Jakie oleje do włosów wysokoporowatych? TOP 10

przez EcoAndWell
olej na włosy wysokoporowate, jaki olej wybrać, długie włosy, olejowanie

Osoby z włosami wysokoporowatymi wiedzą, że utrzymanie ich w ryzach bywa syzyfową pracą. Często się puszą, są trudne do rozczesania, a ułożona fryzura jest wrażliwa na zmiany pogody. Odpowiednia pielęgnacja pomaga odżywić, wygładzić i zabezpieczyć włosy, a nawet obniżyć ich porowatość, poprzez domknięcie łusek włosa. Zbawienne może okazać się olejowanie. Jakie oleje do włosów wysokoporowatych będą najlepsze, żeby poprawić ich kondycję i wygląd?

Oleje do włosów wysokoporowatych – jaki rodzaj wybrać?

Od kilku lat internet pełen jest osób zachwalających olejowanie włosów. Coraz większa popularność olejów, pociągnęła za sobą wysyp produktów, zarówno z wyższej, jak i z niższej półki. Wybór może być trudny, wiemy jednak na pewno, że chcąc dobrze dbać o włosy wysokoporowate, oleje powinny być stałymi bywalcami w twojej włosowej pielęgnacji. Ale… nie każdy olej sprawdzi się tak samo. Jaki więc wybrać? Oto najlepsze oleje do włosów wysokoporowatych:

  • oleje wielonienasycone, o wysokiej zawartości kwasów omega-6 – będą to m.in. olej z pestek winogron, z kiełków pszenicy czy krokoszowy.
  • oleje wielonienasycone z wysoką zawartością kwasów omega-3 – do tej grupy należą olej lniany i z pestek malin.
  • oleje jednonienasycone – olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej arganowy czy też oliwa z oliwek.

Do „wysokoporów” raczej nie sprawdzą się, skądinąd popularne w pielęgnacji włosów, oleje kokosowy i rycynowy. Pierwszy z nich może spowodować nadmierne puszenie się włosów, a drugi je przesuszy.

Olej kokosowy jest czasem wykorzystywany do określenia porowatości włosów. Jeśli po jego aplikacji twoja fryzura puszy się, to znak, że masz włosy o wysokiej porowatości. Według nas, chcąc zdefiniować rodzaj włosów, znacznie lepiej jest zrobić domowy test na porowatość włosów ze szklanką wody.

Polecane oleje do włosów wysokoporowatych

Olejów oraz ich mieszanek, serum i odżywek olejowych, które zadbają o włosy o wysokiej porowatości jest naprawdę wiele. Jest z czego wybierać! Poniżej 10 najciekawszych propozycji.

Jeśli masz wątpliwości jak długo trzymać olej na włosach i jak go zmyć, wszystkiego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Olej do włosów wysokoporowatych Marakuja Anwen

Anwen jest bezsprzecznie ekspertką i wyrocznią w sprawach włosowych. Od lat służy radą na swoim blogu, a od jakiegoś czasu produkuje własne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dzięki swojemu doświadczeniu dobrze wie, jakie składniki ze sobą łączyć i jak je dobierać pod kątem porowatości. Olej Marakuja Anwen, będący mieszanką oleju z kiełków pszenicy, lnu i pestek jabłka, gwarantuje regenerację i uelastycznienie. Zapewnia wszystko, czego potrzebują włosy o wysokiej porowatości, z natury suche i łamliwe. Olej marakuja gwarantuje w tym kosmetyku piękny, tropikalny zapach. Przyjemność ze stosowania – 100%!

Olej lniany do włosów o wysokiej porowatości

Olej lniany ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w pielęgnacji skóry i włosów. Warto więc zainwestować w ten produkt i cieszyć się gładkimi włosami i cerą. Ważne, aby był on tłoczony na zimno – tylko wtedy zachowuje wszystkie swoje cudowne właściwości. Ze względu na to, że działa łagodząco na stany zapalne i podrażnienia, jest właściwym produktem do stosowania na skalp. Nie zatyka porów, więc nie musisz obawiać się osłabienia włosów. Cebulki zostaną odżywione, a włosy staną się silniejsze i super gładkie. Czysty olej lniany jest bezpieczną i bardzo skuteczną opcją. Żegnajcie niesforne kosmyki!

Serum do włosów wysokoporowatych Mydlarni Cztery Szpaki

Serum z olejem z pestek winogron Mydlarni Cztery Szpaki to kosmetyk, który odżywi włosy, wygładzi je i zabezpieczy przed utratą wilgoci. Oleje z pestek winogron, pestek arbuza, kameliowy, z kiełków pszenicy oraz herbaciany, to idealna mieszanka olejków do włosów wysokoporowatych, której podda się każdy spuszony i niesforny kosmyk. Natomiast oleje z krokosza i nasion bawełny ustrzegą cię przed łupieżem, ale także pobudzą krążenie, co skutkować może szybszym wzrostem włosów. Jest to więc produkt dla ciebie, jeśli chcesz nie tylko poprawić wygląd i zdrowie swoich włosów, ale także pomóc im zyskać parę centymetrów. Pamiętaj, aby przy masażu skalpu nie używać paznokci, a jedynie opuszków palców, wykonując przy tym delikatne, koliste ruchy!

Olej brokułowy na włosy wysokoporowate Nature Queen

To olej, o którym słyszało raczej mało osób, a szkoda. Dzięki temu, że nadaje włosom niesamowitego blasku i gładkości, zastąpić może wszelkie produkty silikonowe jakie do tej pory spełniały tę rolę. Olej brokułowy pozostawia na włosach wygładzający film. Jest on jednak tak lekki, że bardzo łatwo się zmywa. Dzięki temu uniknąć możemy ryzyka nabudowania się produktu, a w wyniku tego, obciążenia włosów.

Olej do włosów wysokoporowatych z czarnuszką Vatika

Czarnuszka jest tajną bronią wszystkich, którzy chcą zapuścić włosy. Ma bowiem zbawienne działanie na skalp, ogranicza przetłuszczanie, łupież i wypadanie włosów. Nadaje im również miękkość, blask i sprężystość. W proponowanym przez nas kosmetyku występuje w towarzystwie oleju z awokado, rozmarynu, słodkich migdałów i oliwy z oliwek. To mieszanka idealna, dla osób poszukujących super odżywienia oraz ułatwionego rozczesywania włosów. Hmmm… czyli dla każdego, kto szuka oleju do włosów wysokoporowatych ;)

Olej awokado do włosów Nacomi

Olej awokado spokojnie można nazwać płynnym złotem. Jest przykładem tego, że czasem najlepiej postawić na prostotę, bo jeden dobry składnik wystarczy, aby zapewnić nam cały wachlarz korzyści. Olej ten poradzi sobie z najbardziej przesuszoną skórą i włosami, pozostawiając je niesamowicie gładkie i miękkie. Jest bombą odżywczą, dostarczającą takich witamin, jak A, E, B, H, K i PP oraz aminokwasów i protein. Dzięki nim jest mistrzem w wygładzaniu włosów o wysokiej porowatości. Polubi się także z najbardziej wrażliwymi skalpami, zalecany jest bowiem nawet w leczeniu egzemy.

Olejowa odżywka do włosów Ajeden z biofermentem z bambusa

To kosmetyk wyjątkowy, ponieważ oprócz mieszanki odżywczych i wygładzających olejów, zawiera także bioferment z bambusa. Jest on naturalną alternatywą dla silikonów. Znajdziemy tutaj także ferment mleczny oraz d-panthenol. Obie te substancje odpowiadają za nawilżanie, wygładzanie i odżywianie włosów. Dzięki takiej kombinacji składników, odżywka olejowa Ajeden ma liczne grono fanów i zdecydowanie warto rozważyć jej kupno, szukając olejku do włosów wysokoporowatych.

Olej do włosów wysokoporowatych z pestek malin Mokosh

Wychwalany przez właścicielki cer wrażliwych, suchych, dojrzałych i z przebarwieniami, ma także swoje miejsce w pielęgnacji włosów. Dzięki temu, że zapobiega utlenianiu i wypłukiwaniu się barwnika, nadaje się do włosów farbowanych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę każdy olej, który wygładza i domyka łuski włosa, pozwoli farbie dłużej się w nim utrzymać. Plusem oleju z pestek malin jest jego wielofunkcyjność i to, że nadaje się to zadań specjalnych. Przy okazji nakładania go na włosy, możesz wklepać też odrobinę wokół oczu, jako że zapobiega starzeniu się skóry.

Serum do olejowania włosów z olejem z czarnuszki i nasion chia

Serum Be the Sky Girl ma pełnić głównie funkcję ochronną – przed słońcem, temperaturą, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki dodatkowi oleju shea, gwarantuje mocne odżywienie, a także łagodzenie podrażnień skalpu. Niektórzy właściciele włosów wysokoporowatych mogą nie polubić się z zawartym w serum olejem kokosowym, natomiast warto zaryzykować, ze względu na świetną mieszankę, jaką tworzą pozostałe oleje. Ewentualne puszenie może zminimalizować także witamina E, działająca wygładzająco. Jest to świetna opcja do masażu skalpu.

Serum olejowe do włosów La-Le

Oleje w formie serum często łączone są ze składnikami aktywnymi, jak np. witaminy C i B3. Tak właśnie jest w przypadku tego kosmetyku do włosów. Olej z krokosza, olej z nasion bawełny, olej arganowy oraz olej makadamia zapewniają to, czego włosom wysokoporowatnym potrzeba najbardziej (uwaga: jednym ze składników kosmetyku jest olej rycynowy). Witaminy zaś wzmacniają odżywcze, wygładzające i nawilżające działanie serum. Także ono nadaje się do nanoszenia na skalp. Nawilżanie skóry głowy i przeciwdziałanie stanom zapalnym to świetny sposób na zwalczanie łupieżu i wypadania włosów. Jako że jest to serum olejowe, posiada większą koncentrację składników niż zwykły olej. Taka formuła świetnie sprawdzi się do zabezpieczania i odżywania końcówek włosów.

Olejowanie włosów wysokoporowatych – jak to zrobić?

Mając wybrane swoje oleje do włosów wysokoporowatych, czas na działanie. Jednym z częstszych pytań o olejowanie włosów, jest to, na jak długo nakładać olej oraz jak go zmyć. Tak naprawdę są to kwestie bardzo subiektywne i zależne od wielu różnych czynników. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Przeczytaj także: Olejowanie włosów – zbiór dobrych praktyk

Na jak długo nakładać oleje do włosów wysokoporowatych?

Najlepiej, jeśli olej spędzi na włosach przynajmniej 20 minut. Zazwyczaj granica ta przesuwana jest w górę, jeśli jednak olej będzie na włosach zbyt długo, okazać się może, że jedyne co nam dał, to oklapnięte, tłuste, posklejane kosmyki. W przypadku włosów wysokoporowatych lepiej unikać pozostawiania oleju na noc. Nie ma jednak jednej zasady, która byłaby właściwa dla wszystkich. Dlatego należy testować i sprawdzać, jaka opcja najlepsza jest dla nas. Niektórzy osiągną świetne efekty pozostawiając olej na chwilę, a dla innych godzina lub dwie będą czasem optymalnym.

Jeśli boisz się przetłuszczenia skóry głowy, nałóż olej jedynie do połowy włosów – to partie, które potrzebują zazwyczaj najwięcej odżywienia i wygładzenia. Na skalp użyć możesz wcierki.

Jak zmyć olej z włosów?

Zmywanie oleju z włosów zacznij od nałożenia odżywki. Zrób to na ostatnich kilkanaście lub kilkadziesiąt minut olejowania. Odżywka zemulguje olej czyli rozpuści lipidy. Dzięki temu olej będzie łatwiejszy do zmycia, a włosy jeszcze ładniej nawilżone i dociążone.

W drugim kroku sięgnij po szampon. Olej najlepiej zmywać delikatnym szamponem, ponieważ te z mocniejszymi detergentami, jak SLS, „zedrą” z włosa to, co właśnie próbowaliśmy mu dostarczyć. Lepiej, w razie potrzeby, wykonać dwa mycia delikatnym środkiem, niż jedno, niweczące skutki olejowania. Zabieg zakończ ponownie nakładając odżywkę.

Oleje do włosów wysokoporowatych warto stosować regularnie, najlepiej przy każdorazowym myciu. Widoczne efekty kuracji zauważysz po około miesiącu.

Aby zapobiec nabudowania się olejów, raz na dwa tygodnie wymyj włosy oczyszczającym szamponem z silniejszym detergentem, najlepiej o prostym składzie i bez silikonów.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej