Amla na włosy – właściwości, zastosowanie

przez Joanna Kamysz
Zdrowe włosy

Wciąż poszukuje się coraz to nowszych sposobów na innowacyjną pielęgnację włosów, a czasami… wystarczyłoby sięgnąć do tradycji. Dlatego przedstawiamy, czym jest amla i jaki może mieć wpływ na wygląd i kondycję Twoich włosów.

Amla – co to jest?

Amla to agrest indyjski, który do wieków stosowany jest w medycynie naturalnej. Jest rośliną jadalnią, która występuje w w takich rejonach jak Indie, Malezja oraz Chiny.

Znane są przede wszystkim właściwości lecznicze amli. Warto wiedzieć, że należy do grupy adaptogenów, ziół zwiększających odporność na stres. Oprócz tego chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, działa korzystnie na układ trawienny oraz obniża poziom cukru we krwi.

Co więcej, stosuje się ją na włosy, co zapobiega ich wypadaniu, wzmacnia i odżywia cebulki. Jest składnikiem szamponów, odżywek, aczkolwiek jeśli chcesz w pełni wykorzystać jej działanie, warto sięgnąć po olejek lub amlę w proszku. My przedstawiamy korzyści każdego z tych rozwiązań.

Inni czytali także: Olejowanie włosów – jak zacząć? Zbiór dobrych praktyk

Amla w proszku jako odżywka lub szampon

Puder amla to połączenie nowoczesności z tradycyjnymi, ajurwedyjskimi metodami dbania o ciało i włosy. Jest to produkt wielowymiarowy. Nie tylko intensywnie odżywia, ale również dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. W zależności od pożądanego efektu może służyć jako odżywka lub szampon. Idealnie sprawdzi się w przypadku włosów delikatnych, zniszczonych i przesuszonych zabiegami fryzjerskimi. Przywróci im głęboki blask i doda pożądanej objętości.

Pielęgnacyjne działanie pudru Amla widać na wielu płaszczyznach:

  • pogrubia i wzmacnia strukturę włosów, dzięki temu stają się gładkie, również na końcach;
  • regeneruje i w efekcie przywraca połysk – odbudowuje zniszczone włosy i przestają one być matowe i płaskie;
  • zapobiega wypadaniu – odżywianie sięga głęboko i dociera do cebulek, co wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie;
  • zmniejsza również widoczność siwizny – podkreśla naturalny kolor włosów i opóźniając proces utraty pigmentu.

Jak używać puder Amla?

Aby jak najlepiej skorzystać z właściwości amli w pudrze trzeba wsypać dwie lub trzy łyżki proszku do szklanej miseczki i wymieszać z niewielką ilością wody, aż do uzyskania konsystencji pasty. Otrzymaną maskę należy rozsmarować na włosach. Warto jej nie spłukiwać przynajmniej przez 10 minut. Jeśli pozostawimy mieszankę przez 20 minut otrzymamy intensywniejszy efekt działania.

Może cię zainteresować: Włosy wysokoporowate – jak o nie dbać? 

Olejek Amla do włosów

Olejek amla to kosmetyk przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów.
To skuteczna w działaniu receptura, eliminująca najczęściej występujące problemy ze skórą głowy, jak podrażnienia, łupież czy nadmierna produkcja sebum. Składniki aktywne olejku pobudzają krążenie w skórze, dostarczają jej substancji odżywczych, przez co cebulki zostają wzmocnione, a włosy pobudzone do wzrostu. Ma to przełożenie na ograniczenie wypadania włosów, jak również nadanie odpowiedniej objętości i połysku.

Olejek amla zapobiega uszkodzeniom włosów i rozdwajaniu się końcówek. Ponadto wykazuje działanie delikatnie przyciemniające kolor włosów, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu siwieniu.

Jak stosować olejek Amla?

Wylej na dłoń około 6 kropli olejku i wmasuj go zaczynając od skóry głowy. Pozostałość rozprowadź równomiernie na włosach. Możesz też wykonać zabieg dokładnie odwrotny i zacząć od końcówek, a skończyć na skalpie. Pozostaw olejek na włosach 20-60 minut, a następnie umyj włosy szamponem wzmacniającym.

Wybierając olejek lub puder alma, zwróć uwagę na jego skład – powinien być to produkt w 100% naturalny i wegański, pozbawiony środków chemicznych, silikonów i konserwantów.

Więcej: Olejek AMLA – miej mocne i gęste włosy

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej