5 powodów, dla których warto kupować ekologiczne środki czystości

przez Materiał zewnętrzny
ekologiczne środki czystości

Każde nasze działanie wywiera wpływ na środowisko naturalne, tak samo pozytywny, jak i negatywny. Nie muszą to być ogromne kwestie, lecz nawet najdrobniejsze rzeczy, jak oszczędzanie wody, prądu czy korzystanie z wielorazowych toreb na zakupy. W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy możemy zmienić coś w sprawie sprzątania. Czy używane detergenty nie szkodzą środowisku i nam samym? Udowadniamy, że jest zdrowsza alternatywa, czyli ekologiczne środki czystości. Jak jest z ich skutecznością, ceną i dostępnością? Czy rzeczywiście kupowanie ich się opłaca? Zdecydowanie tak! Sprawdź dlaczego!

Ekologiczne środki czystości – co to właściwie znaczy?

Ekologiczne – to słowo często przewija się na etykietach różnych produktów, także na środkach czystości do domu. Czym wyróżnia się ekologiczna chemia gospodarcza? Przede wszystkim składem – jest on krótszy, bez sztucznych barwników, konserwantów czy silnych substancji czynnych. 

Oferta tego typu detergentów jest niezwykle szeroka. Jedną z marek, która warto się zainteresować, jest Frosch, stawiająca na zrównoważony rozwój i środowisko, będąca pionierem w tym zakresie. Produkuje ona ekologiczne środki czystości od 1986 roku. Butelki nie tylko w stu procentach pochodzą z recyklingu, ale też potem tak samo mogą zostać ponownie przetworzone.

Środki czystości Frosch nie działają agresywnie, ale są równie skuteczne, co ich tradycyjne odpowiedniki. Znajdziemy tutaj szeroką ofertę detergentów do mycia naczyń (w tym do mycia akcesoriów niemowlęcych), do sprzątania domu, do prania i pielęgnacji ubrań oraz środki czyszczące do łazienek i toalet.

5 powodów przemawiających za ekologicznymi środkami czystości

Wahasz się, które środki czystości do domu wybrać — tradycyjne czy ekologiczne? Zapoznaj się z naszym zestawieniem, a wszelkie wątpliwości zostaną szybko rozwiane. 

Detergenty łagodniejsze dla zdrowia i skóry

Jak już wspomnieliśmy, chemia gospodarcza oraz profesjonalne środki czystości nie są obojętne ani środowisku, ani naszemu zdrowiu. Podczas ich stosowania nie zawsze mamy na sobie rękawiczki, więc cierpi na tym nasza skóra, szczególnie dłoni. Jednak problemy dermatologiczne i alergiczne to tylko początek. Samo wdychanie oparów także nie jest obojętne dla organizmu. Powodują one dolegliwości układu oddechowego, uszkodzenia płuc, zaostrzenie astmy, duszności, łzawienie oczu czy drapanie w gardle.

Ekologiczne środki czystości nie wywołują niczego takiego, a wręcz gwarantują bezpieczeństwo zarówno nam, naszym dzieciom, jak i pupilom mającym kontakt ze sprzątanymi powierzchniami. Nie ma mowy o żadnych toksycznych substancjach ani toksycznych związkach zapachowych. Dodatkowo nie trzeba zakładać rękawic ochronnych.

eko płyn do mycia okien

Profesjonalne środki czystości przyjazne środowisku

Brak wymienionych wyżej szkodliwych składników przekłada się na to, że atmosfera ani wody nie są dodatkowo zanieczyszczane. A wiedzmy o tym, że owo zanieczyszczenie i tak z każdym dniem rośnie.

Nie bez znaczenia jest też fakt dotyczący biodegradowalnych formuł oraz opakowań, jak to ma miejsce chociażby w przypadku produktów firmy Frosch. To zdecydowanie ukłon w stronę ekologii i warto wspierać takie działania, odkładając konwencjonalne środki czystości do domu na półkę.

Ekologiczne środki czystości są równie efektywne

Niektórym może się wydawać, że bez silnych substancji czynnych nie będą w stanie doczyścić wybranych powierzchni czy przedmiotów. Nic bardziej mylnego. Przed wypuszczeniem na rynek każdy detergent jest sprawdzany pod względem jakości oraz efektywności – a kryteria są bardzo rygorystyczne.

Bio skład w żadnym razie nie oznacza mniejszej siły działania. Ekologiczne środki czystości ze wszystkim sobie doskonale radzą, nie szkodząc przy tym ani środowisku, ani naszym organizmom – usuną tłuste plamy, osad z kamienia czy zabrudzenia na podłodze. Wystarczy raz ich użyć, by przekonać się na własne oczy.

Łatwa dostępność naturalnych środków do czyszczenia

Rynek bio i eko produktów jest coraz bogatszy. Bez problemu znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych. Przy czym w tym drugim przypadku zazwyczaj są atrakcyjniejsze ceny oraz większy wybór. Minęły już czasy, kiedy to ciężko było znaleźć „lepsze” produkty.

Ekologia to też oszczędność pieniędzy

Na koniec warto dodać, że stosując ekologiczne środki do czyszczenia domu, możemy zaoszczędzić pieniądze. I to nie dlatego, że są one w promocji, ale przede wszystkim dzięki ich uniwersalności. Naturalny skład sprawia, że jeden produkt ma wiele zastosowań. Dodatkowo jest on zwykle bardzo wydajny, więc automatycznie starczy nam na dłużej.

Patrząc na powyższe, ekologiczne środki czystości skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami. To produkty przyjazne nie tylko środowisku, ale i nam, naszym dzieciom oraz zwierzętom. Warto wybierać odpowiedzialnie i świadomie.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej