Soczyste Greenery – najmodniejszy kolor roku 2017 wg Pantone

przez EcoAndWell
Kolor roku Pantone 2017 Greenery, odcień, makijaż w najmodniejszym kolorze

Wyłoniony przez Pantone kolor roku 2017 chyba nie może być bardziej spójny z filozofią EcoAndWell.pl. Inspirowanie się naturą… Zdrowe jedzenie… Ekologiczny styl życia… Troska o środowisko naturalne… Oto jakie idee stoją za greenery!

Greenery – jaka to właściwie barwa?

Greenery to odcień zieleni, który zawiera w sobie całkiem sporo słonecznych, żółtych tonów. Jest niezwykle świeży i napawający optymizmem. Nam kojarzy się z wczesną wiosną, nowym początkiem, wolnością, bujną roślinnością i piknikiem na trawie. Wprost zachęca do tego, by odciąć się od wszelkiej elektroniki, usiąść i po prostu wypocząć gdzieś na świeżym powietrzu. Chyba wszyscy zaczynamy odczuwać przesyt sztuczności i nowoczesnej technologii w naszym życiu, skoro nawet projektanci (m.in. Gucci i Michael Kors) w trakcie Nowojorskiego Tygodnia Mody postawili na powrót do natury i zaproponowali mnóstwo ekologicznych, soczyście zielonych stylizacji.

Greenery – kolor roku 2017 – w szafie i makijażu

Właśnie à propos mody… Greenery to mimo wszystko odcień nieco kontrowersyjny i nie wszyscy są przekonani co do jego obecności w swojej garderobie.

Z czym właściwie łączyć taką zieleń? Specjaliści doradzają jasne, neutralne kolory oraz całą gamę pastelowych barw. Pamiętaj jednak, że Greenery wcale nie musi zdominować Twojej kreacji. Możesz przemycić go także w postaci dyskretnej biżuterii, paska, butów, a nawet… wiosennego makijażu! Uwaga: takowy cień do powiek będzie się prezentował szczególnie frapująco, jeżeli masz włosy rude lub blond.

Oczywiście po intensywną zieleń najchętniej sięgamy wiosną i latem, natomiast Pantone nakłania nas, by nie stronić od tej barwy również jesienią i zimą. Wystarczy odrobina fantazji! Greenery potrafi wnieść w otoczenie naprawdę dużo radości, więc warto spróbować.

 Greenery we wnętrzu

Kolor roku Pantone 2017 może z powodzeniem zagościć w Twoim domu w postaci ciekawych stylistycznie akcentów, np. zielonej poduszki, kocyka, pojemników na żywność, bieżnika na białym obrusie czy chociażby podstawki z rzeżuchą.

Przede wszystkim Greenery nie tylko może, ale wręcz powinien na stałe zakorzenić się w Tobie samej. Nie kolor, a idee, które odzwierciedla. Pantone zachęca bowiem do minimalizmu. Do kupowania mniej rzeczy, za to trwalszych i lepszych jakościowo. Do stosowania naturalnych produktów. Do życia w zgodzie z ekologicznymi trendami. Do zwolnienia tempa, dotlenienia organizmu i wewnętrznej regeneracji. Podpisujemy się pod tym obiema rękami.

I tego też życzymy Ci w 2017 roku – byś znalazła czas na to, by zatrzymać się choć na chwilę, uspokoić umysł i odetchnąć pełną piersią. Niech greenery zagości w Tobie – niezależnie od tego, czy znajdzie się fizycznie w Twojej szafie bądź mieszkaniu. :-)

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej