Wiosna, wiosna! Nareszcie ;) Zima to trudny okres dla naszej skóry – niejednokrotnie staje się ona w tym okresie sucha, szorstka i pozbawiona blasku. A tymczasem stajemy na progu wiosny. Warto wiedzieć, jakim rytuałom pielęgnacyjnym na wiosnę poświęcić najwięcej uwagi.
Za co skóra wiosną będzie nam szczególnie wdzięczna?
1.Peeling i maseczka nawilżająca – podstawa w pielęgnacji skóry na wiosnę
Zimno, śnieg, wiatr… zimowe czynniki odbijają się na kondycji skóry. Dodatkowo toksyny pochodzące z zanieczyszczonego powietrza kumulują się pod warstwami martwego naskórka. W pierwszym kroku postarajmy się więc uwolnić skórę na wiosnę od tego ciężaru i pozwólmy jej odetchnąć. Jak to zrobić? Najskuteczniejsze będzie oczyszczenie cery za pomocą peelingu. Usunie on suchy martwy naskórek i pozwoli na lepsze wchłanianie kosmetyków nawilżających. Wypróbuj jeden z naszych ulubionych peelingów do twarzy: Multifunkcyjny peeling do twarzy Resibo lub Delikatny peeling Almond scrub od Make Me Bio. Peelingi te, oprócz działania oczyszczającego, posiadają składniki pielęgnujące.
Przygotowana peelingiem skóra będzie gotowa do dalszych wiosennych zabiegów, z których pierwszym powinno być nałożenie maseczki nawilżającej. Maseczka taka sprawi, że cera będzie znowu miękka i przyjemna w dotyku. Przy okazji dostarczy substancji odżywiających, które pozwolą odzyskać skórze swój dawny blask. Dobry sposobem na uzyskanie takiego efektu jest Maseczka nawilżająco-tonizująca z nagietkiem John Masters Orgnics lub Maseczka Clochee.
Możesz też połączyć obydwa krogi. Idealnym kosmetykiem do tego będzie Peeling-maska z superowocami Glow-up! Alkemie. To bardzo innowacyjny, bogaty w składniki aktywne produkt, posiadający uderzeniową wręcz dawkę witaminy C. Maska Alkemie stymuluje również produkcję kolagenu i pomaga walczyć z przebarwieniami. Super kosmetyk nie tylko na wiosnę!
2. Nawilżenie po raz drugi
Jednak stosowanie maseczki nawilżającej raz lub dwa razy w tygodniu to za mało do prawidłowego nawilżenia skóry. Dlatego równolegle powinno się stosować krem nawilżający na dzień przeznaczony do codziennego stosowania. Takie dodatkowe intensywne nawilżenie sprawi, że cera będzie bardziej jędrna i elastyczna oraz poprawi swój koloryt. Ważną zaletą jest również opóźnienie oznak starzenia i powstawania pierwszych zmarszczek. Warto zwrócić uwagę na skład danego kremu, powinien zawierać on witaminy, które odżywią i zregenerują zniszczoną zimowymi warunkami skórę. Szczególnie ważna jest zawartość witaminy A. Pomaga ona w uzyskaniu gładkiej, miękkiej cery oraz zmniejsza występujące na niej przebarwienia. Dobrym kosmetykiem tego typu jest na przykład Krem z różą, morelą i przeciwutleniaczami John Masters Organics. Oprócz bogatych w witaminę A pestek moreli zawiera on między innymi wyciąg z róży, masło shea i olej z ogórecznika.
3. Krem z filtrem UV – zawsze, nie tylko wiosną
Coraz cieplejsze słoneczne dni oznaczają nie tylko piękną pogodę, ale również konieczność stosowania kremu z mocniejszym filtrem UV. Promienie UV są bowiem jedną z najbardziej szkodliwych dla skóry rzeczy. Przyspieszają jej starzenie – powodują powstawanie zmarszczek i przebarwień. Stosowanie takiego kremu jest szczególnie ważne dla osób aktywnych, przebywających dużo czasu na świeżym powietrzu. Powinno się go nakładać od 15 do 30 minut przed wyjściem z domu. Wiele kremów z filtrem posiada również składniki nawilżające, dzięki czemu sprawdzają się jako produkty 2 w 1, jednocześnie nawilżają i chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej oznaczany skrótem SPF i umieszczoną obok liczbą z zakresu 2-50. Informuje ona ile promieni UV, przepuszcza dany krem, na przykład SPF 10 oznacza, że przepuszcza on jedną dziesiątą promieni ultrafioletowych. Wartymi polecenia kosmetykami o takich właściwościach są Resibo krem ultranawilżajacy SPF 10 oraz Clochee Krem matujący SPF 50. Obydwa kosmetyki mają filtry mineralne, które zdecydowanie wolimy.
4. Krem pod oczy – obowiązkowy w wiosennej pielęgnacji
Istnieją rejony twarzy, które wymagają szczególnej pielęgnacji, wiosną, ale nie tylko. Jednym z nich jest skóra pod oczami. Jest ona bardziej cienka, niż ta z innych rejonów twarzy. Oznacza to większą podatność na oznaki starzenia, takie jak zmarszczki. Dodatkowo szybciej się wysusza. Z tego powodu producenci kosmetyków oferują kremy pod oczy przeznaczone do stosowania w tej konkretnej części twarzy. Dobrym wyborem będzie Make Me Bio krem pod oczy z marakują. Ekstrakt z marakui ma działanie rozjaśniające i regenerujące. Dodatkowo jest on bogatym źródłem witamin i minerałów, które sprawiają, że skóra będzie bardziej elastyczna i dobrze nawilżona. Ten krem jest zaopatrzony w filtr SPF 25, za co dostaje od nas kolejny wielki plus.
Jeśli bardziej niż zmarszczki, martwią Cię cienie pod oczami, polecamy Ci natomiast Korygujący krem pod oczy Mokosh. Kofeina, zielona herbata i algi morskie to doskonały koktajl dla skóry, jeśli chcesz pozbyć się opuchlizny i poprawić jej koloryt.
5. Wiosenny makijaż
Po peelingu i nawilżeniu twarzy pora na wykonanie wiosennego makijażu. Na tę porę roku lepiej sprawdzą się lekkie stylizacje, dające efekt naturalnego, świeżego wyglądu. Podstawą będzie oczywiście dobrze dobrany podkład. Ważne, aby był on nakładany na gładką, oczyszczoną i nawilżoną skórę, ponieważ umożliwi to jego właściwe rozprowadzenie i da oczekiwane rezultaty. Nałożenie na suchą i szorstką skórę może wręcz uwypuklić niedoskonałości, zamiast je zamaskować! Wartym polecenia podkładem jest Mineralny sypki podkład Lily Lolo, który zawiera naturalny filtr SFP 15.
Ponieważ wiosna to czas radości, możesz śmiało rozpromienić skórę. Dobry rozświetlacz wspomoże naturalny blask cery, nadając młodzieńczego wyglądu. Pozwoli on również korzystnie wymodelować kontury twarzy. Dodatkowo może zostać użyty do rozświetlenia ramion i dekoltu, które będziemy odsłaniać coraz chętniej. Lily Lolo Champagne Illuminator to lekki rozświetlacz nadający się zarówno do makijażu na dzień, jak i wieczornego.
Do dzieła! Czas wprowadzić wiosnę w pielęgnacji :)