Praktyczne porady na temat pielęgnacji skóry twarzy i ciała

przez EcoAndWell
pielęgnacja skóry ciała i twarzy

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa do zachowania jej dobrej kondycji. Istotnym elementem jest również dobór kosmetyków. Niewłaściwe nie pomogą skórze, mogą ją nawet podrażnić. Aby kupić te idealne, konieczna jest znajomość rodzaju cery. Można również sięgnąć do poradników, w których są praktyczne porady na temat pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

Rodzaje cery

Znajomość rodzaju cery, jaką posiadamy, to podstawowa i niezbędna wiedza przed wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki mogą podrażnić skórę i uszkodzić jej płaszcz lipidowy. W efekcie konieczne będzie leczenie farmakologiczne w połączeniu z preparatami, które pomogą jej dojść do zdrowia. Na stronach internetowych znajdziemy wiele niezbędnych informacji, między innymi praktyczne porady na temat pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Jednak i one są różne w zależności od rodzaju skóry. W dermatologii wyróżnia się cery:

  • normalną – na ogół pozbawioną niedoskonałości, choć mogą się do nich przyczynić chwilowe zawirowania hormonalne. Nie musi mieć specjalnie dobieranych kosmetyków, o ile konsument nie jest alergikiem;
  • suchą – jej posiadacze zmagają się z obniżoną aktywnością gruczołów łojowych, dlatego jest pozbawiona wilgotności. Wymaga intensywnego nawilżenia i długotrwałego natłuszczenia;
  • tłustą – charakteryzuje ją nadmierna praca gruczołów. Wymaga matowienia i niwelowania niedoskonałości;
  • mieszaną – połączenie cery suchej i tłustej, stąd konieczność dobrania odpowiednich kosmetyków. W niektórych partiach może być wysuszona, w innych zaś się świecić;
  • wrażliwą – posiadaczom tego rodzaju cery bardzo trudno jest dobrać preparaty do pielęgnacji, ponieważ większość składników może ich uczulać. Rozwiązaniem dla tych osób są kosmetyki apteczne, w których nie ma związków o działaniu drażniącym.

Problematyczna jest również cera trądzikowa. Obecność zaskórników trudno ukryć. W dodatku niektóre z nich są bolesne i mogą pozostawiać po sobie blizny.

Praktyczne porady na temat pielęgnacji skóry twarzy i ciała

Praktyczne porady na temat pielęgnacji skóry twarzy i ciała można znaleźć na stronach internetowych oraz forach tematycznych. Poradniki są podzielone ze względu na rodzaj cery, ale można znaleźć także tematy ogólne. Podaje się w nich kolejność stosowania różnych specyfików i sposoby pielęgnacji. Takie porady są dostępne również na stronach producentów dermokosmetyków. 

Preparaty apteczne są bezpieczniejsze niż drogeryjne. Ich formuła jest pozbawiona parabenów, sztucznych barwników i komponentów zapachowych. Są uważane za niekomedogenne i nie wywołujące reakcji alergicznych. W ofercie producentów jest cała gama produktów dostosowanych do poszczególnych rodzajów cery. Ich skład to substancje o działaniu leczniczym. Znajdziemy tam m.in. kompleksy cynku, Naturalny Czynnik Nawilżający czy też oleje roślinne.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej