Dobierz perfumy do osobowości: 4 Żywioły zapachów

przez Materiał zewnętrzny
perfumy do osobowości

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektóre zapachy przemawiają do Ciebie, a innym się nie podobają? Dlaczego czując korzenne, mocne nuty, połączone z zapachem tytoniu i wanilii, stwierdzasz, że to zapach dla osoby pewnej siebie i twardo stąpającej po ziemi? Możliwe wyjaśnienie kryje się w 4 Żywiołach, które według niektórych określają naszą osobowość. Jaki zapach będzie pasował do twojego temperamentu?

Dlaczego osobowość ma znaczenie w kontekście doboru zapachu?

Rzecz jasna nie da się jednoznacznie sklasyfikować danej osoby do tylko jednej kategorii. Osobowość człowieka jest systemem znacznie bardziej skomplikowanym, w ramach którego należy uwzględniać także inne części składowe. Na osobowość wpływa bowiem wiele elementów, takich jak myśli, uczucia i zachowania w konkretnym środowisku. Można jednak, bazując na dostępnych klasyfikacjach, określić standardowy profil zapachowy pasujący do określonych osobowości.

W naszym przewodniku oprzemy się na koncepcji 4 żywiołów. Zgodnie z jej założeniami wszechświat zbudowany jest z 4 podstawowych elementów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Jeden z nich dominuje w każdym człowieku i determinuje nasz charakter. Dowiedz się jakie nuty powinny dominować w twoim zapachu, aby współgrał z twoim Żywiołem. Konkretne perfumy na pewno znajdziesz w szerokim asortymencie, który ma sklep Aelia.

Perfumy dla 4 Żywiołów osobowości

jak dobrać perfumy do osobowości, ciepły, drzewny zapach

Żywioł Ziemi

Ziemia to siła i stabilność. Grupuje ludzi, dla których najważniejsze są spokój i rozsądek. Są to osoby ceniące sobie szczerość, wierną przyjaźń i niezależność od osób trzecich. Twardo stąpają po ziemi i mają ściśle określone cele. Cechuje je upór, sumienność i opanowanie. To mistrzowie praktycznych i skrupulatnych działań.

Zapachy dla żywiołu Ziemi:

Żywioł Ziemi powinien postawić na mocne, drzewne i żywiczne zapachy: drzewo sandałowe, sosnę, cedr. Poleca się także aromaty skóry i pieprzu. Dobrym wyborem są perfumy bazujące na aromatach mchu. Alternatywą są perfumy świeże, zaliczające się do zapachów zielonych. Należy unikać zbyt intensywnej woni kwiatowej.

Żywioł Powietrza

Dla powietrza najważniejsze są wartości i intelekt. Cechuje ludzi, którzy potrzebują w swoim życiu innych osób i wymiany doświadczeń. Elastyczność w działaniu pozwala im się dopasować do każdych okoliczności.

Zapachy dla żywiołu Powietrza:

Odpowiednia nutą zapachową dla żywiołu Powietrza są cytrusy i hesperydy. Sprawdzą się także zapachy zielone. Alternatywnym i nieco łagodniejszym zapachem są aromatyczne wonie kwiatowe. 

jak dobrać perfumy do osobowości, zapach lekki, zielony

Żywioł wody

Woda to odczuwanie i intuicja. Osoby z dominacją tego pierwiastka są obdarzone silną empatią, czasem wręcz nadopiekuńcze. To obserwatorzy, którzy cenią ciszę, ale niekoniecznie stronią od innych ludzi. Cechuje ich duża wrażliwość, troskliwość i łagodność. Posiadają kobiecy instynkt. Nie oznacza to jednak, że brakuje im determinacji czy szaleństwa.

Zapach  dla żywiołu Wody:

Żywioł Wody dobrze poczuje się otulony słodkimi nutami. Osoby te w szczególności doceniają subtelne i cukierkowe zapachy. Perfumy muszą posiadać głębię i charakter, który najpełniej odda ich cechy osobowościowe. W tym kontekście sprawdzą się zapachy półorientalne i słoneczne – piżmo, jaśmin, limonka. Dobrym wyborem będą także perfumy unisex.

Żywioł Ognia

Ogień to emocje i witalność. Ten typ osobowości nie lubi lenistwa, ciszy i planowania. Charakteryzuje go działanie pod wpływem impulsu, zdecydowanie, lubi dominować. W naturze osób o tym temperamencie wybija się element tajemniczości, który zwykle intryguje innych. Nie dają o sobie zapomnieć i taki powinien być ich zapach.

Zapach dla żywiołu Ognia:

Osoby o tej osobowości szukają przede wszystkim perfum mocnych, intensywnych i zapadających w pamięć. Dla kobiet idealnym zapachem jest aromatyczna tuberoza i nuty białych kwiatów, które na długo pozostają w powietrzu. Bardzo dobrze komponują się z tym żywiołem aromaty przypraw i egzotyczne zapachy o „cierpkich” nutach.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej