Stwórz swoje własne domowe SPA

przez Materiał zewnętrzny
domowe spa

Duża liczba obowiązków, codzienny stres i szybkie tempo życia potrafią przytłoczyć. Dlatego warto znaleźć choć godzinę w tygodniu, by zrelaksować się i zrobić coś tylko dla własnej przyjemności. Co najlepiej cię odpręży i zadba jednocześnie o twoje ciało i umysł? Oczywiście SPA! Wcale jednak nie musisz wyjeżdżać do drogiego hotelu. Relaksujący seans SPA możesz przygotować we własnej łazience i to małym kosztem. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Dobra atmosfera podstawą relaksu

Jaka jest przewaga domowego SPA nad tym wykupionym w hotelu? Na pewno koszt – cena luksusowego SPA potrafi zwalić z nóg, a wykupienie kilku takich dni w hotelu czasami po prostu przekracza możliwości zwykłego zjadacza chleba. Ale nie tylko niższy koszt jest zaletą. W domowym SPA możesz sama wykreować dokładnie taką atmosferę, która pozwoli ukoić twoje ciało i zmysły – bez narzuconych ram i niekiedy krępującej obecności osób trzecich.

Jak stworzyć relaksujący klimat we własnej łazience – taki, w którym zapomnisz o problemach, ukoisz nerwy i odprężysz swoje ciało i umysł? Zacznij od… posprzątania swojej łazienki. Czyste pomieszczenie pozwoli ci się zrelaksować i uspokoić natłok myśli. Upewnij się również, że nikt nie będzie ci przeszkadzać.

Następnie krok po kroku obudź wszystkie swoje zmysły. Wprowadź się w relaksujący nastrój i przygaś światło do minimum. Zastosuj aromaterapię i zapal zapachowe świece – ich światło wprowadzi cię w błogi nastrój, a ulubione zapachy umilą twoje SPA. Wolisz relaksować się w ciszy czy przy dźwiękach ulubionej muzyki? A może to dobra okazja, by posłuchać audiobooka? To twój czas, więc decyzja należy tylko do ciebie!

Znajdź więcej porad na to, jak przygotować domowe SPA w domu na: https://ecospa.pl/domowe-spa-jak-przygotowac-spa-w-domu.

Peeling do twarzy i ciała – rewitalizacja twojej skóry

Domowe SPA warto rozpocząć od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry twarzy. Efekt głębokiego oczyszczenia uzyskasz, jeśli zastosujesz peeling. Dlaczego warto regularnie, przynajmniej raz na tydzień, go stosować?

Skóra po takim zabiegu jest oczyszczona i przygotowana do kolejnych kroków pielęgnacji. Peeling usuwa martwy naskórek, zanieczyszczenia oraz odblokowuje pory. Do wyboru masz dwa rodzaje peelingu: enzymatyczny lub mechaniczny, choć na rynku kosmetycznym możesz znaleźć też peelingi mieszane enzymatyczno-mechaniczne.

Peeling enzymatyczny jest delikatniejszy i idealnie sprawdzi się do cer bardziej problematycznych takich jak cera wrażliwa i trądzikowa. Możesz kupić gotowy kosmetyk peelingujący lub pokusić się o stworzenie domowego produktu, np. z enzymu z ananasa i kwasu hialuronowego (gotowy zestaw DIY znajdziesz na Ecospa: https://ecospa.pl/zestawy-kosmetykow-diy).

Peeling mechaniczny ma mocniejsze działanie i polega na ścieraniu naskórka za pomocą kosmetyku z peelingującymi drobinkami – np. ze zmielonych pestek owoców. Jeśli zależy ci na prostym i naturalnym peelingu, postaw na korund. Najłatwiejszym sposobem na zastosowanie korundu jest wymieszanie go z ulubionym żelem lub pianką do mycia twarzy i umycie buzi taką mieszanką.

By uzyskać efekt aksamitnej skóry, stosuj peelingi również na ciało. Na rynku znajdziesz gotowe peelingi o oszałamiających zapachach, które fantastycznie wpiszą się w nastrój domowego SPA. Możesz też stworzyć naturalny domowy peeling, wykorzystując składniki, które masz zawsze pod ręką: cukier, fusy po kawie, zmielone płatki owsiane lub wspomniany wcześniej korund. Wart uwagi jest peeling algowy lub solny z Morza Martwego – dostępne na Ecospa.

Peelingi sprawią, że twoja skóra nabierze blasku i zdrowego kolorytu i będzie miękka w dotyku.

jak zrobić spa w domu

Maseczka do twarzy – czego potrzebuje twoja skóra?

SPA nie mogłoby się odbyć bez maseczki na twarz. Taki zabieg stanowi kropkę nad i świadomej pielęgnacji. W zależności od rodzaju maseczki mogą oczyszczać, nawilżać, odżywiać lub przywracać blask zmęczonej cerze.

Przyjrzyj się potrzebom swojej skóry. Czego potrzebuje ona dzisiaj? Jeśli zauważasz suche skórki, a twarz jest ściągnięta, dobrym wyborem będzie maseczka nawilżająca, np. maska algowa typu peel-off. Twoja cera jest poszarzała? Wypróbuj maseczkę z zielonej herbaty, która odżywi skórę i nada jej blasku. Borykasz się z zaskórnikami? W walce z nimi idealnie sprawdzą się maseczki z glinek kosmetycznych.

Nałóż wybraną maseczkę na oczyszczoną twarz i przygotuj się na relaksującą kąpiel.

Relaksująca kąpiel – przyjemne zwieńczenie domowego SPA

Kąpiel to punkt kulminacyjny domowego SPA i jednocześnie jego najprzyjemniejsza część. Trudno znaleźć coś bardziej relaksującego niż pobyt w ciepłej i pachnącej wodzie przy blasku świec i dźwiękach ulubionej muzyki.

By kąpiel była pożyteczna nie tylko dla twojego umysłu, ale i ciała, pamiętaj, żeby nie trwała ona zbyt długo. Dłuższe niż 20-minutowe pluskanie się w ciepłej wodzie może wysuszać skórę, zwłaszcza jeśli woda jest zbyt gorąca.

Do wody możesz dodać płyny do kąpieli, które wytworzą przyjemną piankę. Zwracaj uwagę na składy – te mocno pieniące się mogą zawierać składniki typu SLS, które wysuszają skórę. Lepszym wyborem będą naturalne sole, pudry i płyny do kąpieli, które oprócz miłego zapachu odżywią i nawilżą twoją skórę.

Możesz do wanny wrzucić też kule musujące – kupisz gotowe w sklepach z naturalnymi kosmetykami lub możesz wykonać je sama – receptury i gotowe zestawy DIY, np. na różane kule do kąpieli, znajdziesz na Ecospa.

spa w domu, domowe spa

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej