Jak szybko się ogrzać zimą? 4 niezbędniki, które musisz mieć pod ręką

przez Materiał zewnętrzny
Jak się rozgrzać

Ujemna temperatura raczej nie spotyka się z dużym optymizmem wśród większości osób. Zima może być trudną porą roku w szczególności dla zmarzluchów. Jeśli należysz do tej grupy, to nasz poradnik „jak szybko się ogrzać zimą” pomoże Ci przetrwać w ciepełku zimowe miesiące.

Niezbędnik 1: Ciepła herbata

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w pracy, ciepłe napoje są zawsze dobrym rozwiązaniem, by szybko rozgrzać organizm. Herbata czy gorąca czekolada w kilka chwil potrafią Twój komfort cieplny. Jeśli najczęściej chłód doskwiera Ci na dworze, to dobrym pomysłem może być przygotowanie herbaty do termosu przed wyjściem z domu.

Wskazówka: Niektóre przyprawy mogą dodatkowo wzmocnić efekt rozgrzania organizmu. Dodaj do herbaty nieco imbiru lub cynamonu[1], by przyspieszyć krążenie krwi, rozszerzyć naczynia krwionośnie i szybciej dostarczyć sobie jak najwięcej ciepła.

Niezbędnik 2: Ciepłe skarpetki i czapka

Na pewno kojarzysz staropolskie przestrogi: „ubierz czapkę, bo ciepło ucieka przez głowę”. W tym empirycznym spostrzeżeniu jest ziarnko prawdy. Okazuje się, że brak czapki może odpowiadać za straty ciepła na poziomie kilkunastu procent. Nie chroniąc głowy, wychładzasz swój organizm. Ciepłe skarpetki nie są już powiązane z żadną filozofią, gdyż po prostu stopa jest najbliżej zimnego podłoża, więc nieodpowiednie obuwie przyczyni się do Twojego marznięcia.

Nawet gdy wrócisz już do pomieszczenia, to polecamy Ci na chwilę pozostawić czapkę i ciepłe skarpety – pod warunkiem, że są suche – aby Twojemu organizmowi łatwiej było utrzymać ciepło.

A jeśli Twoje buty często przemakają, to polecamy Ci zawsze przed wyjściem zostawiać parę skarpetek na ciepłym kaloryferze. Po powrocie do domu będziesz mogła z ich pomocą szybko ogrzać organizm, a przemoczone lub po prostu nieco schłodzone temperaturą skarpetki porzucisz do kąta.

Niezbędnik 3: Ciepłe swetry na prawdziwe mrozy

Awaryjne ogrzewanie nie będzie Ci potrzebne, jeśli zdecydujesz się ubrać cieplejszy sweter. Sweter z wełny merino lub modele o grubym splocie pozwolą Ci odpowiednio wyizolować organizm od chłodu i zapewnią odpowiedni poziom ciepła. To jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na to, by nie przemarznąć i szybko się ogrzać w razie potrzeby.

Obecnie w sklepach znajdziesz setki przeróżnych swetrów i polarów, dlatego może być trudno znaleźć i wybrać model o odpowiednich funkcjach. W takiej sytuacji bardzo pomocna może być platforma Modago. Na tej jednej stronie znajdziesz kilkaset różnych modeli swetrów od kilkudziesięciu znanych marek. Możesz użyć filtrów, by szybko znaleźć odpowiedni sweter, co pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę sporo czasu!

A aktualnie możesz także zaoszczędzić na Modago niemałą ilość pieniędzy. W dziale „swetry damskie wyprzedaż” stworzona jest specjalna kolekcja ciepłych swetrów dla kobiet, które nie lubią przepłacać! Jeśli należysz do tej grupy, to jest to doskonała okazja, żeby wyposażyć się w parę grubych swetrów, bez wydawania „grubej” gotówki.

Niezbędnik 4: Termofor lub ogrzewacze chemiczne

I na koniec zostawiliśmy broń ostateczną w walce z zimnem: termofor. Termofor wypełniony gorącą wodą pomoże Ci szybko ogrzać ręce, nogi czy nos, nawet jeśli temperatura w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka. Ze względu na to, że nie zawsze możemy uzupełniać termofor gorącą wodą, to jego alternatywą są ogrzewacze chemiczne wypełnione specjalnym płynem, który rozgrzewa się po naciśnięciu przycisku. Taki gadżet z pewnością doceni każdy zmarzluch!

Jak szybko się ogrzać zimą? Podsumowanie

Jak sama widzisz, zadbanie o swój komfort cieplny – nawet w najbardziej mroźne wieczory – wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że zadbasz o podstawy, takie jak:

  • ciepły sweter,
  • ciepłe skarpetki,
  • gruba czapka
  • i natychmiastowe „rozmrażacze” wewnętrzne i zewnętrzne, czyli ciepła herbata lub termofor. ?

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Ci się uchronić przed zimnem i już nigdy w popłochu nie będziesz szukać odpowiedzi na pytanie, jak szybko się ogrzać zimą!


[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26758574/

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej