest kolagen. Jest to chyba najważniejsza substancja obecna w śluzie, która zapewnia jej sprężystość, a także piękny wygląd. Z wiekiem organizm zaczyna ograniczać produkcję kolagenu, co rzecz jasna odbija się na tym, jak skóra wygląda. Używanie takiego kremu pozwala uzupełnić kolagen, a tym samym poprawić wygląd skóry.

Nie da się również nie zauważyć, że śluz ślimaka zawiera w sobie naprawdę wiele witamin, które przyczyniają się do lepszego odżywienia skóry, a więc i poprawienia jej funkcjonowania.

Jak taki krem działa na ciało?

Skoro już wiadomo, czym jest śluz ze ślimaka, a także jak powstaje taki krem i co on w sobie zawiera, warto sobie teraz odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czyli jakie są pozytywne efekty działania takiego kremu na ludzką skórę. Co się uzyska, jeśli będzie się regularnie taki krem stosowało?

Przede wszystkim zauważyć tu trzeba, że krem ten pozwoli rewelacyjnie skórę odżywić, dzięki czemu będzie ona silna i zdolna do odpierania różnego rodzaju zagrożeń. Co więcej, krem ten wyrównuje kolor skóry, co pozwala wyeliminować z niej powstające z wiekiem przebarwienia. Oczywiście skóra dzięki temu kremowi jest również mocniejsza, staje się wygładzona, a także znikają z niej zmarszczki.

To jednak nie koniec interesujących efektów działania takiego kremu. Niezwykłą jego właściwością jest umiejętność przyspieszenia gojenia się ran, a także różnego rodzaju stanów zapalnych na skórze. Jest on w stanie załagodzić oparzenia czy też może skórę doskonale nawilżyć.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej