Echolaser – przełomowe leczenie przerostu prostaty i guzków tarczycy

przez Materiał zewnętrzny
guzki tarczycy leczenie bydgoszcz

Leczenie guzów tkanek miękkich nie zawsze wymaga inwazyjnej ingerencji chirurga. Echolaser umożliwia przezskórną termoablację, która odznacza się minimalną inwazyjnością przy usuwaniu przerostu prostaty i guzków tarczycy. Dowiedz się więcej o tej metodzie i przebiegu procedury!

Na czym polega działanie Echolasera?

Dzięki nowoczesnym urządzeniom zabiegowym leczenie wielu schorzeń staje się znacznie łatwiejsze. Jednym z takich sprzętów jest Echolaser w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy stosowany do usuwania m.in. guzków tarczycy i przerostu prostaty.

Echolaser emituje energię, pod wpływem której dochodzi do podgrzania tkanek. Możliwe jest osiągnięcie temperatury ok. 120–160 stopni Celsjusza. Przy takich wartościach dochodzi do martwicy guza pod wpływem termoablacji.

Przebieg procedury usuwania guza Echolaserem

Usuwanie zmian guzowatych za pomocą Echolasera jest metodą o niskiej inwazyjności. Zabieg wymaga jedynie niewielkiego nacięcia tkanek, przez które wprowadza się włókna światłowodowe. Emitują one promieniowanie, które zmienia się w energię cieplną, niszczącą zmianę ogniskową, co prowadzi do jej obkurczenia i zredukowania objawów. W trakcie usuwania zmian za pomocą Echolasera lekarz stale kontroluje tkanki za pomocą USG.

Zalety zabiegu z wykorzystaniem Echolasera

Usuwanie guzków za pomocą Echolasera odznacza się mikroinwazyjnością. Cała procedura przebiega w znieczuleniu miejscowym, co jest znacznie mniej obciążające dla organizmu w porównaniu do otwartej operacji chirurgicznej. Tego samego dnia można wrócić do domu, a już następnego dnia można wykonywać codzienne czynności. Echolaser zwiększa więc komfort pacjenta.

Echolaser cechuje się też wysokim bezpieczeństwem. Dzięki stałej kontroli za pomocą aparatu USG lekarz może przeprowadzić precyzyjny zabieg. Ponadto w miejscu wprowadzenia światłowodów nie pozostaje blizna. Usuwanie guzów Echolaserem minimalizuje również ból pozabiegowy.

Usuwanie guzków tarczycy Echolaserem

Guzki tarczycy to jeden z częstych problemów endokrynologicznych. W wielu przypadkach takie zmiany nie wywołują żadnych dolegliwości. Zdarza się jednak, że schorzenie daje objawy, takie jak np.:

  • ucisk na okoliczne tkanki,
  • trudności w przełykaniu,
  • problemy z oddychaniem,
  • defekt kosmetyczny – guz może być wyraźnie widoczny.

Za pomocą Echolasera można precyzyjnie usunąć jeden lub kilka guzków tarczycy, bez naruszenia okolicznych tkanek. Ryzyko powikłań spada do minimum. Bezpośrednio po zabiegu zmiana ulega zmniejszeniu, a efekt pogłębia się w kolejnych tygodniach.

Leczenie przerostu prostaty za pomocą Echolasera

Łagodny przerost gruczołu krokowego (prostaty) wynika z nadmiernego zwiększenia ilości komórek. W konsekwencji przerostu prostaty dochodzi do ucisku na otaczające tkanki, co zaburza przepływ moczu, dając objawy, takie jak np.:

  • trudności w rozpoczęciu oddawania moczu,
  • słaby strumień moczu,
  • przerywany strumień moczu,
  • niepełne opróżnianie pęcherza,
  • długotrwałe parcie na pęcherz,
  • dyskomfort i pieczenie w trakcie oddawania moczu.

Przerost prostaty to spory problem fizyczny, ale także emocjonalny wielu mężczyzn, głównie starszych. Co więcej, zaniechanie leczenia może skutkować infekcją dróg moczowych, a nawet uszkodzeniem nerek i pęcherza. Zabieg za pomocą Echolasera pozwala na znaczne zmniejszenie objętości prostaty, a tym samym ustąpienie dokuczliwych objawów.

W trakcie zabiegu przez krocze wprowadzane są bardzo cienkie igły. Procedura nie zaburza czynności fizykalnych i seksualnych. Już po kilku dniach pacjent zauważa pierwsze efekty.

Kto może poddać się leczeniu za pomocą Echolasera?

Przezskórna, laserowa ablacja termiczna zmian guzowatych to doskonała alternatywa dla inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Należy jednak pamiętać, że sposób leczenia zawsze jest ustalany indywidualnie i zależy m.in. od charakteru guza, jego lokalizacji, wielkości czy stanu zdrowia pacjenta.

Jeśli zastanawiasz się, czy Echolaser będzie odpowiednim sposobem leczenia Twojej przypadłości, umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Lekarz zapozna się z wynikami badań i poinstruuje o dalszym postępowaniu.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej