Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego są tak ważne i jak je dobierać

przez Materiał zewnętrzny
okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet podkreślający wygląd. Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ale jakie okulary dla dziecka wybrać, aby faktycznie chroniły oczy?

Przed czym chronią okulary przeciwsłoneczne?

Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe dla wzroku człowieka, dlatego należy chronić przed nim oczy. W jaki sposób? Najlepiej sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne, ale uwaga – nie każde. Aby mieć pewność, że będą one faktycznie chroniły, a nie szkodziły, to trzeba kupić je w sprawdzonym salonie.

Szkiełka w przeciwsłonecznych okularach zostały przygotowane w taki sposób, aby blokować promieniowanie UV, aby nie docierało ono do oczu. Mimo że najczęściej okularów słonecznych poszukujemy latem, to ochrona ważna jest nawet zimą – bo szkodliwe działanie promieniowania występuje zawsze wraz ze słoneczną pogodą. Co ważne – o właściwą ochronę oczu zadbać muszą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Należy mieć świadomość, że promieniowanie UV bardzo silnie wpływa na wzrok, bo tkanki wewnątrz gałki ocznej są bardzo silnie narażone na ich absorpcję. Rogówka jest bardzo silnie narażona na promieniowanie UVB, a soczewka – UVA. Nadmierna ekspozycja powodować może bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia, od krótkotrwałych zmian, takich jak rozmazany obraz czy stan zapalny rogówki, po bardzo poważne konsekwencje, z chorobą nowotworową włącznie.

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Niekorzystne działanie promieniowania UV działa równie szkodliwie na najmłodszych, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest uczenie dzieci od najmłodszych lat, jak właściwie zadbać o wzrok. W pierwszych latach życia zadbać muszą o to rodzice, a z czasem kilkulatek czy nastolatek sam będzie pamiętał w jaki sposób chronić się przed promieniowaniem UV. Okulary dla dziecka powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, aby rzeczywiście zapewniały skuteczną ochronę. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?

Dzieci w każdym wieku są niezwykle aktywne, taka ich natura. Dlatego podobnie jak przy okularach ze szkłami korekcyjnymi najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka powinny mieć oprawki elastyczne i wyjątkowo odporne na uszkodzenia. To ważne w kontekście bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzą się też lekkie, plastikowe soczewki, które są nie tylko wygodne, ale i bardzo wytrzymałe.

Modne, wygodne i oryginalne!

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale im dziecko starsze, tym inne kryteria należy wziąć pod uwagę. Już kilkulatek potrafi wskazać warianty, które najbardziej mu się podobają i z dużą dozą uporu dążyć do zakupu wybranego przez siebie wariantu. Tym bardziej nastolatek będzie upierał się przy swoich wyborach, bo preferencje odgrywają tu bardzo ważną rolę. Dlatego w https://aurum-optics.pl/okulary-przeciwsloneczne-junior znaleźć można różnego rodzaju warianty, bardzo wygodne i modne, wiodących marek, które od wielu lat specjalizują się w przygotowywaniu wspaniałych i sprawdzonych okularów chroniących wzrok młodych ludzi.

W asortymencie okularów przeciwsłonecznych dla dzieci liczy się unikalny design, dlatego świetnie, że oprawki dostępne są w różnych kształtach, kolorystyce i formatach, dzięki czemu coś idealnego dla siebie znajdą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Jedno jest pewne – trzeba uczyć dzieci dbać o swój wzrok od najmłodszych lat.

Innych zainteresowały również

Dodaj komentarz

* Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z naszą polityką prywatności.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam sie Dowiedz się więcej