Laserowe zamykanie naczynek – kilka chwil i po „pajączkach”

przez Materiał zewnętrzny
zamykanie naczynek laserem

Usuwanie naczynek przy pomocy lasera to bardzo skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Nowoczesne lasery naczyniowe zapewniają świetne rezultaty już po jednym zabiegu. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe zamykanie naczynek przy pomocy rewolucyjnego urządzenia Derma V Lutronic.

Skąd się bierze problem z rozszerzonymi naczynkami?

Rozszerzone naczynka, nazywane też teleangiektazjami, to uszkodzone naczynia krwionośne włosowate, znajdujące się tuż pod skórą. Pod wpływem różnych czynników ulegają one rozszerzeniu, czego efektem są nieestetyczne, prześwitujące przez skórę ”żyłki”, tworzące coś na wzór pajęczej sieci. Pozostawione bez jakiejkolwiek ingerencji poszerzone naczynka mogą z czasem przerodzić się w obszerniejsze i trudniejsze do usunięcia zaczerwienienia.

Do powstawania „pajączków” przyczynia się wiele czynników związanych z trybem życia, m.in.:

  • spożywanie alkoholu,
  • spożywanie ostrych potraw,
  • picie dużych ilości kawy, herbaty i innych napojów, zawierających kofeinę,
  • zażywanie niektórych leków (m.in. hormonalnych),
  • czynniki atmosferyczne, np. silny wiatr, mróz, promieniowanie słoneczne,
  • nadmierny stres.

Specjaliści medycyny estetycznej są zgodni, że najlepszą metodą usuwania naczynek jest laseroterapia. To bezpieczna i komfortowa metoda, niewymagająca znieczulenia ani długiego okresu rekonwalescencji. Laser Derma V Lutronic dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki to prawdziwa rewolucja w usuwanie naczynek. Likwiduje widoczne teleangiektazje w zaledwie kilkanaście minut.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek odbywa się konsultacja lekarska, podczas której specjalista wyklucza przeciwwskazania i przedstawia pacjentowi szczegóły przebiegu procedury. Niezbędne jest określenie wielkości, głębokości oraz liczby uszkodzonych naczynek, aby dobrze dopasować parametry zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. W trakcie terapii możliwe jest odczuwanie ciepła i lekkiego bólu, ale dolegliwości zwykle są umiarkowane i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Lekarz przykłada głowicę urządzenia w miejsce zabiegowe i rozpoczyna emisję fali laserowej, która trwa od kilku do kilkunastu minut. Energia lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę, czego efektem jest zamknięcie uszkodzonych naczynek.

Laser naczyniowy Derma V Lutronic – zalety

  • Urządzenie wyposażone zostało w intuicyjny czujnik temperatury, który pozwala na stałą kontrolę stopnia ingerencji w tkanki.
  • Promień lasera na naczynka Lutronic Derma V emitowany jest pulsacyjnie, co oznacza, że energia dociera do skóry w sposób stały, ale zmienny. Pozwala to tkankom odpocząć i sprawia, że zabieg jest łagodny i bezpieczny, a zarazem bardzo skuteczny.
  • Szybkie efekty – zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, aby trwale zamknąć naczynko i wyeliminować problematyczne zmiany skórne.
  • Laser Derma V Lutronic emituje falę o długości 532 nm, która wykazuje wysokie powinowactwo do barwników zawartych w skórze i naczyniach krwionośnych. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdza się w leczeniu powierzchownych i głębokich zmian naczyniowych.
  • Wszechstronne zastosowanie – urządzenie to służy do usuwania wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych: plam typu „port wine”, teleangiektazji, trądziku różowatego, naczyniaków rubinowych, żylaków kończyn dolnych. Znajduje zastosowanie również w usuwaniu zmian barwnikowych, takich jak: plamy soczewicowate (plamy starcze), plamy posłoneczne, ostuda (melasma), rogowacenie łojotokowe, znamiona, brodawki, wykwity skórne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym zamykaniu naczynek, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej