Kiedy balsam do brody poprawia wygląd zarostu? — Doradzamy jak stosować i jaki wybrać!

przez Artykuł sponsorowany
balsam do brody, kosmetyk do pielęgnacji zarostu

Balsam do brody bardzo korzystnie wpływa na wygląd brody i wąsów. Dzięki zawartości składników o złożonym działaniu balsam do brody może odżywiać, nawadniać oraz pomagać stylizować zarost każdego dnia. Dowiedz się więcej o typowo męskich kosmetykach do brody z naszego artykułu i wybierz najlepszy dla siebie! 

Balsam do brody — jak stosować i gdzie kupić?

Balsamy do brody dzielą się na dwie główne kategorie, chociaż nie zawsze w opisie produktów znajdziemy przyporządkowanie do konkretnej z nich. Warto jednak czytać opis zawartości i opis produktu producenta. Tam powinny znajdować się informacje, do jakiego rodzaju pielęgnacji dany balsam do brody najlepiej się sprawdzi. Duży wybór kosmetyków męskich tego typu znajdziemy pod adresem: https://dlagentlemana.pl/. Profesjonaliści z pasją doradzą nam produkt doskonałej jakości, dedykowany do konkretnego problemu i rodzaju brody. Stosowanie balsamu do brody poprawia nie tylko wygląd, ale i samopoczucie! W składach balsamów do brody znajdują się też aromaty i zapachy, które doskonale pieszczą zmysły i pięknie pachną. Męskie nuty zapachowe wprawią w świetny nastrój na cały dzień!

Kiedy stosować balsam do brody?

Najlepiej każdego dnia. Balsamu można używać rano przed pracą, by wystylizować zarost i nadać mu pożądany kształt na cały dzień. Dla lepszego utrwalenia zarostu przez cały dzień najlepiej nakładać balsam po myciu i szczotkowaniu brody. Z kolei nawadniający i odżywczy balsam do brody lub olejek najlepiej stosować wieczorem po kąpieli.

Jaki balsam do brody wybrać — rodzaje 

Najprostszy podział na dwie kategorie balsamów do zarostu obejmuje — balsam do brody nawilżający oraz balsam do brody stylizujący. Pamiętajmy, że oba rodzaje balsamów mogą łączyć niektóre składniki. Na przykład zarówno jeden, jak i drugi rodzaj balsamu do brody może zawierać żywice stylizujące lub witaminy i substancje odżywcze. W zależności od tego, który rodzja wybierzemy, możemy się spdoziewać nieco innego efektu, a to ważne dla naszej stylizacji. 

  • Balsam do brody stylizujący — Jeśli zależy nam głównie na tym, by produkt do męskiej pielęgnacji pomagał wystylizować zarost, to oczywiście poszukujemy balsamu do brody pod tym kątem. Warto poza opisem przyjrzeć się składom męskich kosmetyków. Stylizujące balsamy do brody mają w składzie przewagę żywic i innych substancji wspierających utrzymywanie nadanego kształtu brodzie i wąsom. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli zależy nam na silnym utrwaleniu, to najlepiej wybrać po prostu wosk do brody. Sztywny wosk doskonale się sprawdzi w przypadku wymyślnych stylizacji i np. podwijanych wąsów. 
  • Balsam do brody nawilżający — Nawilżające balsamy do brody mają lekką konsystencję i sprawiają mniejszy kłopot podczas aplikacji niż balsamy do brody z dużą ilością żywic (stylizujące). Niektóre nawilżające balsamy do brody konsystencją przypominają emulsję, inne gęsty krem. Zawsze najlepiej rozsmarować najpierw balsam w dłoniach, by uniknąć nierównomiernego rozprowadzenia po zaroście. Zbyt duża ilość nawet lekkiego balsamu może zbytnio obciążyć zarost. 

Czy balsam do brody wystarczy? 

Dla jeszcze bardziej intensywnej pielęgnacji warto rozejrzeć się jeszcze za kilkoma produktami oraz urozmaicić swój poranny rytuał o dodatkowe akcesoria do brody. Pośród męskich kosmetyków pomocnych w nawilżaniu brody znajdziemy olejki do brody. Te zmiękczające i naładowane witaminami produkty, świetnie zmiękczają i nawilżają brodę. Szampon do zarostu tez nam się przyda, szczególnie jeśli używamy dużo produktów do stylizacji. Z polecanych i bardzo pomocnych akcesoriów do pielęgnacji brody i wąsów znajdują się również maszynka na żyletki wielorazowego użytku — która doskonale ogolimy boki czy policzki, by nadać oczekiwany kształt brodzie, czy wąsom oraz na koniec — kartacz. Kartacz do brody wyszczotkuje splątane włoski, wymasuje skórę pod zarostem i pomoże zachować świetny wygląd brody i wąsów na co dzień. Wiele z produktów tego typu dostępnych jest w męskich zestawach, gdzie od razu możemy zakupić komplet kosmetyków i akcesoriów do brody.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej