Naturalne kosmetyki do włosów zniszczonych

przez EcoAndWell
pielęgnacja włosów zniszczonych. Jakie kosmetyki regenerujące włosy?

Włosy powinny być wizytówką każdej kobiety, ale niestety często są powodem niezadowolenia. Zamiast ukrywać ich zły stan, lepiej będzie zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki do włosów zniszczonych, które pomogą pielęgnować osłabione kosmyki. Jakie preparaty wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Czego unikać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!

Włosy zniszczone czyli jakie?

Włosy zniszczone, często suche, cechują się nadmiernym puszeniem oraz rozdwojonymi końcówkami. Trudno nad nimi zapanować, łamią się i kruszą, przez co włosy wyglądają na poszarpane, a fryzura na skrajnie zaniedbaną.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów zniszczonych?

Włosom zniszczonym potrzeba przede wszystkim nawilżenia. Uszkodzona struktura włosów powoduje, że odparowuje z nich woda i pasma tracą elastyczność. Mocno nawilżająca maska lub odżywka do włosów sprawi, że łatwiej będzie je zdyscyplinować, a końcówki będą się mniej rozdwajać.

Przeciwdziałanie wysuszeniu to również odpowiednie mycie. Warto wybrać naturalny szampon do włosów z nawilżającymi składnikami pochodzenia roślinnego. Będzie on z pewnością lepszym rozwiązaniem niż zwykły szampon z SLS i SLES, czyli detergentami, które wysuszają włosy i skórę głowy.

Jeśli problemem są głównie suche końcówki, warto sięgnąć po naturalne oleje (o nich szczegółowo za chwilę) lub po kosmetyk na ich bazie dedykowany właśnie końcówkom.

W celu nawilżenia włosów można stosować także czysty sok aloesowy. Wystarczy wetrzeć go we włosy przed myciem i zostawić na godzinę lub kilka kropel rozprowadzić na czystych już i wysuszonych włosach. To doskonały kosmetyk do włosów zniszczonych.

Zobacz również: Co na osłabione włosy?

Jakie kosmetyki regenerujące do włosów zniszczonych?

Oprócz nawilżania warto postawić też na natłuszczanie włosów. Można to zrobić na dwa sposoby – stosując odżywcze maski albo ekologiczny olej arganowy, lniany, jojoba lub kokosowy. Rodzaj oleju trzeba dobrać do rodzaju włosów.

  • Olej lniany najbardziej „polubi się” z włosami wysokoporowatymi i mocno zniszczonymi.
  • Olej kokosowy będzie lepszy dla włosów wysuszonych, ale średnio lub niskoporowatych.
  • Olej arganowy ma działanie uniwersalne i sprawdzi się w przypadku większości typów włosów.
  • Olej jojoba – najlepiej sprawdzi się na włosach średnioporowatych.

Jak określić porowatość włosów? Włosy niskoporowate mają ściśle ułożone łuski, są trudne do ułożenia, ale też najzdrowsze. Wysokoporowate natomiast to ich dokładne przeciwieństwo. Łatwo je ułożyć, ale też najczęściej bywają suche i łamliwe. Włosy średnioporowate to z kolei mix dwóch poprzednich typów.

Naturalne oleje do włosów możesz dodawać w niewielkiej ilości do masek lub szamponów (dosłownie kropla) lub zabezpieczać nimi suche końcówki. Polecamy! Będziesz zaskoczona jak dobrze zregenerują zniszczone włosy.

Co do układania zniszczonych włosów?

Włosy bardzo często niszczą się przez niewłaściwą stylizację. Gorący nawiew suszarki, prostownica, wysuszający lakier. Z jednej strony chcesz poprawić stan swoich kosmyków, ale z drugiej go pogarszasz i niszczysz włosy jeszcze bardziej.

Wyeliminuj z pielęgnacji kosmetyki z alkoholem czy glikolem propylenowym. Wybieraj naturalne kosmetyki do stylizacji włosów – ekologiczną piankę do włosów z wyciągami roślinnymi lub organiczny lakier do włosów z aloesem i gliceryną.

Jaka farba do włosów zniszczonych?

Stan włosów znacznie pogarsza farbowanie, ale można znaleźć kompromis między wymarzonym kolorem, a dobrą kondycją fryzury. Tutaj rozwiązaniem są naturalne farby do włosów. Farby takie nie zawierają amoniaku, parabenów ani rezorcyny. Mogą być stosowane nawet u osób z wrażliwą skórą głowy.

Wbrew obiegowej opinii, efekty jakie dają naturalne kosmetyki koloryzujące nie odbiegają od tych, jakie uzyskuje się przy zastosowaniu zwykłych farb. Ekologiczne farby doskonale pokrywają siwe włosy, nadają kosmykom blask, a dodatkowo pielęgnują je dzięki zawartości naturalnych olejków i ekstraktów organicznych.

Mamy nadzieję, że pielęgnacja włosów zniszczonych nie sprawi ci już problemu i szybko odzyskają one zdrowy wygląd.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej