Pielęgnacja skóry wrażliwej to naturalne składniki i nawilżenie

przez Materiał zewnętrzny
cera delikatna pielęgnacja

Dbanie o skórę wrażliwą to wyzwanie. Może ją podrażniać wiele czynników zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wśród nich będą źle dobrane kosmetyki, nagła zmiana temperatur czy też dieta i stres. Genów i podatności na podrażnienia nie zmienimy, możemy jednak uspokoić skórę przestrzegając kilku zasad.

Czego unikać, mając skórę wrażliwą

  1. Unikaj gorących kąpieli

Zrezygnuj z długich, gorących kąpieli. Nie widzisz związku? A jednak – wysokie temperatury mogą naruszać płaszcz hydro-lipidowy, który w naturalny sposób chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

  1. Poznaj źródła podrażnień

Znając źródła podrażnień, łatwiej jest ich unikać. Obserwuj swoja skórę i jej reakcje na zmiany w pielęgnacji, diecie czy stylu życia. Tych czynników może być wiele i nie wszystkie wywołują taką samą reakcję u każdego. Zwróć uwagę też na to, czy twoja skóra nie jest odwodniona, a ty nie sypiasz za mało.

  1. Sprawdzaj skład kosmetyków

Wybieraj kosmetyki naturalne, z prostym składem o działaniu nawilżającym i kojącym.

Dobry krem nawilżający wzmocni barierę ochronną skóry i zatrzyma wodę w naskórku. Dzięki temu będzie ona skuteczniej chroniona przed czynnikami wywołującymi podrażnienia.

  1. Testuj nowe kosmetyki

Zanim zdecydujesz się na użycie nowego kosmetyku na całej twarzy, wykonaj test np. aplikując go za uchem. Poczekaj 24 godziny. Jeśli skóra nie pokaże żadnych znaków podrażnienia, możesz śmiało włączyć go do swojej pielęgnacji.

  1. Pamiętaj o kremach z filtrem

Skóra wrażliwa jest wyjątkowo podatna na podrażnienia wywoływane promieniowaniem UV i HEVL. Ochrona przed wpływem światła powinna być na liście priorytetów.

  1. Uprość swoją rutynę pielęgnacyjną

Cera wrażliwa łatwo może zbuntować się na nadmiar kosmetyków. Uprość swoja rutynę pielęgnacyjną do tego, co najważniejsze: oczyszczenie, tonizacja, nawilżenie, ochrona przed promieniowaniem. Kiedy uda ci się wyciszyć podrażnienia, możesz włączyć nowe produkty. Pamiętaj jednak, aby zawsze testować je przed aplikacją na całej twarzy.

Najważniejsze kroki w pielęgnacji skóry wrażliwej

Złota zasada pielęgnacji skóry wrażliwej głosi: czym mniej, tym lepiej.

Dzień zaczynamy od oczyszczania z użyciem delikatnego żelu lub kremowej pianki. Kosmetyk spłukuj letnią wodą. Osusz twarz przykładając ręcznik do twarzy, bez pocierania.

Polecamy:

– niskopieniący żel do mycia Eeny Meeny, który dzięki ekstraktom z owsa i beta-glukanom, nie powoduje ściągnięcia i łagodzi podrażnienia.

– żel myjący Eeny Meeny, który usuwa zanieczyszczenia, sebum i makijaż, jednocześnie chroniąc warstwę lipidową skóry. Dzięki temu, że produkt został przebadany okulistycznie, nie podrażnia oczu i można nim komfortowo zmywać makijaż z oczu. 

Drugi krok to tonizacja. Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu. Idealnie sprawdzi się Jogurtowy tonik nawilżający Eeny Meeny. Zawiera on min. probiotyczny ferment ze szwajcarskiego mleka, liczne składniki nawilżające i łagodzące.

Teraz czas na krem i ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Kremy na dzień powinny nawilżać i chronić wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a na noc zapewniać łagodzenie i regenerację. Zwróć uwagę na kosmetyki Eeny Meeny: krem łagodzący na co dzień i krem ochronny z filtrem SPF 50.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej