Depilacja woskiem – co warto wiedzieć zanim wykonasz zabieg po raz pierwszy

przez EcoAndWell
depilacja woskiem nóg

Depilacja woskiem to skuteczny sposób na usuwanie owłosienia z ciała. Daje efekt w postaci gładkiej skóry, który może utrzymywać się nawet do pięciu tygodni. Jednak, aby metoda ta była możliwie jak najbardziej skuteczna, a także bezpieczna dla naszej skóry, musimy się do takiego zabiegu odpowiednio przygotować. Przed przystąpieniem do depilacji woskiem warto przyswoić sobie niezbędne informacje na temat tej techniki, włączając w to jej dokładny przebieg.

Na czym polega depilacja woskiem?

To dość popularna metoda depilacji, którą można stosować zarówno na skórze nóg, jak i okolic bikini, czy choćby rąk. Polega ona na rozprowadzeniu po danej części ciała ciepłego wosku przy pomocy szpatułki, czyli narzędzia przypominającego niewielką łopatkę, wykonanego przeważnie z drewna lub tworzywa sztucznego. Następnym krokiem jest zazwyczaj przyklejenie do warstwy wosku specjalnego kawałka materiału i odczekanie aż specyfik zastygnie. Później należy zdecydowanym ruchem oderwać plaster, czego skutkiem powinno być usunięcie włosów razem z cebulkami. Jednak w kosmetyce przeprowadza się również zabiegi depilacyjne z wykorzystaniem specjalnego rodzaju wosku, który nie wymaga przyklejania materiału. Wtedy odrywa się po prostu zastygłe płaty substancji. Efekt jest dokładnie ten sam.

Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do depilacji woskiem?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że zabieg ten często nie jest zbyt komfortowy. Zazwyczaj towarzyszy mu ból, który może być mniej lub bardziej odczuwalny. Zależy to od depilowanego miejsca, a także cech indywidualnych. Mimo wszystko postęp w dziedzinie kosmetologii sprawia, że stosowane techniki usuwania włosów ze skóry są coraz mniej bolesne, szczególnie jeżeli są wykonywane w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oczywiście depilacji woskiem można dokonać również na własną rękę, jednak koniecznie należy wtedy stosować się do wszystkich zaleceń producenta danego zestawu do depilowania.

Depilacja woskiem okolic bikini jest prawdopodobnie najbardziej niekomfortowa, ponieważ bardzo często włosy w miejscach intymnych są stosunkowo twarde w wyniku wcześniejszego golenia ich maszynką. Pamiętajmy również, że jeżeli włoski będą zbyt krótkie, może to skutkować ich nieefektywnym usunięciem. To samo dotyczy przypadku, gdy są za długie. Wtedy dochodzi również wyjątkowy dyskomfort. Optymalna długość włosów do depilowania w okolicach bikini wynosi 1 centymetr.

Depilacja woskiem rąk może nieść ze sobą niezwykle estetyczny efekt. W tym przypadku to, o czym musimy pamiętać podczas nakładania masy woskowej, to kierunek ułożenia włosów. Substancję należy rozprowadzać zgodnie z nim, aby efektywnie usunąć wszystkie włoski razem z cebulkami.

Z kolei depilacja woskiem nóg może wydawać się najprostsza do przeprowadzenia, jednak u niektórych osób może doprowadzić do tak zwanego efektu „truskawkowych nóg”, czyli pojawienia się niewielkich czerwonych punkcików w otworach skórnych mieszków włosowych. Aby temu zapobiec, warto po zakończeniu zabiegu schłodzić skórę na przykład zimną wodą, po to aby doprowadzić do skurczenia się naczyń krwionośnych.

Materiał zewnętrzny

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej