Sposoby na opadające powieki – jak sobie z nimi radzić?

przez Materiał zewnętrzny
sposoby na opadające powieki, ćwiczenia na powieki

Opadające powieki to problem, który dotyka bardzo wielu osób – nie tylko w dojrzałym wieku. I choć wydaje się on być nieszkodliwy dla zdrowia, może obniżać komfort życia. Istnieje kilka sposobów na to, by pozbyć się nieestetycznie wyglądających powiek. Jakich? Przeczytaj artykuł i poznaj sposoby na opadające powieki! Podpowiadamy, co pomoże je zredukować!

Po pierwsze – opadające powieki a nawodnienie

Woda stanowi nawet do 75% masy osoby dorosłej. Nic więc dziwnego, że jej niedobór odbija się w organizmie szerokim echem, w tym również opadaniem powiek. W połączeniu ze zmęczeniem i stresem brak odpowiedniego nawodnienia odbije się na kondycji skóry, której jedna z najcieńszych warstw znajduje się właśnie w okolicy oczodołów. Dlatego też zaleca się pić dużo płynów, a zwłaszcza wody i świeżo wyciskanych soków owocowych.

Po drugie – stosuj okłady

Spuchnięte i opadające powieki są problemem, z którym trudno poradzić sobie jednorazowym działaniem. Potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Proces ten można nieco przyspieszyć przy pomocy naturalnych środków, takich jak okłady z ogórków. Warzywa te zawierają kwas pantotenowy, który wspomaga regenerację skórę, a zawarte w nim potas i witamina C rewitalizują ją. Podobnie działają również ziemniaki. Tak, tak – ziemniaki są dobrym sposobem na opadające powieki. Zawarte w nich enzymy działają ściągająco i pomagają zwalczać stany zapalne. W efekcie więc skóra ponownie staje się napięta, a obrzęk znika. Wystarczy jedynie codziennie przez kilka minut stosować okład z plasterków ogórka lub ziemniaka. Równie dobrym sposobem są okłady z torebek herbaty – najlepiej rumiankowej, choć może być również i zwykła, czarna.

Po trzecie – ćwicz mięśnie powiek

Kolejnym sposobem na opadające powieki są ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie skórze dobrego wyglądu. W tym celu wystarczy ułożyć palce wskazujące pod linią brwi, a następnie zaciskając powieki, przesuwać palce w kierunku zewnętrznej części oka. Równie skuteczne jest zaciskanie powiek tak, by nie marszczyć czoła. Ćwiczenia te najlepiej wykonywać przed lustrem.

Po czwarte –  zbilansowana dieta na opadające powieki

Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Brak niektórych substancji odżywczych może bowiem przyczynić się do opadania skóry w okolicach oczu. Dlatego też warto przyjrzeć się swojej diecie. Powinny się w niej znaleźć produkty pełnowartościowe, o naturalnym pochodzeniu i jak w najmniejszym stopniu przetworzone. Poza świeżymi warzywami i owocami warto również umieścić w jadłospisie orzechy, jajka oraz inne produkty bogate w witaminę B12 i resweratrol, w tym żurawinę, jagody, kakao, ryby i owoce morza.

Po piąte – zadbaj o swój sen

To jak wyglądają Twoje oczy, ma również silny związek z jakością snu. Zadbaj więc o to, by codziennie się wysypiać, co zdaniem ekspertów u większości osób dorosłych stanowi od 7 do 10 godzin na dobę. Warto również zadbać o warunki, w jakich się zasypia – w sypialni powinien panować mrok oraz cisza. Przed snem nie zaleca się natomiast oglądania telewizji, czy używania telefonu. Pomóc może natomiast książka, filiżanka melatoniny oraz wietrzenie pokoju. Warto również spróbować medytacji lub wsłuchać się w biały szum.

Blepharoplastyka – gdy domowe sposoby na opadające powieki zawiodą

Czasem jednak domowe sposoby na opadające powieki zawodzą, a jedynym ratunkiem okazuje się blepharoplastyka, czyli zabieg korygujący opadające powieki. Szczegółowe informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie https://www.wrosinski.pl/zabiegi/plastyka-powiek/. W skrócie – jest to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry z powiek. W trakcie operacji, w celu pozbycia się opadających fałd, chirurg dokonuje niewielkich nacięć, zszywanych bardzo cienką nitką. Można to zrobić w sposób tradycyjny, skalpelem lub przy pomocy lasera. Obie metody przynoszą natychmiastowe efekty, jednak ze względu na to, że laser zamyka naczynia krwionośne, druga z nich wiąże się z nieco krótszą rekonwalescencją. Już po upływie tygodnia  od zabiegu skóra się zagoi i będzie można zacząć ponownie stosować makijaż.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej