Mądre książki dla dzieci: prezent, który rozwija

przez EcoAndWell
mądre książki dla dzieci

Czytanie pozwala otworzyć umysł, kształtować światopogląd oraz poznać różne postawy i sytuacje, których nasze pociechy nie miały okazji jeszcze doświadczyć. Zagłębienie się w świat literatury uczy tolerancji, pokazując jak różnorodni jesteśmy zarówno my, jak i nasze otoczenie. Przynosi też czysto praktyczne korzyści – większość ludzi to wzrokowcy, którzy dzięki przebieganiu przez kolejne linijki tekstu, uczą się mimowolnie zasad poprawnego posługiwania się językiem, w jakim została napisana dana książka. Aby jednak lektura przyniosła wszystkie te korzyści, warto kupować na prezent mądre książki dla dzieci.

Mądre książki dla dzieci poniżej 7 lat

„Jesteś kimś wyjątkowym”, Martyna Broda

Relaksacje dla dzieci – ta książka autorstwa Martyny Brody to optymistyczna i w przepiękny sposób ilustrowana pozycja dla rodziców i dzieci, które charakteryzują się niespożytą energią. Autorka opisuje metody relaksacyjne, pomagające maluchom się wyciszyć i odprężyć. Każde ćwiczenie jest zilustrowane tak, aby dobrze zrozumieć, jak je wykonać.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, Justyna Bednarek

Niezwykłe odkrycie w kategorii literatury dziecięcej ostatnich kilku lat. Autorka, Justyna Bednarek, opisuje losy nieustannie ginących w domu skarpetek. Choć motyw ten wydaje się bardzo pospolity, to w miarę czytania przekonujemy się, że główne bohaterki, czyli skarpetki-uciekinierki, czekają naprawdę niezwykłe losy. Niezwykła, pouczająca i wciągająca opowieść.

„Felek i Tola”, Sylvia Vanden Heede

Ciepła, urocza i mądra książka o przyjaźni. Autorka kreuje świat, w którym kwitnie przyjaźń pomiędzy leśnymi przyjaciółmi – lisem Felkiem i zającem Tolą. Świetna pozycja dla maluchów, które rozpoczynają przygodę czytelniczą. Fragmenty dużą czcionką zachęca je do własnych prób poskładania literek.

„Wielka księga supermocy”, Susanna Isern i Rocio Bonilla

Pisarki ukazują najmłodszym, jak wiele można w życiu zdziałać dzięki swoim zainteresowaniom. Wszystkie postacie, wykreowane przez autorki, posiadają własną supermoc. Warto podkreślić, że książka ma bardzo wartościowy wydźwięk. Przekazuje, że samo posiadanie jakiejś zdolności to nie wszystko, a bez pracy włożonej w rozwijanie talentu, trudno osiągnąć marzenia.

Mądre książki dla dzieci od 7 do 13 lat

„Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci”, Michael Bird

Autor przedstawia czytelnikom świat sztuki. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie zainteresuje to większości dzieci. Warto jednak zaufać autorowi – opisuje on dzieła sztuki w tak oryginalny i wciągający sposób, że od tej lektury trudno jest się oderwać.

„Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” Dean Burnett

Tytuł prawdopodobnie przemówi do dużej liczby dzieci w podanym przedziale wiekowym. Dean Burnett, znany neurobiolog, opisuje w przystępny sposób, skąd biorą się często zupełnie dla najmłodszych niezrozumiałe zachowania rodziców. Przeczytanie tej lektury będzie korzystne również dla rodziców. Poznanie perspektywy dzieci, spojrzenie na siebie ich krytycznym wzrokiem może okazać się niezwykle pomocne w codziennych negocjacjach ;)

„Co robić gdy się martwisz”, Dawn Huebner

Ten poradnik psychologiczny dla dzieci, to skarbnica wiedzy na temat strategii pomocnych w radzeniu sobie z lękiem. Dzięki tej książce dziecko zrozumie lepiej emocję, jaką jest lęk, oswoi się z nią i nauczy się, jak się z nią obchodzić.

„Awaria”, Joanna Wachowiak

Pisarka przedstawia dom, który jest przepełniony elektroniką. Główni bohaterowie: Tymek, Maciek i Anita, muszą poradzić sobie z niespodziewaną awarią, która przewraca ich nastoletnie życie do góry nogami. Pozycja o oryginalnej fabule, która trzyma w napięciu i każe się zastanawiać, co przyniesie kolejna strona.

Szukasz mądrych inspiracji? Zapraszamy do lektury tych artykułów:

Innych zainteresowały również

1 komentarz

Choinki na pniu 12 sierpnia 2021 - 11:19

Książki to zdecydowanie najlepszy rodzaj prezentu. Nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także poszerzają zasób słownictwa, a także są świetną bazą do nauki :)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej