Zestaw do hybrydy dla alergików – na co zwrócić uwagę?

przez Materiał zewnętrzny
zestaw do hybrydy dla alergików

Jakie powinny być hybrydy? Przede wszystkim bezpieczne! Warto wypróbować ich hipoalergiczne wersje. A jeśli szukasz ekonomicznych rozwiązań, możesz kupić cały zestaw delikatniejszych produktów.

Zestaw do hybrydy – wersja dla alergików

Osoba podatna na uczulenia lub taka, która przeszła alergię na lakiery hybrydowe, musi szczególnie zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Nawet jeśli zdarzyła Ci się w przeszłości nieprzyjemna sytuacja związana z robieniem manicure’u, nie musisz rezygnować z niego na zawsze. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, czyli wyborze dobrych produktów, odpowiedniej aplikacji oraz dokładnym usunięciu hybryd. Pomogą Ci w tym właściwie skomponowane zestawy.

Hipoalergiczny zestaw do paznokci hybrydowych

Reakcja alergiczna na kosmetyki może dotknąć każdą z nas. Dotyczy to także produktów wykonanych tylko z naturalnych składników! Czy w takim wypadku lepiej ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne do minimum? Wiele kobiet, nawet jeśli doświadczyło kiedyś uczulenia na własnej skórze, nie chce rezygnować z wygody, jaką dają lakiery hybrydowe. Odpowiedzią na dylematy mogą być warianty hipoalergiczne. Zestaw do hybrydy, który składa się wyłącznie z takich produktów, oferuje np. Cosmetics Zone. Znajdują się w nim baza, top coat i kilka kolorowych lakierów, które możesz dobrać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Do wyboru będziesz miała też wersję zestawu, który pozwoli wykonać stylizację matową.

Zestaw hipoalergicznych lakierów Cosmetics Zone

Zadbaj o siebie i wypróbuj hipoalergiczne lakiery

Hipoalergiczne hybrydy mają przede wszystkim delikatniejsze składy. Są pozbawione najbardziej drażniących substancji. Warto mieć na uwadze, że minimalizują one ryzyko wystąpienia alergii, ale nie eliminują go zupełnie. Może się okazać, że uczuli Cię jeden składnik, który dla wielu innych kobiet jest zupełnie neutralny.

Warto też pamiętać o poprawnej aplikacji manicure’u hybrydowego. Zbyt grube warstwy trudniej utwardzić. To właśnie półpłynna hybryda, która spływa na skórki, może być jedną z przyczyn problemu. W końcu to produkt do paznokci, a nie skóry, dlatego należy szczególnie unikać bezpośredniego i długotrwałego kontaktu ze skórkami.

Przedłużanie paznokci nie dla alergiczek?

A co z dodawaniem naszej płytce centymetrów? Z pomocą może przyjść zestaw do hybryd i przedłużania paznokci, w którym znajdują się produkty z linii hipoalergicznej. Nie każda z nas wie, jakie powinny być bezpieczne składy hybryd. W tym wypadku robi to za nas profesjonalista, który się na tym zna. W takim zestawie znajdziesz odpowiednią bazę przedłużającą, np. żelową, kolorowy lakier i top coat w wersji klasycznej lub matowej.

A może zestaw do ściągania hybryd?

Nie tylko odpowiednie zaaplikowanie hybrydy jest ważne. Należy ją także bardzo starannie i dokładnie usunąć. W tym wypadku pomocny może się okazać specjalny zestaw. Zwróć uwagę, czy znajdują się w nim potrzebne akcesoria, czyli bloczek polerski i pilnik do paznokci. Dobrze by było, by zestaw zawierał aceton kosmetyczny lub produkt typu hybrid remover. W niektórych zestawach są płatki folii aluminiowej z przyklejonymi do nich wacikami. Wystarczy nasączyć je acetonem i owinąć nimi paznokcie na kilka minut.

Pamiętaj, że aceton kosmetyczny jest substancją, która może podrażnić lub wysuszyć delikatną skórę. Zadbaj, by zarówno aplikacja, jak i usuwanie hybrydy odbywały się w pomieszczeniu z dobrą cyrkulacją powietrza. Możesz na wszelki wypadek lekko uchylić okno. Po zdjęciu hybrydy warto nałożyć na paznokcie i skórę palców oliwkę. Na szczęście kompletny zestaw do usuwania hybrydy będzie zawierał także i ten produkt.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej