Puder do włosów i inne kosmetyki do męskich stylizacji

przez Materiał zewnętrzny
puder do włosów do stylizacji

Dbając o swój wygląd, mężczyźni często poszukują sposobów na dodanie charakteru i niepowtarzalnego wyglądu swoim włosom. Na rynku istnieje szereg profesjonalnych produktów, które pomagają w stylizacji. Dużym atutem niektórych z nich jest także unoszenie włosów u nasady oraz efekt odświeżenia. Jednym z takich kosmetyków jest puder do włosów. Ponadto bardzo często stosowane są pomady, glinki, woski… Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyków do włosów? Sprawdź, jaki efekt możesz uzyskać sięgając po najpopularniejsze produkty do męskich stylizacji.

Puder do włosów – mistrz męskiej stylizacji

Puder do stylizacji włosów to kosmetyk lubiany za skuteczność w dodawaniu włosom objętości, sprężystości, a także za podnoszenie ich u nasady. Dodatkowo puder daje efekt odświeżenia. Za jego sprawą można uzyskać efektowną fryzurę, która będzie dobrze wyglądała przez cały dzień.

Warto dodać, że na rynku istnieje szereg pudrów do włosów dla mężczyzn, które posiadają w składzie specjalne pigmenty odpowiedzialne za niwelowanie efektu siwizny. Męski puder do włosów to rewelacyjne rozwiązanie, kiedy o poranku pragnie szybko się przygotować do wyjścia.

Zalety pudru do włosów:

  • jest super lekki
  • nadaje matowe wykończenie
  • mocno utrwala włosy
  • unosi włosy u nasady
  • dodaje włosom objętości
  • ma przyjemny zapach.

Sposób użycia jest niezwykle prosty: wystarczy wstrząsnąć przed użyciem, nałożyć na włosy u nasady i opracować ugniatając dłońmi, aby nadać kształt fryzurze.

Pomada do włosów – trwała stylizacja

Na rynku występują dwa rodzaje pomad do włosów: wodna oraz woskowa. Pomada wodna tworzy na włosach teksturę, która sztywnieje i przypomina skorupę. Tuż po nałożeniu szybko zasycha i dzięki temu utrzymuje włosy dokładnie w takim samym stanie, jak zostały ułożone. Dzięki temu nie ma konieczności poprawiania fryzury w ciągu dnia lub podczas imprezy.

Z kolei pomady woskowe są nieco trudniejsze do ułożenia fryzury. Warto podkreślić, że tego typu pomady wymagają podgrzewania przed wyjęciem z opakowania, ponieważ są na bazie wosku. Świetnie sprawdzają się zimą. Fryzura ułożona pomadą woskową jest lśniąca, elegancka oraz dość naturalna. Ponadto można ją modyfikować.

Wosk do włosów – efekt z połyskiem

Wosk do włosów jest to produkt, który ma za zadanie delikatnie usztywnić całość fryzury oraz ją nabłyszczyć. Za sprawą wosku do stylizacji włosów można w subtelny sposób wystylizować fryzurę, podkreślić pazurki, a także optycznie zwiększyć objętość.

Woski do włosów są produktami o dość gęstej konsystencji, dlatego powinno się nakładać je dość delikatnie i w niewielkich ilościach. Na rynku istnieje także wosk do stylizacji o matowym wykończeniu. Pomoże on utrwalić fryzurę, ale bez dodawania połysku. Niektóre z wosków dodatkowo chronią włosy przed wpływem promieni słonecznych.

Glinka do włosów – pielęgnacja ze stylem

Za sprawą glinki do włosów można wystylizować fryzurę w sposób elegancki i subtelny. Glinkę stosuje się także do mycia oraz pielęgnacji włosów. Glinka służy do delikatnego utrwalania fryzury, a także odżywienia włosów i skóry głowy. Ze względu na mnogość składników odżywczych i mineralnych może stymulować porost włosów.

Dostępne są dwa rodzaje glinek: bazujące na wosku oraz na wodzie. Te oparte na bazie wody mają kremową i delikatną konsystencję, dzięki czemu są łatwe w aplikacji, nie obciążają włosów. Z kolei glinki na bazie wosku mają dość ciężką, gęstą konsystencję i za ich sprawą można uzyskać naturalny, delikatny połysk włosów.

Pasta do włosów – delikatne fale

Jest to produkt, który dodaje włosom objętości, a jednocześnie stylizuje fryzurę i w sposób delikatny porządkuje poszczególne pasma. Dużym atutem pasty jest możliwość uzyskania matowych wykończeń fryzury i delikatnego usztywnienia. Pasta dobrze wygląda na włosach pofalowanych.

Decydując się na puder do włosów, pomadę czy wosk, kieruj się przede wszystkim efektem, na jakim zależy ci w stylizacji. Zastanów się czy chcesz utrwalić fryzurę lekko czy mocno, czy wykończenie ma być matowe czy z połyskiem? Próbuj, testuj, a na pewno uda ci się znaleźć kosmetyk do układania włosów, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej