Świece sojowe – naturalne w 100%

przez Iza Maculkiewicz
Zestaw naturalnych świec

Uwielbiamy świece zapachowe. Szukając świec dla siebie, zapragnęłyśmy znaleźć, wśród bogatej oferty dostępnej na rynku, te, które byłyby naszym ideałem.

O tym, jak powstają naturalne świece sojowe MySense

Skoncentrowałyśmy nasze poszukiwania na świecach z wosku sojowego, w 100% naturalnych. Takich, które byłyby bezpieczne dla dzieci, alergików oraz dla środowiska naturalnego, a przy tym byłyby piękne i urzekałyby swoim zapachem. W ten oto sposób trafiłyśmy do pracowni świec sojowych MySense. Jej pomysłodawczynią jest Dagmara, kobieta pełna pasji i o pięknym sercu. Zastając ją przy pracy, zadałyśmy jej kilka pytań, pragnąc przybliżyć Wam markę i sam proces tworzenia świec. Dlaczego świece sojowe są lepsze od tradycyjnych w wywiadzie z twórczynią marki.

Jak zrodził się pomysł tworzenia świec zapachowych z wosku sojowego?

Z potrzeby twórczej, potrzeby tworzenia rzeczy prostych, pięknych, przyjaznych człowiekowi i środowisku, zgodnych z naturalnym rytmem naszej planety. Również z głębokiej potrzeby odnalezienia harmonii w życiu. Szukałam poczucia spełnienia w codziennej pracy i tak przyszły do mnie świece.

Jak powstają świece sojowe MySense?

Przede wszystkim chcę tworzyć produkty unikalne. Świece sojowe, które wnoszą dobrą energię, spokój i zwolnienie szaleńczego pędu. Tak, aby pojawiło się miejsce na bliskość, odpoczynek i relaks. Tym chcę się dzielić i to dostawać od świata, jako że dawanie jest tą samą energią, co branie. Moje świece robię ręcznie z należytą dbałością, używam wyselekcjonowanych naturalnych produktów: wosku sojowego, naturalnych olejków eterycznych i knotów z ekologicznej bawełny. Tworzenie nowych kompozycji zapachowych jest procesem tajemniczym. Nigdy nie jestem pewna efektu końcowego, co czyni ten proces szalenie ekscytującym. Każdy zapach powstaje z potrzeby chwili. Tworzę tylko, gdy czuję wewnętrzny impuls. Każda świeca jest niepowtarzalna.

Dlaczego świece sojowe są lepsze od tradycyjnych?

Przede wszystkim moje świece są zrobione z najczystszego, ekologicznego wosku sojowego, który nie wydziela toksyn podczas spalania. To tzw. czyste spalanie. Wosk sojowy pali się znacznie czystszym płomieniem niż parafina, która jest pochodną ropy naftowej i podczas spalania emituje duże ilości dwutlenku węgla oraz substancje rakotwórcze takie jak benzen czy metylobenzen. Świece sojowe MySense są bezpieczne dla alergików i dla dzieci.

Drugim powodem jest to, że powstają z zasobów odnawialnych i są w 100% biodegradowalne. Poza tym są też ekonomiczne. Świece z wosku sojowego spalają się znacznie wolniej od parafiny. Wystarczają więc na dużo dłużej.

Czy istnieje jakaś szczególna instrukcja obsługi świec sojowych?

Tak, żeby rzeczywiście długo się paliły, trzeba o nie zadbać. Najlepiej, jeśli świeca sojowa zapalona po raz pierwszy pali się co najmniej przez dwie godziny. Wosk sojowy ma tzw. pamięć palenia, przez co pierwsze palenie warunkuje jakość spalania całej świecy. Po zgaszeniu należy skrócić knot o 1/4 jego długości i wypośrodkować jego ułożenie. Tak używana świeca MySense wystarczy na 50 – 60 godzin palenia.

Dziękujemy.

Zobacz: więcej inspiracji na eko dom

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej