Szukasz sposobu na powrót do równowagi po Świętach? Cóż, Święta Bożego Narodzenia chyba jak żadne inne dają nam się we znaki… Z jednej strony doskonale spędzamy czas, cieszymy się ciepłą atmosferą i spotkaniami w gronie najbliższych, z drugiej jednak – często czujemy pewne zmęczenie i ociężałość. A powody takiej sytuacji najczęściej są dwa. O nich za chwilę, a w dalszej części artykułu o pomysłach na powrót do równowagi.
- Powody dlaczego po Świętach czujesz się zmęczona
- 5 sprawdzonych sposobów, aby poczuć się lepiej po Świętach
Powody dlaczego po Świętach czujesz się zmęczona
Po pierwsze, zamiast wypocząć po przedświątecznych przygotowaniach i porządkach – przyjmujemy gości lub sami wyjeżdżamy z wizytą, przyrządzamy rodzinny obiad, a potem wszystko to sprzątamy… Ciągle działamy na wysokich obrotach!
Po drugie… za dużo jemy. Świąteczne potrawy – choć przepyszne – są dość ciężkie w kontekście trawienia. Szczególnie w większej ilości. A do tego dochodzi jeszcze cała masa drobnych, słodkich przekąsek.
Po tych dwóch intensywnych dniach koniecznie potrzebujemy więc wrócić do równowagi – fizycznej i psychicznej. I to obowiązkowo, jeżeli planujemy jakieś sylwestrowe szaleństwa. Kilka dni z pewnością wystarczy, by poczuć się o niebo lepiej.
5 sprawdzonych sposobów, aby poczuć się lepiej po Świętach
1.Dieta oczyszczająca i usprawniająca trawienie
Tak… to absolutna podstawa. Odstawiamy świąteczne pozostałości i oczyszczamy organizm. Co warto zrobić?
- Pić dużo wody. Minimum 2 litry dziennie, może być z cytryną.
- Postawić na produkty zawierające błonnik: suszone śliwki i morele, otręby, kasze, razowe pieczywo, jarmuż, brukselki…
- Pić oczyszczającą herbatę zieloną i wspomagającą trawienie czerwoną. W przypadku bolącego żołądka i mdłości wywołanych przejedzeniem – na pewno pomoże napar z mięty.
2. Kuracja dla ciała i włosów
Musimy także zadbać o kondycję skóry i włosów. Wszystko, co dzieje się wewnątrz naszego ciała, odbija się bowiem na wyglądzie zewnętrznym. Nasze propozycje:
- Odprężająca kąpiel z solą himalajską (Hagi).
- Nałożenie odżywczej i cudownie pachnącej maski na włosy
- Wykonanie naturalnego peelingu twarzy
- Wmasowanie w ciało regeneracyjnego masła o pięknym i lekkim zapachu – może migdałowo-kwiatowe marki Clochee?
3. Wysiłek fizyczny
Zdecydowanie konieczny, bo intensyfikujący produkcję endorfin i spalanie tkanki tłuszczowej. Jeżeli chodzi o rodzaj treningu, to tutaj panuje absolutna dowolność – ważne, by poczuć się dobrze.
- Dla zwolenników cardio: bieganie, rower lub fitness.
- Dla ceniących ćwiczenia siłowe: crossfit bądź siłownia.
- Dla każdego: joga. Wzmocni i uelastyczni mięśnie, poprawi koordynację i równowagę. Jest to też jedna z najbardziej polecanych aktywności w przypadku niestrawności ;)
- Dla leniuchów, którzy na co dzień mają mało wspólnego z ruchem: bardziej lub mniej intensywny spacer, basen lub łyżwy. Od czegoś trzeba zacząć, żeby się nie zniechęcić!
4. Sauna i masaż
Jeżeli nie ma, rzecz jasna, przeciwwskazań zdrowotnych.
- Sauna fińska (sucha): wspomaga odporność, zmiękcza skórę i rozluźnia. Pamiętaj tylko, by po 10-15-minutowym seansie dobrze schłodzić całe ciało!
- Sauna parowa (łaźnia rzymska): nawilża skórę, usuwa szkodliwe substancje i wpływa świetnie na drogi oddechowe (szczególnie w połączeniu z olejkami eterycznymi).
- Masaż: może być wykonany w domu przez partnera (np. przy pomocy olejków lub świecy do masażu) albo w profesjonalnym gabinecie.
5. Makijaż
Do kompletu brakuje już tylko zrobienia się na bóstwo przed sylwestrową imprezą. A nawet, jeżeli nigdzie się nie wybierasz, to w domowych pieleszach także możesz przecież wyglądać jak gwiazda i świetnie się przy tym czuć. Oczywiście stawiając na kosmetyki w wersji eko.
- Jako podkład pod makijaż: krem BB.
- Do podkreślenia oczu: naturalny tusz do rzęs i prasowany cień do powiek (w wybranym kolorze) marki Lili Lolo.
- Do podkreślenia ust: błyszczyk mineralny (także Lili Lolo).