Co to kriolipoliza? Czy jest skuteczna?

przez EcoAndWell
szczupłe ciało, sposób na odchudzanie

Ten zabieg zaprojektowany został właśnie z intencją pomocy osobom, które chcą ukształtować sylwetkę i pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów, bez bólu i wysiłku. Kriolipoliza jest jednym z bardziej skutecznych zabiegów tego typu, a oferowana jest w coraz większej liczbie gabinetów medycyny estetycznej w całym kraju.

Jak to działa?

Zamrażanie tłuszczu może wydawać się bardzo nowatorską metodą, która kojarzy się z futuryzmem. Jednak od kilku dobrych lat wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje ten zabieg swoim pacjentom. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kriolipoliza przynosi świetne efekty.

Zamrażanie komórek tłuszczu jest metodą opracowaną przez Amerykanów. Odkryli oni, że już niewielkie minusowe temperatury uszkadzają trwale komórki tłuszczu. To z kolei prowadzi do naturalnych procesów metabolicznych, w których nasz organizm wydala martwe komórki. Tak właśnie następuje utrata masy ciała.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Zabieg ten jest dosyć prosty. W pierwszej kolejności skóra zostaje zabezpieczona specjalnymi nakładkami termicznymi, które chronią ją przed odmrożeniami. Przy zabiegu zostajemy poddani działaniu temperatur minusowych, od -5 do -10 stopni. Takie temperatury nie uszkodzą innych tkanek naszego ciała, działają tylko na komórki tłuszczowe. Następnie osoba wykonująca zabieg przykłada specjalną głowicę do skóry, która zamraża tłuszcz znajdujący się pod nią.

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Kriolipoliza to raczej bezpieczny zabieg, jednak nie powinny go wykonywać osoby z pewnymi zastrzeżeniami. Odradza się wykonywania kriolipolizy osobom chorującym na schorzenia układu metabolicznego. Nie wykonuje się tego zabiegu u osób chorych na cukrzycę, choroby nowotworowe czy nadwrażliwość na działanie zimna. Skreślone z listy pacjentów są również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Jakie efekty daje kriolipoliza?

Kriolipoliza pełne efekty daje po około 4 do 6 tygodni od wykonania zabiegu. Przy jednej sesji możemy zredukować tkankę tłuszczową na objętym leczeniem obszarze o nawet 25%. Oczywiście kriolipoliza nie zastąpi ruchu i zdrowej diety, jednak może realnie wspomóc osoby w procesie utraty masy ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej