Naturalne kremy na noc – dlaczego warto po nie sięgać?

przez EcoAndWell
naturalne kremy na noc dlaczego warto po nie sięgać

Skóra potrzebuje naszej czułości i uwagi każdego dnia, zwłaszcza ta znajdująca się na naszej twarzy, która jest wyjątkowo wrażliwa, a także wystawiona na widok i działanie warunków zewnętrznych 24 godziny na dobę.

Pielęgnacja cery może nie być najłatwiejsza, zwłaszcza gdy nie znamy potrzeb naszej skóry i nie potrafimy odczytywać znaków, jakie wysyła nasze ciało. Jednak wraz z czasem można nauczyć się rytuałów i praktyk, które będą służyć nam w zadbaniu o zdrowie naszej skóry na twarzy. Jedną z takich praktyk jest stosowanie odpowiedniego kremu na noc.

Dlaczego nawilżać skórę na noc?

Skórę należy nawilżać i to nie tylko na twarzy! Całe nasze ciało potrzebuje regularnego nawilżania, zwłaszcza w okresach zimowych, gdy skóra narażona jest na działanie niskich temperatur. Odpowiedni poziom nawilżenia sprawia, że skóra jest zdrowa, bez zmarszczek, możemy także uniknąć nadprodukcji łoju, który odpowiada za tłusty filtr na skórze i sprzyja tworzeniu się zaskórników czy zmian trądzikowych.

krem noc

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/kremy-na-nocy/

Nawilżanie skóry wieczorem ma dużo sensu. Po pierwsze, skóra po całym dniu jest zmęczona i wymaga regeneracji. Pozbywając się makijażu i dokładnie myjąc twarz pozbawiamy ją również naturalnego płaszczu lipidowego, który chroni ją przed odwodnieniem. Dlatego też, by mogła ona powrócić do równowagi i abyśmy nie borykali się z przesuszoną, przetłuszczającą się czy mało sprężystą skórą na twarzy powinniśmy do pielęgnacji wieczornej wdrożyć silnie nawilżający krem.

Tajniki wieczornej pielęgnacji

Oczywiście nie tylko samo stosowanie kremu (choć to już dużo) ma tutaj znaczenie, ale również to, jaki krem to będzie oraz jak go nałożymy.

Na noc zazwyczaj możemy pozwolić sobie na kosmetyki nieco cięższe, bardziej regenerujące, niż te po które sięgamy rano. I tak krem na noc powinien być bombą witaminową i zawierać wiele składników aktywnych, by jak najlepiej wspierać skórę po całym dniu i demakijażu. Do spania nie będzie przeszkadzał nam tłusty filtr na twarzy i wolniej wchłaniający się kosmetyk. Tutaj warto sięgać także po kremy naturalne, które dzięki bogactwu wielu składników naturalnych i mniejszej zawartości konserwantów kapitalnie sprawdzą się przy wieczornej pielęgnacji.

naturalne kremy na noc - dlaczego warto po nie sięgać

Jak nakładać krem? Przede wszystkim na skórę oczyszczoną. Poprawną kolejnością jest: demakijaż, umycie twarzy z pomocą delikatnego żelu, tonizowanie skóry za pomocą tonika bądź hydrolatu, nałożenie serum (ten krok może być powtarzany tylko kilka razy w tygodniu, nie musimy nakładać serum co wieczór), a następnie nałożenie kremu. Dzięki takiej kolejności nasza pielęgnacja przyniesie najlepsze korzyści dla nas.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej