Najczęstsze błędy przy aplikacji kosmetyków – Ile z nich popełniasz?

przez EcoAndWell
błędy przy aplikacji kosmetyków

Do zwiększenia świadomości o tym, jak dobrze dbać o cerę przyczyniła się rosnąca popularność tzw. koreańskiej pielęgnacji twarzy. Spopularyzowała ona używanie dotąd mniej powszechnych kosmetyków, takich jak serum, esencja, oleje czy maski w płachcie. Jednak przy tak szerokim wyborze, jaki teraz mamy, pojawiają się błędy przy aplikacji kosmetyków. W niniejszym tekście zajmiemy się trzema z nich, które mogą niwelować Twoje wysiłki w walce o piękną cerę.

Serum to nie krem

Krem jest najbardziej podstawowym kosmetykiem służącym do pielęgnacji. Powszechnie wiadomo, że po oczyszczeniu skóry twarzy powinno się nanieść na nią tonik, a później odpowiednio dobrany do danego typu cery krem. Zatem, zaczynając stosowanie dodatkowych kosmetyków warto zadać sobie pytanie czy można je stosować wymiennie, czy mają inna rolę. Na początek zajmijmy się serum.

Serum jest kosmetykiem, który znacząco różni się od kremu. Zazwyczaj posiada ono dużo większą ilość składników aktywnych oraz ma znacznie lżejszą konsystencję. Właśnie dlatego powinno się nakładać je na oczyszczoną skórę twarzy jako pierwsze, to znaczy przed kremem. Dzięki temu substancje aktywne będą miały możliwość, aby wniknąć do głębokich warstw skóry i odpowiednio zadziałać. Naniesiony najpierw krem może zablokować możliwość wchłonięcia się serum, przez co nie przyniesie ono oczekiwanych rezultatów. Więc na ten temat piszemy w artykule o kolejności nakładania kosmetyków.

To jednak nie wszystkie różnice. Krem powinnaś stosować codziennie, inaczej może być w przypadku serum. Warto uważnie przeczytać zalecenia producenta. Czasem serum wystarczy aplikować raz, albo dwa razy w tygodniu.

Olej na twarz vs krem

Aplikacja oleju na twarz

Oleje roślinne do twarzy to prawdziwe bogactwo właściwości kojących, odżywczych, regenerujących i ochronnych. Właściwe ich stosowanie nie tylko nie dopuści do zatkanych porów czy błyszczącej i przetłuszczonej cery, ale znacząco poprawi kondycję Twojej skóry. Oleje do twarzy należy nakładać po nałożeniu kremu i wszystkich poprzedzających krem kosmetyków. W ten sposób olej będzie mógł spełnić swoje podstawowe zadanie, czyli zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi składniki aktywne, które znalazły się w zastosowanych wcześniej produktach.

Oleje do twarzy możesz stosować wymiennie z kremem. Popularne jest też dodawanie kilku kropelek olejku do kremu przed nałożeniem go na twarz. To, która z tych metod będzie dla ciebie najlepsza wymaga przetestowania na własnej skórze.

Krem na niedoskonałości to nie ostatni krok pielęgnacji

Błędy przy aplikacji kosmetyków zdarzają się każdemu, szczególnie kiedy cera ma szczególne wymagania. Krem na niedoskonałości jest koniecznym krokiem rytuału pielęgnacyjnego w przypadku cery problematycznej. Ze względu na bardzo silne substancje aktywne powinien być stosowany punktowo w miejscach, w których niedoskonałości występują. Aby zapewnić jego jak najlepsze działanie należy stosować go przed kremem do twarzy, a najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie go zaraz po oczyszczeniu twarzy jeszcze przed nałożeniem serum.

Jak widzimy błędy przy aplikacji są łatwe do uniknięcia. Dzięki temu kosmetyki mogą zadziałać zgodnie ze swoim przeznaczeniem i nie blokować wzajemnie swoich właściwości. Warto więc zgłębić ten temat i zapewnić swojej skórze pielęgnacje, na jaką zasługuje. Dzięki właściwej pielęgnacji możemy wiele dla niej zrobić.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej