Tatuaż – historia pisana na skórze

przez Artykuł sponsorowany

Do niedawna tatuaże kojarzyły się z marginesem społecznym, dziś całkowicie zmieniły swój charakter. Nie są już modą czy młodzieżowym trendem – stały się faktem kulturowym niezależnym od wieku i płci. Co sprawiło, że tatuowanie skóry zyskało tak dużą popularność i uznanie jako sztuka?

Wyrazić siebie poprzez sztukę

Mimo że nadal można zauważyć pewne uprzedzenia, to coraz więcej ludzi ma potrzebę wyrażania swojej indywidualności i tożsamości poprzez tatuowanie skóry. Można zauważyć, że tatuaż przeszedł drastyczną ewolucję z symbolu marginalnego do wyrażania siebie poprzez sztukę zdobienia ciała.

Jest wiele przyczyn, dla których ludzie decyduje się na tatuaż. Jedni wykonują go, aby wyrazić swoją przynależność do grupy, jaką stanowi rodzina czy przyjaciele, wykonując portrety bliskich osób, robiąc z bliską osobą takie same lub integralne wzory. Inni tatuują się, aby uwiecznić pamięć ważnych momentów w swoim życiu, takich jak data urodzenia dziecka czy ulubiony cytat. Ważnym powodem jest też potrzeba przykrycia blizn lub zmian skórnych, co może wpłynąć pozytywnie na samoocenę. W końcu niektórzy decydują się na tatuaż, aby ozdobić swoje ciało, podkreślając jego kształt i kontur lub zamanifestować swój indywidualizm.

Wygoda i świadomy wybór

Coraz większa świadomość i dostępność dobrych studiów tatuażu sprawia, że wybór artysty, który wykona tatuaż, często jest przemyślany i dopracowany. Coraz rzadziej jest też robiony spontanicznie. Co wpływa na to, że tak często ludzie decydują się na tatuaż?

  1. Aplikacje i strony internetowe

Platformy  internetowe pomagają przygotować się na spotkanie z tatuażystą. Popularny w sieci  INKsearch, jest miejscem, gdzie miłośnicy tatuażu szukają inspiracji – wpisując motywy, które ich interesują lub wgrywając zdjęcie, na podstawie którego sztuczna inteligencja sama podsuwa inspiracje. Ponadto, można też przejrzeć portfolio artysty, sprawdzić biografię i informacje w jakich stylach się specjalizuje. Można też łatwo skontaktować się z artystą i umówić na sesję. Wszystko w jednym miejscu, sprawnie, kompleksowo i bez wychodzenia z domu.

  1. Bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera w studiach tatuażu

Studia tatuażu zmieniły swoje wnętrza. Właściciele chcą, żeby klient czuł się swobodnie i bezpiecznie. W przestronnych salonach można znaleźć wygodne kanapy, profesjonalny sprzęt i sterylność. Można napić się dobrej kawy i porozmawiać z managerem, który odpowie na wszystkie pytania.

  1. Profesjonalizm  artysty

Tatuażyści, to bardzo często osoby z wykształceniem artystycznym, mający też świadomość biznesową. Tworzą projekt razem z klientem, słuchając jego potrzeb i dopasowując tatuaż do anatomii ciała.

Tatuaż jest osobistym projektem, który nadaje kształt historii stworzonej przez naszą indywidualność. Każdy tatuaż jest unikalny i wyjątkowy, a jego znaczenie zależy od osoby, która go nosi. Można powiedzieć, że tatuaż to nie moda, to historia samego siebie wyrażana poprzez skórę. Jest pamiątką i wspomnieniem, które pozostanie zawsze, niezależnie od czasu czy odległości.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej