Henna do brody bez tajemnic, czyli czym farbować zarost

przez Materiał zewnętrzny
henna do brody, broda farbowana henną

Broda, by mogła cieszyć, warto by miała odpowiedni kształt i … kolor. Nie jesteś zadowolony z tego jak wygląda twój zarost? Chciałbyś by miał bardziej intensywny kolor, bądź nie było w nim widać siwych włosów? Co możesz zrobić? Na rynku istnieje wiele kosmetyków do farbowania. Na szczególną uwagę zasługuje jednak henna do brody. O tym jak właściwie przeprowadzić zabieg farbowania w domu oraz na co zwrócić uwagę, odpowiadamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Kiedy farbować brodę henną

Po hennę do brody warto sięgnąć, gdy chcesz pofarbować siwe włosy bądź gdy obecny kolor cię nie satysfakcjonuje. W przypadku pokrycia siwych włosów z reguły wystarczy drobna koloryzacja z użyciem profesjonalnej henny. To mieszanka składników roślinnych, która od wieków jest stosowana do koloryzacji. W dodatku dzięki swojej naturalnej formule nie zostawia „efektu farbowania”.

Z racji tego, że włosy na brodzie są podobne w swojej strukturze do brwi, nie sięgaj po farbę do włosów, która może podrażnić delikatną skórę twarzy. W takim razie, czym farbować brodę? Henna do brody jest na tyle delikatną, ale trwałą formułą, że możesz koloryzacji zarostu dokonać zaledwie w kilku ruchach w zaciszu własnego domu. Również wiele salonów barberskich oferuje usługę farbowania brody henną.

Farbowanie brody henną w domu

Hennę powinniśmy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne by nie przedłużać sugerowanego czasu aplikacji. To bowiem może wyjaskrawiać efekt. Z kolei ewentualne skrócenie go, pozwoli na uzyskanie delikatniejszego efektu.

Sama koloryzacja jest prosta. Wystarczy zmieszać wybrany kolor z utleniaczem dołączanym w zestawie, do uzyskania gęstej pasty. Do przygotowania mieszanki warto użyć pędzelka o twardym, skośnym włosiu, który ułatwi aplikację produktu.

Czas trzymania produktu na brodzie zależy od wybranego odcienia. W przypadku brązowej i czarnej henny z reguły wystarczy 5 minut. Z kolei w przypadku jasnobrązowej i grafitowej henny rekomendowane jest trzymanie mieszanki maksymalnie przez 10 minut. Gdy farbujemy siwe włosy można oba te okresy wydłużyć o kolejne 10 minut, decydując się odpowiednio na 15 czy 20 minut koloryzacji. To standardowy czas aplikacji. Zweryfikuj go zawsze z instrukcją dołączaną do opakowania. Przed aplikacją zrób test na skórze, żeby upewnić się, że żaden ze składników cię nie uczula.

Chcąc zmyć hennę, przemyj brodę. Proponujemy użycie wilgotnego wacika lub ręcznika. Pamiętaj jednak, że henna zostawia trudne do sprania plamy i taki ręcznik może już nigdy nie odzyskać pierwotnego wyglądu.

Hennę warto nakładać wieczorem, gdy nie musisz już wychodzić z domu. Zwłaszcza w pierwszej godzinie po aplikacji możesz zauważyć mocniejszy efekt, który z czasem blednie. Efekt farbowania utrzymuje się nawet do trzech lub czterech tygodni. Warto również dbać o brodę po farbowaniu używając specjalnych, dedykowanych kosmetyków.

Henna do brody – wybór koloru

Dzięki temu, że na rynku znajdziesz gotowe mieszanki w różnych odcieniach, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem swojego wymarzonego. Jeśli jednak trudno ci coś wybrać, polecamy wizytę u barbera, który będzie wiedział jak połączyć kilka odcieni henny.

Dla panów, którzy chcą pozbyć się tzw. rudej brody polecane są henny w odcieniu jasnego brązu. Odcień ten nie przyciemni znacząco brody, a jedynie pozwoli pozbyć się z niej czerwonego zabarwienia. Gdy planujesz pozbyć się siwych włosów, sięgnij po odcienie ciemniejsze – jak brąz czy czerń. Gdy z kolei chcesz wzmocnić swój naturalny kolor zarostu, poszukaj koloru podobnego do swojej naturalnej.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej