Keratynowe prostowanie włosów w domu w 7 krokach

przez Materiał zewnętrzny
keratynowe prostowanie włosów w domu

Jeżeli chcesz, żeby Twoje włosy były gładkie, lśniące i łatwe do układania, keratyna może być tym, czego szukasz. Jednak, odwiedzanie salonu fryzjerskiego co trzy lub sześć miesięcy może być nie tylko kosztowne, ale też czasochłonne. Chcemy pokazać Ci alternatywę – keratynowe prostowanie włosów w domu. Zobacz na co zwrócić uwagę i jak wykonać zabieg, aby osiągnąć optymalny rezultat.

Czy mogę wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu?

Jak najbardziej! Domowy zabieg, o ile będzie dobrze wykonany, przyniesie takie same korzyści, jak ten profesjonalny. Co więcej, możesz wykorzystać zestaw do keratynowego prostowania włosów, który nie zawiera chemikaliów, takich jak formaldehyd. Dla wielu osób to znaczna korzyść. Liczne salony fryzjerskie wykorzystują preparaty z formaldehydami, z których niektóre uważa się za rakotwórcze. Chociaż te substancje chemiczne zostały dopuszczone do użytku już wiele lat temu, do tej pory nie udokumentowano związku między prostowaniem włosów z formaldehydami, a zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka. Mimo to niektóre kobiety wolą stosować zestaw do keratynowego prostowania włosów bez formaldehydu. Jest on znacznie łagodniejszy, ale co za tym idzie – daje krótsze rezultaty i trzeba go częściej ponawiać.

Dlaczego warto wybrać zabieg w domu?

Chociaż keratyna do prostowania włosów wykorzystywana w salonie przyniesie nieco trwalsze rezultaty, warto zdecydować się na samodzielny zabieg w domu. Dlaczego? Przede wszystkim to ogromna ulga dla domowego budżetu. Własnoręcznie wykonane keratynowe prostowanie włosów, to zdecydowanie tańsza opcja, która świetnie pomoże w uzyskaniu gładkiej i lśniącej fryzury. Co więcej, zaawansowane technologicznie kosmetyki są teraz dostępne nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale również w wyspecjalizowanych drogeriach jak https://amazonkeratin.pl/.

Uwaga! Pamiętaj, że po wykonaniu zabiegu musisz nieco bardziej uważać w czasie mycia – najlepiej stosuj szampony do włosów po keratynie. To, ile utrzymuje się efekt po keratynowym prostowaniu zależy w głównej mierze od pielęgnacji oraz od tego, jak dobrze kreatyna została nałożona na włosy. I tu przechodzimy do sedna. Oto zasady, których trzeba przestrzegać, aby zabieg w domu dał oczekiwane rezultaty.

Keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby jak najlepiej samodzielnie wykorzystać zestaw do keratynowego prostowania włosów. Cały kuracja to siedem kroków, które przywrócą Twojej fryzurze blask i sprawią, że znów będzie się pięknie układać.

1. Umyj włosy szamponem

Na początku, umyj włosy szamponem – najlepiej keratynowym, aby uzyskać maksymalne korzyści. W przypadku włosów prostych, wystarczą dwa mycia, ale jeśli natura obdarzyła Cię wyjątkowymi lokami – umyj włosy trzy razy. Każdorazowo, delikatnie wmasuj szampon w skórę głowy. Użyj do tego opuszków palców, nigdy paznokci! Na koniec upewnij się, że dokładnie spłukałaś włosy i nie używaj odżywki.

keratynowe prostowanie włosów w domu

2. Wmasuj we włosy keratynę

Po umyciu, osusz włosy ręcznikiem – zrób to delikatnie, tak aby nieco wilgoci pozostało. Dzięki temu keratyna łatwiej się wchłonie. Nanieś produkt – keratyna do włosów powinna być aplikowana zaczynając od końcówek w górę, aż do odległości ok. 2,5 cm od skóry głowy. Kiedy skończysz z pasmami, delikatnie pomasuj włosy, aby keratyna dotarła w każdy zakątek Twojej fryzury. 

3. Przeczesz włosy i czekaj…

Po nałożeniu i wmasowaniu produktu, delikatnie rozczesz włosy – najlepiej użyj do tego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Następnie pozostaje słodkie czekanie. Keratyna do prostowania włosów potrzebuje co najmniej 30 minut, aby wniknąć w strukturę włosa. Bądź cierpliwa, aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty.

4. Spłucz włosy

Po tym, jak keratynowa kuracja dobrze się wchłonie, dokładnie spłucz włosy. Uważaj, aby produkt nie pozostał na włosach – mogłoby to sprawić, że z czasem pojawi się na nich łupież.

5. Wysusz i wyprostuj włosy

Wysusz włosy szczotkując je jednocześnie. Kiedy są już całkiem suche, podziel je na pasma i wyprostuj je prostownicą do włosów. Dzięki prostowaniu włosów małymi sekcjami, ciepło jest optymalnie i równomiernie rozprowadzane. 

6. Poczekaj 48 godzin

Po wykonaniu zabiegu keratyną, odczekaj 48 godzin do następnego mycia. Dzięki temu keratyna do włosów dobrze się wchłonie, a zabieg będzie trwalszy. Przez ten czas nie upinaj włosów ani nie chowaj ich za uszami – po prostu pozwól im swobodnie opadać.

7. Umyj włosy szamponem i odżywką

Jeżeli wykonałaś każdy z 6 punktów, możesz teraz umyć włosy. Najlepiej wybierz profesjonalny produkt – w dobrych drogeriach dostępne są szampony do włosów po keratynie, które utrwalą efekt (sprawdź tutaj https://amazonkeratin.pl/sklep_presta/). Dodatkowo zastosuj odżywkę. Nasze gratulacje! Właśnie samodzielnie wykonałaś keratynowe prostowanie włosów w domu! Ten prosty, ale bardzo skuteczny zabieg z pewnością sprawi, że Twoje włosy będą łatwiej się układać, a przy tym zachowają swój blask.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej