Soczewki kontaktowe – jak wybrać te najlepsze? Sprawdzone sposoby

przez Materiał zewnętrzny

Do zakupu soczewek kontaktowych warto podejść z powagą i przygotowaniem. Dlaczego? Bo soczewki to produkt medyczny, który ma zagwarantować skuteczną korekcję wzroku. Musi być więc dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu. Ma przecież leczyć i gwarantować komfort, nie szkodzić, prawda? Istotna jest nie tylko wartość wady wzroku podana na recepcie wydanej przez okulistę. Przy współczesnej mnogości soczewek kontaktowych na rynku cenna jest umiejętność wybrania tych, o parametrach, odpowiadających jak najlepiej Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Jak wybierać najlepsze soczewki kontaktowe? Istnieje kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów.

Wybór soczewek kontaktowych dedykowanych jednej wadzie wzroku

Jeśli borykasz się z krótkowzrocznością, nie ma sensu, byś przeglądał produkty dedykowane astygmatykom lub osobom z prezbiopią. Poszukiwania najlepszych soczewek zacznij więc od zawężenia oferty odwiedzanego sklepu do wyłącznie tych produktów, które są przeznaczone do korekcji posiadanej przez Ciebie wady wzroku.

Wybór jednego producenta

Proces wyselekcjonowania najlepszych soczewek kontaktowych można oprzeć na wyborze jednego producenta i przebieraniu wyłącznie w pochodzących od niego produktach. Choć marek na rynku jest dość dużo, kilka z nich cieszy się szczególną renomą u klientów na całym świecie. To z pewnością marki takie, jak: ACUVUE®, Air Optix, PureVision, Dailies i Biofinity. Tym z pewnością możesz zaufać. A może cenisz właśnie nowe, dopiero rozwijające się firmy i to je chcesz wspierać, dokonując zakupu ich produktów? Poznaj więc soczewki marek #bioview, AquaView i FitView.

Wybór soczewek kontaktowych o konkretnym trybie stosowania

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem i już wiesz, z których typów soczewek korzysta Ci się najlepiej, skup się na przeglądaniu produktów konkretnego rodzaju – soczewek jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych lub rocznych. W ten sposób wyeliminujesz sporo produktów, na które i tak byś się nie zdecydował, a które z pewnością by Cię rozpraszały i utrudniały podjęcie ostatecznej decyzji. Określ też, czy interesują Cię soczewki korekcyjne, czy może tzw. zerówki – do zmiany koloru tęczówek. A może kolorowe, ale przeznaczone do korekcji wady wzroku?

Określ zakres cenowy – ile możesz i chcesz wydać na soczewki kontaktowe

Rynek soczewek kontaktowych jest bardzo zróżnicowany. Można z łatwością znaleźć bardzo tanie i bardzo drogie produkty, a także wiele, będących pośrodku. Dostępne są zarówno oryginalne, markowe soczewki, jak i zamienniki. Cena uzależniona jest jednak nie tylko od renomy producenta, ale przede wszystkim od rodzaju soczewek (typu ich stosowania) oraz zastosowanych rozwiązań, sprzyjających komfortowi i bezpieczeństwu. 

Aby skutecznie zawęzić ofertę i zwiększyć szansę na satysfakcjonujący, a przy tym szybki zakup, skorzystaj z rozwiązania proponowanego przez wiele sklepów – określ “widełki” cenowe, czyli budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup soczewek kontaktowych.

Przeglądaj oferty z promocjami

Sklepy internetowe z soczewkami kontaktowymi często organizują rabaty i promocje, dlatego poszukując idealnych soczewek kontaktowych, nie zapomnij zajrzeć też tam. Może akurat znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania i potrzeby, a jednocześnie związany będzie z atrakcyjniejszą ceną niż zwykle.

Korzystaj z rankingów soczewek kontaktowych

Najlepsze soczewki w lipcu, grudniu, a może styczniu danego roku? Najlepsze soczewki jednodniowe, miesięczne albo dwutygodniowe? A może najlepsze soczewki dla astygmatyków? Rankingi soczewek kontaktowych to doskonały pomysł wdrażany przez coraz więcej sklepów internetowych. Podobnie jest z rankingiem soczewek kontaktowych w sklepie Szkla.com, prezentującym zestawienia 10 najlepszych soczewek jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, progresywnych, kolorowych i torycznych dla danego miesiąca, uwzględniających także płyny do soczewek oraz krople do oczu.  

To podstrony, na których zbierane są zestawienia najpopularniejszych, czyli najczęściej kupowanych modeli, ale nie tylko! Coraz częściej rankingi przyjmują interaktywną formę, w której jako klient możesz określić, jakie soczewki Cię interesują – jaki typ, jaka marka, jaka cena, jaka wielkość opakowania. Jednym słowem, zamiast samodzielnie przedzierać się przez rozbudowaną ofertę sklepu, wchodzisz w ranking, wykonujesz kilka kliknięć i dostajesz spersonalizowany zestaw produktów, wśród których z pewnością znajduje się ten pożądany.

Rankingi soczewek kontaktowych to rozwiązanie doskonałe zarówno dla osób, które szukają swoich pierwszych soczewek, jak i dla zaawansowanych użytkowników, regularnie uzupełniających zapasy. Rynek optyczny stale się powiększa, dlatego nietrudno przeoczyć pojawienie się nowego produktu – może o podobnych parametrach technicznych, a w atrakcyjniejszej cenie? Korzystaj z rankingów regularnie, a będziesz trzymać rękę na przysłowiowym pulsie, wiedząc, że nic Cię nie omija.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej