Jaki hydrolat do cery suchej? Ułatwiamy wybór

przez EcoAndWell
hydrolat do cery suchej, hydrolat lawendowy, z bławatka, malinowy, woda różana, mydłostacja, ajeden, la le, nacomi, make me bio, nature queen, wybór hydrolatu

Hydrolat do cery suchej ma za zadanie przed wszystkim nawilżać cerę i pomóc to nawilżenie utrzymać. Nawilżona cera jest bowiem mniej skłonna do podrażnień, zmarszczki są na niej mniej wyraźne, a makijaż dłużej zachowuje świeżość. Warto więc poszukać hydrolatu, który suchej cerze zapewni komfort i odpowiednią pielęgnację.

Jaki hydrolat do cery suchej? Jak go wybrać?

Hydroalt jest kosmetykiem o prostym składzie – to woda kwiatowa, która przejmuje właściwości rośliny z której powstaje. Od użytej rośliny zależą więc właściwości danego kosmetyku.

Zobacz więcej: Hydrolaty – co to jest i jak je stosować?

Szukając hydrolatu do cery suchej zwróć uwagę jakie inne właściwości oferuje roślina, z której powstał. Dzięki temu pełniej zaspokoisz potrzeby twojej cery. Z powodzeniem znajdziesz hydrolat do cery suchej dojrzałej czy wzmacniający naczynka krwionośne. Jakie więc wody kwiatowe sprawdzą się najlepiej w pielęgnacji cery suchej? Oto one.

Hydrolat jaśminowy – do skóry suchej i wrażliwej

Naturalne nawilżenie skóry to główna zaleta tego hydrolatu, jednak to nie wszystko. Jaśmin, którego drobne kwiaty kuszą intensywną wonią, nazywany jest często darem od Boga, lub kwiatem miłości, a w wielu częściach świata wykorzystuje się go w obrzędach religijnych. Posiada właściwości lecznicze oraz skutecznie nawilża suchą skórę twarzy, która jest bardzo wrażliwa i podatna na zaczerwienienia czy zatykające się pory, co może zaburzać gospodarkę wodno-lipidową. Jego działanie wpływa bardzo korzystnie na gładkość skóry i przywraca jej miękkość.

Wspaniałe efekty możesz osiągnąć, gdy wodę kwiatową z jaśminu zastosujesz w formie kompresu. Naskórek będzie zmiękczony i dogłębnie odżywiony, a włókna kolagenowe wzmocnione.

* Hydrolat jaśminowy znajdziesz w ofercie marek: Mohani, Mydlarnia Cztery Szpaki, Ajeden, Your Natural Side, Manufaktura Natura, Majru.

Hydrolat z lawendy – dla skóry suchej, dojrzałej, regenerujący

Hydrolat z lawendy to jedna z najbardziej uniwersalnych wód kwiatowych. Polubi go cera każdego rodzaju – tłusta, trądzikowa, sucha i dojrzała, jak i zniszczona. Jego działanie jest bardzo szerokie: łagodzi, regeneruje, działa przeciwzapalnie…

Charakterystyczny zapach lawendy ma działanie aromaterapeutyczne – relaksuje i rewitalizuje cały organizm. Uwzględnienie go w wieczornej pielęgnacji możesz nie tylko poprawić wygląd twojej cery, ale i jakość snu. Brzmi kusząco, czyż nie?

Wykorzystaj go także jako płyn wzmacniający włosy, który hamuje ich wypadanie. Zaaplikuj go na skórę głowy, aby załagodzić stany zapalne i na same włosy, aby uchronić je przed płowieniem pod wpływem słońca.  

* Polecamy hydrolat lawendowy marek: Fitomed, Ministerstwo Dobrego Mydła, Cztery Szpaki, Maufaktura Natura, La-Le.

Hydrolat różany – dla cery suchej, dojrzałej, naczynkowej

Pachnie iście po królewsku. Godne królowej ma także działanie. Woda różana nawilża, lekko napina skórę, delikatnie wygładzając zmarszczki, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Dzięki antocyjaninom i olejkowi eterycznemu obecnym w płatkach róży, wzmacnia naczynka krwionośne. Hydrolat z róży będzie najlepszym wyborem jeśli masz skórę suchą, dojrzałą i naczynkową.

Jak jeszcze możesz wykorzystać wodę różaną?

  • Spróbuj zrobić z niej kompres na zmęczone, opuchnięte okolice oczu. Zwilż kosmetykiem dwa płatki kosmetyczne, połóż je na powieki na 5-10 minut.
  • Zraszaj nią włosy dla poprawy ich nawilżenia i pięknego aromatu.
  • A skoro jesteśmy przy zapachu, spróbuj skropić nią poduszkę przed snem. Zapach róży poprawia bowiem samopoczucie i relaksuje.

* Gdzie kupić hydrolat różany? Polecamy marki: Mohani, Asoa, Ministerstwo Dobrego Mydła, Make Me Bio, Nacomi, Fresh&Natural, Fitomed, Cramy, Nature Queen.

Hydrolat bławatkowy – do cery suchej, naczyniowej, wrażliwej, z trądzikiem różowatym

Hydrolat z bławatka jest wyjątkowo bogaty w sole mineralne, szczególnie w mangan i potas, ale zawiera też wiele innych dobroczynnych składników. Jest ceniony głównie za właściwości przeciwzapalne, przeciwdziała zaczerwienieniom i łagodzi. To powody, dla których sprawdza się w pielęgnacji cery suchej wrażliwej i z trądzikiem różowatym.

Podobnie jak hydrolat różany, można go używać w kompresach na obrzęknięte oczy. Tę jego cechę cenią sobie szczególnie osoby noszące soczewki kontaktowe i walczące z cieniami pod oczami.

* Jaki hydrolat wybrać? Polecamy marki: Ajeden, Esent, Svoje, Fresh&Natural

Hydroalt kokosowy do skóry suchej, z egzemą

Hydrolat kokosowy różni się nieco od swoich kwiatowych odpowiedników. W jego przypadku, olej nie zostaje całkowicie oddzielony z kosmetyku w procesie destylacji i jego niewielka ilość unosi się na powierzchni. Z tego względu poleca się go w pielęgnacji skóry ze stanami zapalnymi czy egzemą. Pomaga też pozbyć się opryszczki i świetnie sprawdza się do nawilżania włosów.

* Hydrolat kokoswy ma w ofercie polska marka Ajeden

Hydroalt z aloesu – dla skóry suchej i wrażliwej

O nawilżających właściwościach aloesu wiedzą wszyscy. Dodatkowo roślina wpływa łagodząco na podrażnienia, jest bogata w witaminy i mikroelementy. Zawiera dużą dawkę przeciwutleniaczy, a co za tym idzie chroni skórę przed wolnymi rodnikami i zapobiega jej szybszemu starzeniu się. Szczegółowo o jego właściwościach i zastosowaniu piszemy tutaj: Hydrolat aloesowy – Nie próbowałaś? Czas to zmienić!

Wykorzystaj hydrolat z aloesu również dla wzmocnienia cebulek włosowych lub w profilaktyce przeciwłupieżowej. Wystarczy zaaplikować go bezpośrednio na skórę głowy.

Dowiedz się więcej: Jak stosować aloes na włosy?

* Hydrolat z aloesu mają w ofercie: Nature Queen, NaturalMe, Maudi Naturals, Oleiq

Hydroalt waniliowy – do cery suchej i dojrzałej

Do róży i lawendy dołączamy wanilię. Także ten hydrolat ma doskonałe właściwości nawilżające, a jednocześnie pozytywnie wpływa na nastrój. Otrzymywany przy destylacji olejków eterycznych ze strąków wanilii, na skórę działa odżywczo, wygładza zmarszczki, łagodzi podrażnienia i regeneruje.

Stosując go na włosy, wzmocnisz cebulki i ukoisz ewentualne stany zapalne.

* Polecamy hydrolat waniliowy marek: Mydłostacja, Ajeden.

Hydrolat malinowy – dla cery suchej, dojrzałej i zniszczonej

Pozyskiwany z owoców maliny, brzmi pysznie i idealnie wpisuje się w pielęgnację cery suchej, dojrzałej i zniszczonej. Dlaczego? Otóż, nawilża, zwiększa jędrność cery i regeneruje. Maliny to przecież bogactwo witamin, cennych kwasów owocowych i soli mineralnych. W naszej opinii, woda malinowa to jeden z ciekawszych kosmetyków, który wyraźnie poprawia kondycję skóry.

* Wybierz hydrolat malinowy: La-Le, Mydłostacja, Mokosh, oleiq, Manufaktura Natura.

Tonizujące właściwości hydrolatu pozwalają przygotować skórę do kolejnych zabiegów, a komfort który jest odczuwalny podczas jego stosowania oznacza, że skóra wraca do równowagi. Delikatna mgiełka otulająca twarz lub baza maseczki to znakomity pomysł na wykorzystanie kosmetyku. Z doświadczenia możemy ci polecić wody kwiatowe, które mają butelki z atomizerem. Możesz bezpośrednio spryskać nimi twarz lub skórę głowy. Jest to przyjemne szczególnie latem. O tej porze roku na stałe trzymamy wybraną wodę kwiatowa w lodówce i używamy jej jako odświeżającej mgiełki kiedy tylko przyjdzie nam ochota.

Znasz powyższe hydrolaty, napisz w komentarzu, która marka sprawdziła się u ciebie najlepiej.

Innych zainteresowały również

1 komentarz

Karolina 7 maja 2020 - 10:55

Juz jakiś czas temu przestalam używać toników do twarzy i przerzuciłam się na hydrolaty. Mam suchą cerę i ostatnio używałam różanego Nacomi. Dobrze się sprawdzał. Przede wszystkim nie ściągał i buzia od razu robila się gładsza, a skóra nawilżona. Po tym artykule kuszą mnie jeszcze hydrolat z aloesu i kokosowy :)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej