Szczoteczki soniczne: co warto wiedzieć przed zakupem

przez Materiał zewnętrzny
szczoteczka soniczna, jaką wybrać

Szczotkowanie zębów jest czynnością, którą każdy człowiek powinien wykonywać co najmniej dwa razy w ciągu dnia, a najlepiej po każdym posiłku. Wraz z postępem technologicznym, pojawiły się nowoczesne przyrządy, które pozwalają utrzymać czystość jamy ustnej na najwyższym poziomie. Jednym z takich urządzeń jest szczoteczka soniczna. Pozwala ona na skuteczne docieranie do trudno dostępnych miejsc, a także dokładne niwelowanie płytki nazębnej. Szczoteczki soniczne dostępne na rynku różnicuje cena, posiadane funkcje oraz skuteczność. Na co zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu?

Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?

Mechaniczne czyszczenie powierzchni zębów jest skutecznym sposobem na uniknięcie schorzeń zębów. Jest niezbędne, aby zapobiegać próchnicy, a także dolegliwościom w obszarze dziąseł. Zwykła szczoteczka jest najczęściej wykorzystywanym akcesorium do mycia zębów. Pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, a także płytki nazębnej. Wieloletnie badania wykazały, że jej skuteczność jest jednak ograniczona. Mimo regularnego używania zwykłej szczoteczki na powierzchni zębów i tkanek wciąż pozostają niedomyte miejsca, które mogą być przyczyną pojawiania się chorób. 

Unowocześnianie tradycyjnych metod czyszczenia zębów doprowadziło do pojawienia się jednego z najskuteczniejszych narzędzi do higieny zębów, jakim jest szczoteczka soniczna. Jej sposób działania pozwala na skuteczne usuwanie osadów oraz płytki nazębnej. W konsekwencji pozwala nam uniknąć pojawienia się próchnicy. Dodatkowo jej delikatne działanie i ruchy wymiatające nie drażnią dziąseł i nie doprowadzają do ich zapalenia oraz odsuwania szyjek zębowych. 

Szczoteczka soniczna – jak działa?

Działanie szczoteczki sonicznej jest możliwe dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych. Fale te, wytwarzane w główce szczoteczki, mają wysoką częstotliwość (około 260 Mhz). Wprawiają one w ruch włókna szczoteczki umożliwiając czyszczenie zębów. To jednak nie wszystko. Fale to docierają bowiem na około 4 mm dalej niż włosie szczotki. Pod ich wpływem cząsteczki pasty i śliny tworzą mikrobąbelki, które czyszczą bakterie i osad nawet w miejscach trudnodostępnych. Docierają do zakamarków skutecznie rozbijając i usuwając zanieczyszczenia.

Sprawdź dostępne modele szczoteczek sonicznych: https://www.neonet.pl/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory/szczoteczki-soniczne.html

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

szczoteczka soniczna dla dzieci
Szczoteczka soniczna to wybór dla każdego

Szczoteczka soniczna jest bezpiecznym i skutecznym urządzeniem. Z jej działania mogą korzystać dorośli oraz dzieci, które ukończyły 6 lat. Soniczne modele szczoteczki sprawdzą się szczególnie u osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów oraz zapalenie dziąseł. Ich nacisk jest delikatniejszy, a dzięki odpowiednim funkcjom – kontrolowany. 
Dzięki temu, że soniczność pozwala na docieranie do różnego typu szczelin i wąskich przestrzeni między zębami, z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby, które są w trakcie leczenia ortodontycznego. Szczoteczka soniczna  będzie również doskonałym rozwiązaniem przy posiadanych implantach oraz protezach zębowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Producenci szczoteczek oferują różne modele, które wzbogacone zostały o innowacyjne funkcje. Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, aby zakupić najlepszy model? Wybór jest bardzo szeroki: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory.html i każdy znajdzie idealny produkt dla siebie. Przy zakupie, zwróć uwagę na:

  • programy czyszczące – pozwalają dostosować tryb pracy do potrzeb,
  • zmianę poziomu intensywności – dzięki tej funkcji można zastosować delikatny nacisk przy wrażliwych dziąsłach,
  • ilość drgań – określa skuteczność mycia zębów,
  • rodzaj baterii – solidna bateria zapewnia wiele godzin pracy bez konieczności ładowania,
  • czujnik nacisku – informuje, gdy siła nacisku jest zbyt duża.

Wybór szczoteczki sonicznej nie jest łatwy. Jednak nawet najprostsze modele skutecznie usuwają resztki pokarmów oraz płytkę nazębną. Dodatkowe funkcje pozwalają na zapewnienie jeszcze lepszej higieny jamy ustnej. Zakup odpowiedniej szczoteczki gwarantuje zdrowy uśmiech na długie lata.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej