Kolor Roku 2021 – wybór Instytutu Pantone

przez EcoAndWell
Kolor roku 2021 Pantone

Kolor Roku wzbudza niezmiennie wiele emocji. Instytut Pantone, jak co roku w grudniu, ogłosił kolor, który będzie dominujący w ciągu następnych 12 miesięcy. Co zaskakujące, postanowiono, że w roku 2021 będzie królował nie jeden, a dwa kolory! Razem tworzą one zjawiskowe połączenie, za którym stoi dodająca nadziei symbolika.

Od ponad 20 lat pod koniec roku Instytut Pantone wybiera kolor, który będzie wiodący w przyszłym roku. Za każdym wyborem stoi długotrwała analiza trendów. Eksperci przeczesują świat w poszukiwaniu inspirujących wystaw, pokazów i kolekcji mody, patrzą również na nasz styl życia oraz nowe technologie. W ciągu wielu lat wypracowali sobie autorytet w kwestii koloru – wybór koloru roku wpływa na to, jak będą wyglądać przyszłe trendy. Znając je, możesz przygotować się na wejście w nowy rok ze stylem!

Kolory Roku 2021 – szarożółty mariaż siły i pozytywnej energii

Ultimate Gray oraz Illuminating, czyli solidna szarość oraz świetlista żółć, odpowiednio numery 17-5104 i 13-0647 w katalogu kolorów Pantone, zostały wybrane na kolory roku 2021. Jak wiadomo, nie jest to wybór przypadkowy. Połączenie tych dwóch kolorów pokazuje, jak dwa silne i niezależne elementy mogą wiązać się, aby stworzyć razem coś pięknego. Podkreślają się nawzajem, uwydatniając swoje zalety. Pokazują historię o zadumie, która zakończona jest przesłanką o czymś słonecznym i przyjaznym. Są symbolem oraz zapewnieniem nadchodzącej nadziei, tak potrzebnej w tych trudnych czasach.

Świetlista żółć jest kolorem jasnym, kojarzącym się z rześkością i żywotnością, które przepełnione są mocą słońca. Solidny szary symbolizuje trwałość, zapewniającą nam mocne fundamenty. Jak kamień, który opiera się upływowi czasu i na przekór wszystkiemu trwa.

Połączenie hartu solidnej szarości z wyrazistą świetlistą żółcią przekazuje pogodę ducha utwierdzaną przez determinację. Praktyczna i twarda jak skała, ale jednocześnie promienna i optymistyczna – ta kombinacja kolorów daje nam zawziętość oraz nadzieję. Musimy dodać sobie otuchy, podnieść się na duchu; to niezbędne dla ludzkiej duszy – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone.

Najlepsze pomysły na stylizacje w kolorach roku

Solidna szarość należy do jesiennych klasyków – płaszcze i swetry w tym kolorze są popularne w zasadzie od zawsze. Stanowią stonowane tło, na którym idealnie prezentują się żółte dodatki. Torebka, szal, a może beret?

Dzięki neutralności szarego możemy nosić go nie tylko jesienią. Proste, szare sukienki sprawdzą się latem, zwłaszcza gdy podkreślimy je drobną, żółtą biżuterią. Stworzy to spójny, elegancki i minimalistyczny image. Świetnym wyborem będą też legginsy w kolorze Ultimate Gray połączone ze słonecznym tank topem. Zimą możemy postawić na proste, szare płaszcze z delikatnym akcentem żółci w postaci paseczka lub sztucznego futra przy kapturze.

Illuminating jest kolorem żywym, radosnym i rewelacyjnie wygląda jako podstawa stylizacji. Żółta sukienka wizualnie nas odmłodzi, doda wdzięku i dziewczęcości. W zależności od kroju może być również szykownym elementem ubioru. Narzucając na nią szarą marynarkę, dodamy naszej stylizacji siły i profesjonalizmu.

Żółte golfy mogą stać się hitem drugiej połowy roku. Będą wyglądać urokliwie z szarymi przylegającymi spodniami i butami w odcieniach żółci.

Jak widać, takie połączenie kolorów daje nam naprawdę dużą swobodę w doborze stylizacji! Obydwie barwy świetnie się dopełniają, a my, bawiąc się różnymi kombinacjami, możemy osiągnąć efekt zarówno elegancki – dzięki solidnej szarości – jak i pogodny, młodzieńczy – przy pomocy świetlistej żółci. Nie pozostaje nic innego jak przejrzenie swojej szafy i przygotowanie się na wejście w następny rok jako królowa stylu!

Znajdź inne inspiracje:

Innych zainteresowały również

1 komentarz

iReneusz 23 grudnia 2020 - 11:01

Energetyczny żółty i kojący szary brzmią jak pomysł na szalone wejście w nowy rok; )

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej