Jak zadbać o skórę na wiosnę?

przez Materiał zewnętrzny
jak dbać o skórę na wiosnę

Podczas zimy skóra musi ciągle mierzyć się ze szkodliwym działaniem mrozu i suchego powietrza. Szczególnie silnie odczuwają to osoby z alergiami skórnymi i cerą wrażliwą – w wyniku ciągłego kontaktu z suchym powietrzem często są oni zmuszeni używać tłustych i gęstych kremów i to nie tylko na twarzy, ale także na przykład na skórze dłoni. Kiedy przychodzi wiosna i zmienia się temperatura, zmieniają się także potrzeby skóry. Jak właściwie o nią zadbać, żeby cieszyć się jej promiennym i zdrowym wyglądem?

Kosmetyki ochronne z filtrem UV

Wiosenne słońce zachęca do długich spacerów, na które wreszcie można wybrać się bez obszernej puchowej kurtki, szalika, ocieplanych butów, czapki i rękawiczek. Choć spacery w słońcu poprawiają samopoczucie, niekoniecznie dobrze wpływają na kondycję skóry, która po zimie i tak jest już przesuszona. Promienie UV w świetle słonecznym powodują rozpad włókien kolagenowych, niezbędnych dla zachowania elastyczności skóry. Bez nich na twarzy znacznie szybciej pojawią się zmarszczki, a nawet trudne do usunięcia przebarwienia w postaci ciemnych plamek.

Kosmetyki do opalania często kojarzą się z tłustymi kremami pozostawiającymi na skórze grubą białą warstwę specyfiku, tymczasem w dużej mierze są to produkty o lekkiej konsystencji, które z powodzeniem można stosować także na skórę twarzy. Podczas gdy jedne z nich przyspieszają opalanie w sposób bezpieczny dla skóry, inne głównie hamują szkodliwe działanie promieni UV.

Oczyszczanie, peeling i nawilżenie skóry

Skóra po zimie często nie ma blasku, staje się matowa i odwodniona. Żeby wrócić do formy, potrzebuje ona dogłębnego oczyszczenia, w tym także złuszczenia martwego naskórka przy pomocy peelingu. W tym celu można skorzystać z peelingu gruboziarnistego albo enzymatycznego, bardziej polecanego dla osób z cerą skłonną do podrażnień. Peeling enzymatyczny nie działa na skórę mechanicznie – zamiast tego wnika w jej głąb i delikatnie ją oczyszcza.

Po peelingach oczyszczających zaleca się stosować kremy do twarzy o działaniu nawilżającym i odżywczym. Ich skład i przeznaczenie zawsze należy dobierać pod kątem indywidualnego typu skóry. Kremy tego typu zawsze powinny być stosowane wyłącznie na oczyszczoną cerę.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej