Proste, domowe sposoby na opuchnięte oczy

przez EcoAndWell
domowy sposób na opuchnięte oczy

Nie masz już pomysłu jak pozbyć się opuchlizny i cieni pod oczami? Mamy na to prosty, domowy sposób. W końcu nikt nie chce wyglądać na wiecznie zmęczonego :-)… Wypróbuj nasz patent – mrożone kompresy DYI. To idealna domowa metoda na opuchnięte oczy. Ich przygotowanie zajmie ci moment, a efekty mile cię zaskoczą.

Opuchnięte oczy sprawiają, że na twarzy wiecznie maluje się zmęczenie i wydaje się ona starsza niż w rzeczywistości. Przyczyny opuchlizny i cieni pod oczami mogą być różne (o tym w drugiej części artykułu) i warto sprawdzić to z lekarzem. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiego remedium, zrób zimny kompres na oczy.

Zimne kompresy – domowy sposób na opuchnięte oczy

To nie tajemnica, że lód jest świetnym domowym sposobem na opuchnięte oczy. Niektórzy zalecają przykładanie kostek lodu, inni mrożonych łyżeczek, ale zasada jest taka sama. Schładzanie skóry wokół oczu napina naczynia krwionośne i likwiduje worki, zmniejszając obrzęk. Odświeża oczy, uspokaja zaczerwienienia i podrażnienia. Jednym słowem – same korzyści.

Zimne kompresy domowej roboty warto trzymać w zapasie w zamrażarce. Masz je wtedy pod ręka kiedy tylko wstaniesz rano i, pomimo długiego snu, wyglądasz jakbyś nie spała w ogóle. W przypadku opuchniętych oczu 4 najlepsze opcje na kompresy to:

1. Kompresy z ogórków na opuchnięte powieki

Ogórek to częsty składnik kosmetyków na opuchnięte oczy. Kompres, który łatwo z niego zrobisz szybko zmniejsza obrzęk i odświeża skórę pod oczami.

Warzywo zawiera witaminę K, która wzmacnia naczynia krwionośne, witaminę C, która rozjaśnia cienie i kwas kawowy, który zapobiega zatrzymywaniu wody. Wysoka zawartość wody w ogórku nawilża i uelastycznia skórę. Ponadto ogórek zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy, które zwalczają oznaki starzenia.

Jak zrobić okłady na oczy z ogórka? To super proste. Zmiksuj ogórka na gładka masę. Dodaj 1 szklankę wody i dobrze wymieszaj. Namocz waciki w mieszance i wyciśnij nadmiar płynu. Zamrażaj kompresy z ogórka w woreczku, który łatwo otwierać i zamykać.

Używaj za każdym razem, gdy czujesz, że twoje oczy są zmęczone i opuchnięte. Wystarczy nałożyć 2 kompresy na oczy i pozostawić tak na 10 minut. Jeśli mrożone okłady są dla ciebie za zimne, wyjmij je z zamrażarki na 15-20 minut przed domowym spa dla oczu.

Przeczytaj również: Jakie składniki powinien mieć dobry krem po oczy

2. Zimne okłady z herbaty

Herbata to kolejny niesamowity domowy środek na opuchnięte oczy i cienie. Najlepiej sprawdzą się herbaty zielona, czarna lub rumiankowa. Wszystkie zawierają dużo przeciwutleniaczy i mają właściwości kojące i przeciwzapalne. Herbata może łagodzić obrzęk, wyciągając nagromadzone płyny. Zawiera także garbniki, które ściągają skórę.

A więc do dzieła! Zaparz herbatę i pozwól jej ostygnąć. Namocz waciki i wyciśnij nadmiar płynu. Włóż kompresy do zamrażarki i pozwól im całkowicie zamarznąć. Możesz też zamrozić torebki, których użyłaś do zaparzenia herbaty.

3. Kompresy na oczy z kawy

Kawa nie tylko budzi od środka, ale zastosowana miejscowo może nadać twoim oczom jaśniejszy wygląd. Kofeina jest często głównym składnikiem aktywnym kremów do oczu ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i wysokie stężenie przeciwutleniaczy. Ponadto obkurcza naczynia krwionośne pod skórą i w ten sposób zmniejsza obrzęki. Nadaje skórze jędrny, młodzieńczy wygląd.

Jako domowe lekarstwo na zmęczone oczy, lepsza od kawy w filiżance jest tylko kawa w kompresie. Zaparz więc kawę, najlepiej dwa kubki. Jedną wypij, a drugą pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Zanurz waciki w kawie i odciśnij płyn. Zamroź je i używaj w razie potrzeby.

Fusy z kawy wykorzystaj natomiast do zrobienia ujędrniającego peelingu do ciała według instrukcji, którą znajdziesz w tym artykule z przepisami na peelingi.

przepis na okłady opuchnięte oczy, cienie pod oczami kompres
Przepis na kompresy: aloes, ogórek

4. Kompresy pod oczy z aloesu

Żel aloesowy to idealny domowy środek na opuchnięte oczy. Możesz przechowywać gotowy żel z aloesu w lodówce lub zrobić go samodzielnie. Nakładając go regularnie na skórę wokół oczu, pożegnasz się z cieniami. Kosmetyk nawilża i napina skórę. Jest także bogaty w przeciwutleniacze i witaminę E, które zapobiegają zmarszczkom oraz zapewniają zdrową, jasną skórę. Ponadto poprawia krążenie krwi i zmniejsza ilość płynów gromadzących się w skórze pod oczami.

Jedynym minusem aloesu jest to, że niektóre z nas reagują na niego alergicznie. Jeśli nie masz wcześniejszych doświadczeń i nie wiesz jak twoja skóra zareaguje na tę roślinę, wypróbuj najpierw w mniej newralgicznym miejscu.

Aby zrobić domowe kompresy z aloesu, włóż żel z aloesu do blendera i wymieszaj 1:1 z wodą. Dobrze wymieszaj, a następnie przelej przez sitko. Namocz waciki w płynie, wyciśnij nadmiar płynu i włóż je do zamrażarki. Gotowe kompresy trzymaj na oczach przez 10 – 15 minut.

Każda z powyższych propozycji to sprawdzony domowy sposób na opuchnięte oczy. Wypróbuj je wszystkie, wybierz swoją ulubioną i zawsze trzymaj kilka kompresów w zamrażarce. Podpuchnięte oczy nie zepsują ci wówczas żadnego poranka.

Może cię zainteresować: W jakiej kolejności nakładać kosmetyki? Co pierwsze serum czy krem?

Jakie mogą być przyczyny powstawania opuchlizny i cieni pod oczami?

Najlepszym sposobem na opuchnięte powieki i worki po oczami będzie oczywiście zminimalizowanie przyczyn ich powstawania. Diagnozę powinien postawić lekarz. Wśród najczęstszych przyczyn opuchniętych oczu możemy znaleźć:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • brak snu,
  • duża ilość soli w diecie,
  • odwodnienie organizmu,
  • zwiotczenie skóry wokół oczu spowodowane starzeniem,
  • każdy stan, który powoduje zatrzymywanie wody w organizmie,
  • alkohol, papierosy i alergie mogą dodatkowo nasilać widoczność cieni i worków pod oczami.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej